• Informacje na temat:

  nixon

Artykuły na temat: nixon
 • Nie żyje Melvin Laird, były minister obrony USA. Był jednym z najbardziej zaufanych ministrów Nixona

  W wieku 94 lat zmarł polityk Partii Republikańskiej, minister obrony USA w czasach prezydentury Richarda Nixona, Melvin Laird - podała agencja Associated Press. Laird był głównym architektem polityki, która pozwoliła na wycofanie armii amerykańskiej z Wietnamu.

 • ...uwagę od swojego programu". Powiedział też, jakoby Obama sporządzał swoją "listę wrogów" - tak jak kiedyś prezydent Nixon.

 • Ujawniono stenogramy przesłuchań Nixona w sprawie Watergate

  Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate. Chodzi o zeznania przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • USA: Premiera Mateusza Morawieckiego czeka herkulesowa ofensywa

  Premier Morawiecki odziedziczył "jedną z najbardziej potencjalnie wybuchowych sytuacji w Europie” jaką jest spór Polski z Komisją Europejską o kształt polskiego sądownictwa - donosi w najnowszym komentarzu dziennikarz Wall Street Journal. Simon Nixon, komentator do spraw europejskich, zwraca uwagę, że "trudno sobie wyobrazić spór, którego stawka jest wyższa od stawki trwającego od dwóch lat...

 • USA: Stan wyjątkowy w Ferguson

  Gubernator stanu Missouri Jay Nixon ogłosił w sobotę stan wyjątkowy na przedmieściu St. Louis - Ferguson, gdzie od tygodnia trwają protesty uliczne po zastrzeleniu przez białego policjanta 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna.

 • Gubernator stanu Missouri wycofał Gwardię Narodową z Ferguson

  Po ustaniu zamieszek w Ferguson gubernator stanu Missouri polecił wycofać Gwardię Narodową z tego miasta. - Sytuacja w Ferguson znacznie się poprawiła - oświadczył w czwartek Jay Nixon.

 • Odszedł przed końcem kadencji. "Nigdy się nie poddawałem"

  ...- Nigdy się nie poddawałem. Przedterminowa rezygnacja z urzędu jest całkowicie sprzeczna z moją naturą. Jednak jako prezydent muszę wyżej stawiać interes Ameryki. Dlatego jutro w południe złożę urząd - oznajmił Richard Nixon w przemówieniu do narodu wygłoszonym 8 sierpnia 1974 roku.

 • Policjant zastrzelił nastolatka. Jest stan wyjątkowy

  Gubernator stanu Missouri Jay Nixon ogłosił stan wyjątkowy na przedmieściu St.Louis - Ferguson, gdzie od tygodnia trwają protesty uliczne po zastrzeleniu przez białego policjanta 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna. Będzie tam obowiązywać godzina policyjna od północy do godz. 5 rano.

 • Nie żyje Ben Bradlee. Dziennikarz, który obalił prezydenta

  Zmarły we wtorek (21 października) amerykański dziennikarz Ben Bradlee zapisze się w pamięci Amerykanów jako wzorcowy przykład nieustępliwego dziennikarza obdarzonego głębokim przekonaniem misji swojego zawodu. Tak głębokim, że nie obawiał się ujawnić informacji, które doprowadziły do upadku prezydenta Richarda M. Nixona.

Zdjęcia na temat: nixon
Dyskusje na temat: nixon