• Informacje na temat:

  niewola babilońska

Artykuły na temat: niewola babilońska
 • ...​Niewola babilońska to termin, który odnosi się do wydarzeń, jakie miały miejsce po zniszczeniu Jerozolimy w VI w. p.n.e. przez Nabuchodonozora II. Zamieszkujący Jerozolimę Żydzi zostali uprowadzeni do Babilonii.

 • Nabucco w Operze na Zamku

  Czteroaktowa opera, oparta na tematyce biblijnej, opowiada o cierpieniach narodu żydowskiego w czasie babilońskiej niewoli.

 • Nabucco w Operze Nova

  Historia zaczerpnięta z niewoli babilońskiej Żydów jest pretekstem dla dramatycznego rozwoju akcji i wspaniale "opisana" muzyką włoskiego mistrza.

 • Opera na Zamku - Nabucco

  Czteroaktowa opera, oparta na tematyce biblijnej, opowiada o cierpieniach narodu żydowskiego w czasie babilońskiej niewoli.

 • Gliniany kolos

  Babilończyków na sąsiadów i następców. Za dużo nierządnicy Przez wieki Babilon był metaforą ciemnych czasów cywilizacji. Niewola, ucisk, tyrania, terror, gwałt, nieczystość, wyuzdanie, buta - powiązane(...) wystawa w Berlinie kładzie nacisk tylko na negatywną symbolikę. Być może w czasach, gdy dla wielu system babiloński czy babilońska dziwka to nic nie znaczące określenia, a wieża Babel to symbol budowy...

 • Mądrość i miłosierdzie, pamięć i tożsamość

  ​- Papież Franciszek w sposób delikatny, ale niezwykle mądry i inteligentny powiedział o problemach migracji i uchodźcach. Mówił o potrzebie mądrości i inteligencji w rozwiązywaniu tego problemu i o konieczności sięgania do przyczyn migracji, co jest ważne i wybrzmiewa w polskim dyskursie - zaznacza w rozmowie z Interią ks. prof. Michał Drożdż, teolog, filozof i medioznawca z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 • Betlejem - tajemnica tajemnic

  Mędrcy reprezentują symbolicznie całą ludzkość. Ucieleśniają postawę ludzi, których poszukiwanie prawdy wiedzie ku Bogu.

 • Biografia Jezusa Chrystusa

  Co fascynuje ludzi do dziś w Jezusie Chrystusie? Czy dysponujemy prawdziwym obrazem Nazarejczyka? Co wiemy o Nim dzisiaj? Jak należy czytać teksty biblijne, aby odszyfrować ukryty w nich kod? Oto fragmenty fascynującej książki Petera Seewalda.

 • O wyzwaniach dla współczesnego Kościoła z abp. Stanisławem Gądeckim, metropolitą poznańskim, rozmawia ks. Przemysław Węgrzyn.

 • Nabucco - jedna z piękniejszych oper Verdiego, pierwsza, która odniosła sukces, zostanie dziś wystawiona w Szczecińskiej Operze na Zamku. Inscenizacja...

Dyskusje na temat: niewola babilońska
 • Re: Koniec świata już w sobotę?

  A znasz historię? Zburzenie Jerozolimy; niewola babilońska ( porównaj z proroctwem z Biblii ) ------------------ Uwolnienie z niewoli; odbudowa Jerozolimy; Cyrus narzędzie użytym do tego celu ( porównaj z Biblią )

 • Re: Światowy Kongres Żydów: Czas złagodzić retorykę w Polsce

  Ile razy Pan Bóg Izraela będzie musiał ich karać że by zmądrzeli. Po zabiciu Jezusa 18 stuleci byli pozbawieni ojczyzny, niewola babilońska i egipska, na co jeszcze czekają.

