• Informacje na temat:

  nixon richard

Artykuły na temat: nixon richard
 • Nie żyje Melvin Laird, były minister obrony USA. Był jednym z najbardziej zaufanych ministrów Nixona

  W wieku 94 lat zmarł polityk Partii Republikańskiej, minister obrony USA w czasach prezydentury Richarda Nixona, Melvin Laird - podała agencja Associated Press. Laird był głównym architektem polityki, która pozwoliła na wycofanie armii amerykańskiej z Wietnamu.

 • Ujawniono stenogramy przesłuchań Nixona w sprawie Watergate

  Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • 11 września ukaże się książka nt. Donalda Trumpa. Już stała się sensacją

  ...​Bob Woodward, legendarny dziennikarz, który razem z Carlem Bernsteinem w latach 70. ujawnił aferę Watergate, zakończoną ustąpieniem z urzędu ówczesnego prezydenta Richarda Nixona, napisał książkę o Białym Domu prezydenta Donalda Trumpa. Książka pod wymownym tytułem "Fear: Trump in the White House" (pol. "Strach: Trump w Białym Domu") ukaże się 11 września w 17. rocznicę ataków terrorystycznych...

 • Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate. Chodzi o zeznania przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • Odszedł przed końcem kadencji. "Nigdy się nie poddawałem"

  ...- Nigdy się nie poddawałem. Przedterminowa rezygnacja z urzędu jest całkowicie sprzeczna z moją naturą. Jednak jako prezydent muszę wyżej stawiać interes Ameryki. Dlatego jutro w południe złożę urząd - oznajmił Richard Nixon w przemówieniu do narodu wygłoszonym 8 sierpnia 1974 roku.

 • Ogromny postęp w leczeniu raka

  Od czasu ogłoszenia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Richarda Nixona "wojny z rakiem", na początku lat 70. XX w., nastąpił ogromny postęp w leczeniu nowotworów złośliwych - stwierdza raport American Society of Clinical Oncology (ASCO),

 • W wieku 94 lat zmarł w środę polityk Partii Republikańskiej, minister obrony USA w czasach prezydentury Richarda Nixona, Malvin Laird – podała agencja Associated Press. Był głównym architektem polityki, która pozwoliła na wycofanie się armii z USA z Wietnamu.

 • Skacząca Monroe. A Bardot i Hepburn w kapeluszach

  Wybitny fotograf Philippe Halsman próbował skłonić Marilyn Monroe do tego zdjęcia przez 5 lat. Artysta, znany z serii "skaczących gwiazd", fotografował w podskoku m.in. Salvadora Dali, Audrey Hepburn, Richarda Nixona i Bridgette Bardot. Kultowe zdjęcie Monroe pójdzie pod młotek na aukcji Fotografia Kolekcjonerska 19 kwietnia w Warszawie.

 • 30 lat po aferze Watergate

  Trzydzieści lat temu, 8 sierpnia wieczorem (czasu amerykańskiego, 9 sierpnia czasu polskiego) 1974 roku podał się do dymisji prezydent USA Richard Nixon. Tak zakończyła się afera Watergate.

 • Prawie 14 mln Amerykanów żyje z rakiem, na świecie - 28 mln ludzi

  Z rakiem żyje już 13,7 mln Amerykanów, czterokrotnie więcej niż w 1971 r., gdy Richard Nixon ogłosił wojnę z nowotworami - wynika z najnowszego raportu ogłoszone przez American Association for Cancer Research (AACR).

Zdjęcia na temat: nixon richard
Dyskusje na temat: nixon richard
 • Re: Była doradczyni Trumpa: Nagrywałam rozmowy w Białym Domu

  Ani JFK ani Richard Nixon nie mieli zadnych tego rodzaju klopotow.

 • Re: Justin Trudeau zaprasza uchodźców do Kanady

  W 1972 roku goszczący w Ottawie Richard Nixon podczas oficjalnej kolacji wzniósł toast za „przyszłego premiera Kanady, Justina Pierre’a Trudeau”.....Komentarz?

 • Re: Wizyty prezydentów USA w Polsce

  Pierwszym amerykanskim prezydentem wizytujacym Polske byl Richard Nixon w 1972 roku. Byl on tez w Polsce w 1959 roku ale jako wiceprezydent.

 • Re: Koniec z loterią zielonych kart

  Na razie spośród prezydentów Richard Nixon jest najbardziej znienawidzonym symbolem niekompetencji, łgarstwa i prywaty - ale jeśli Trump nie zmniejszy swego ego i nie zacznie inaczej rozmawiać z Amerykanami - to szybko wskoczy na podium.

 • Re: Trump zwolnił członka swojego zespołu. Chodzi o Clinton

  Stare numery republikanów. Richard Nixon tak obsmarowywał w latach 60-tych różnych swoich rywali wyborczych. Tyle tylko że wtedy nie chodziło o rzekomą "pedofilię" a o rzekomą "komunistość". A chodziło Nixonowi tylko o wygrane wybory. Potem o "sprawie" zapominał.

 • Re: "Nielegalne wybory na terytorium okupowanego Krymu"

  31 marca 1971 roku, porucznik Calley ludobójca z My Lai w Wietnamie, który osobiscie zabił 22 wietnamskich wieśniaków, w tym 2 letnie dziecko, jako jedyny z kompanii został skazany na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo z premedytacją 22 osób. Jednak dwa dni później prezydent Richard Nixon rozkazał wypuścić go z więzienia. Calley otrzymał 3,5 roku aresztu domowego w swojej kwaterze w Fort

 • Re: Macierewicz: Mamy pokój dzięki amerykańskim żołnierzom w Polsce

  . W końcu ktoś musi zapłacić za rozwalenie wieżowców i całego bliskiego wschodu oraz systemu monetarnego świata myślę że mogą sięgnąć nawet do Ryśka od Nixon`ów za działania w 1971 -1974 (Richard Nixon

 • Re: Trump w Polsce. Czy Warszawa będzie świecić pustkami?

  Nie rozumie tego PODNIECENIA w PiS. Prezydenci USA gościli w Polsce 11 razy. Trzech z nich - Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter - odwiedzili nas jednokrotnie. George H.W. Bush i Bill Clinton - po dwa razy. Trzy razy był w Polsce George W. Bush. Barak Obama odwiedzil Polske 27-28 maja 2016. Wizyta Donalda Trumpa będzie więc 12, złożoną przez prezydenta USA w naszym kraju.

 • Re: Witold Waszczykowski o planowanej na lipiec wizycie Trumpa w Polsce

  "Powiedziałem w USA, że warto odwiedzić Polskę" ~ czy to jest ODPOWIEDNIA FORMA zaproszenia ?. ~ ~ ~ Dlaczego dyktatura PiS tak sie podnieca. Prezydenci USA gościli w Polsce 10 razy. Trzech z nich - Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter - odwiedzili nas jednokrotnie. George H.W. Bush i Bill Clinton - po dwa razy. Trzy razy był w Polsce George W. Bush. Wizyta Baracka Obamy byla więc 11

 • Re: Trump w Polsce. Czy Warszawa będzie świecić pustkami?

  Ja nie rozumie tego PODNIECENIA w PiS. Prezydenci USA gościli w Polsce 11 razy. Trzech z nich - Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter - odwiedzili nas jednokrotnie. George H.W. Bush i Bill Clinton - po dwa razy. Trzy razy był w Polsce George W. Bush. Barak Obama odwiedzil Polske 27-28 maja 2016. Wizyta Donalda Trumpa będzie więc 12, złożoną przez prezydenta USA w naszym kraju.