• Informacje na temat:

  nixon

Artykuły na temat: nixon
 • Nie żyje Melvin Laird, były minister obrony USA. Był jednym z najbardziej zaufanych ministrów Nixona

  W wieku 94 lat zmarł polityk Partii Republikańskiej, minister obrony USA w czasach prezydentury Richarda Nixona, Melvin Laird - podała agencja Associated Press. Laird był głównym architektem polityki, która pozwoliła na wycofanie armii amerykańskiej z Wietnamu.

 • ...uwagę od swojego programu". Powiedział też, jakoby Obama sporządzał swoją "listę wrogów" - tak jak kiedyś prezydent Nixon.

 • Ujawniono stenogramy przesłuchań Nixona w sprawie Watergate

  Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate. Chodzi o zeznania przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • USA: Premiera Mateusza Morawieckiego czeka herkulesowa ofensywa

  Premier Morawiecki odziedziczył "jedną z najbardziej potencjalnie wybuchowych sytuacji w Europie” jaką jest spór Polski z Komisją Europejską o kształt polskiego sądownictwa - donosi w najnowszym komentarzu dziennikarz Wall Street Journal. Simon Nixon, komentator do spraw europejskich, zwraca uwagę, że "trudno sobie wyobrazić spór, którego stawka jest wyższa od stawki trwającego od dwóch lat...

 • 11 września ukaże się książka nt. Donalda Trumpa. Już stała się sensacją

  ...​Bob Woodward, legendarny dziennikarz, który razem z Carlem Bernsteinem w latach 70. ujawnił aferę Watergate, zakończoną ustąpieniem z urzędu ówczesnego prezydenta Richarda Nixona, napisał książkę o Białym Domu prezydenta Donalda Trumpa. Książka pod wymownym tytułem "Fear: Trump in the White House" (pol. "Strach: Trump w Białym Domu") ukaże się 11 września w 17. rocznicę ataków terrorystycznych...

 • USA: Stan wyjątkowy w Ferguson

  Gubernator stanu Missouri Jay Nixon ogłosił w sobotę stan wyjątkowy na przedmieściu St. Louis - Ferguson, gdzie od tygodnia trwają protesty uliczne po zastrzeleniu przez białego policjanta 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna.

 • Gubernator stanu Missouri wycofał Gwardię Narodową z Ferguson

  Po ustaniu zamieszek w Ferguson gubernator stanu Missouri polecił wycofać Gwardię Narodową z tego miasta. - Sytuacja w Ferguson znacznie się poprawiła - oświadczył w czwartek Jay Nixon.

 • Odszedł przed końcem kadencji. "Nigdy się nie poddawałem"

  ...- Nigdy się nie poddawałem. Przedterminowa rezygnacja z urzędu jest całkowicie sprzeczna z moją naturą. Jednak jako prezydent muszę wyżej stawiać interes Ameryki. Dlatego jutro w południe złożę urząd - oznajmił Richard Nixon w przemówieniu do narodu wygłoszonym 8 sierpnia 1974 roku.

 • Policjant zastrzelił nastolatka. Jest stan wyjątkowy

  Gubernator stanu Missouri Jay Nixon ogłosił stan wyjątkowy na przedmieściu St.Louis - Ferguson, gdzie od tygodnia trwają protesty uliczne po zastrzeleniu przez białego policjanta 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna. Będzie tam obowiązywać godzina policyjna od północy do godz. 5 rano.

Zdjęcia na temat: nixon
Dyskusje na temat: nixon