 • Re: ​KE przyznaje, że USA zmieniły rangę przedstawicielstwa UE w Waszyngtonie

  Obyś miał rację. Tylko pamiętaj, że wielu Polaków bierze pieniądze, dotacje. Stąd takie poparcie. Przekupstwo, zwyczajne przekupstwo. Biorą to i popierają. Iście szatańskie rozwiązanie, niewola babilońska w jaką wpadli ludzie. Na przykład Kościół też w kajdanach babilońskich i do tego z piętnem na czole wypalanym aktualnie przez wszelkie postępackie media. Ciężka sprawa. Żeby z tego wyjść

 • Re: Koniec finansowania religii? Inicjatywa Polska przygotowała projekt ustawy

  Jestem za. Niewola babilońska upośledza Kościół. Tylko pełne uniezależnienie się Kościoła od wpływu państwa pozwoli na całkowitą swobodę działania i wypowiedzi Kościoła. A to z kolei doprowadzi do ostatecznego zarżnięcia bolszewickiej czy tam aktualnie neo bolszewickiej hydry. Raz i na zawsze.

 • Re: ​Antoni Macierewicz: Polacy padają ofiarą niezrozumienia bohaterstwa przodków

  Może przejdziemy do historii podobnie jak Egipcjanie (niewola egipska) albo Babilończycy (niewola babilońska). Po 1000 lat niewoli polskiej naród wybrany wyzwolił się i opuścił te straszne ziemie pod przywództwem Dawida Ben Guriona. I żyją szczęśliwie na kolejnej ziemi którą uznali za swoją, tak jak lubią; skonfliktowani ze wszystkimi sąsiadami, nie licząc się z żadnymi prawami własności

 • Re: MSZ Białorusi: Nie będzie rozmów ws. sprawie Ukrainy

  to po co Rosjanie tworzyli "strefe osiedlenia" dla żydów i Polaków? kolejna babilońska niewola?

 • Re: Media w USA: Nowy początek na linii Polska-UE

  No i bardzo dobrze, może wówczas ludzie przejrzą na oczy i zrozumieją to co powtarzam od 2004 roku że Unia dla Polski to współczesna niewola babilońska która Polsce nie przyniesie nic dobrego, a jednym rezultatom naszej przynależności jest masowy import patologii.

 • Re: Izraelskie media: Komisja Knesetu chce odwołania Anny Azari

  Już ich pokarał, np jak czekali na Mojżesza na pustyni, nim ten przyszedł z tablicami kamiennymi, a tamci zrobili sobie cielca ze złota i pokłon mu dawali- po prostu ziemia się pod nimi rozstąpiła a niewola egipska, a babilońska za ich zachłanność i sprzedaż Józefa za srebrniki takim pewnym kupcom, a ojcu powiedzieli, że zginąl itd. itd

 • Re: Niezwykłe odkrycie w Izraelu. Ślady obozowiska homo erectus

  Żydzi po wyjściu z Egiptu raczej zasymilowali się na ziemiach Filistynów i innych ludów niż je rzekomo podbijali.Państwo żydowskie było najechane przez Babilończyków w VI wieku p.n.e./niewola babilońska/ a potem zagrabione przez bandyckie cesarstwo rzymskie około I wieku p.n.e. .Po powstaniu żydowskim w 70 roku n.e. większość Żydów wypędzono.Prawdopodobnie pozostali tylko Samarytanie którzy byli

 • Re: Alarmujące dane ONZ. W styczniu do potrzebujących w Syrii dotarł tylko jeden konwój z pomocą

  To stare numery. Tak robiono od tysiącleci, zawsze kiedy chciano ujarzmić jakąś społeczność (niewola babilońska, rzymskie "divide et impera". hitlerowskie i stalinowskie przesiedlenia całych narodów). Nigdy jednak nie zamierzano tego robić w tak wielkiej skali jak teraz. Teraz chodzi o unicestwienie, rozwijającej się przez przeszło 2000 lat, całej cywilizacji europejskiej. Jeśli uruchomiono