• Informacje na temat:

  nixon richard

Artykuły na temat: nixon richard
 • Nie żyje Melvin Laird, były minister obrony USA. Był jednym z najbardziej zaufanych ministrów Nixona

  W wieku 94 lat zmarł polityk Partii Republikańskiej, minister obrony USA w czasach prezydentury Richarda Nixona, Melvin Laird - podała agencja Associated Press. Laird był głównym architektem polityki, która pozwoliła na wycofanie armii amerykańskiej z Wietnamu.

 • Ujawniono stenogramy przesłuchań Nixona w sprawie Watergate

  Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • Narodowe Archiwa USA udostępniły opinii publicznej tajne dotychczas stenogramy przesłuchań byłego prezydenta Richarda Nixona w sprawie afery Watergate. Chodzi o zeznania przed śledczym sądem przysięgłych, który prowadził dochodzenie w tej sprawie.

 • Odszedł przed końcem kadencji. "Nigdy się nie poddawałem"

  ...- Nigdy się nie poddawałem. Przedterminowa rezygnacja z urzędu jest całkowicie sprzeczna z moją naturą. Jednak jako prezydent muszę wyżej stawiać interes Ameryki. Dlatego jutro w południe złożę urząd - oznajmił Richard Nixon w przemówieniu do narodu wygłoszonym 8 sierpnia 1974 roku.

 • Ogromny postęp w leczeniu raka

  Od czasu ogłoszenia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Richarda Nixona "wojny z rakiem", na początku lat 70. XX w., nastąpił ogromny postęp w leczeniu nowotworów złośliwych - stwierdza raport American Society of Clinical Oncology (ASCO),

 • W wieku 94 lat zmarł w środę polityk Partii Republikańskiej, minister obrony USA w czasach prezydentury Richarda Nixona, Malvin Laird – podała agencja Associated Press. Był głównym architektem polityki, która pozwoliła na wycofanie się armii z USA z Wietnamu.

 • Skacząca Monroe. A Bardot i Hepburn w kapeluszach

  Wybitny fotograf Philippe Halsman próbował skłonić Marilyn Monroe do tego zdjęcia przez 5 lat. Artysta, znany z serii "skaczących gwiazd", fotografował w podskoku m.in. Salvadora Dali, Audrey Hepburn, Richarda Nixona i Bridgette Bardot. Kultowe zdjęcie Monroe pójdzie pod młotek na aukcji Fotografia Kolekcjonerska 19 kwietnia w Warszawie.

 • 30 lat po aferze Watergate

  Trzydzieści lat temu, 8 sierpnia wieczorem (czasu amerykańskiego, 9 sierpnia czasu polskiego) 1974 roku podał się do dymisji prezydent USA Richard Nixon. Tak zakończyła się afera Watergate.

 • Prawie 14 mln Amerykanów żyje z rakiem, na świecie - 28 mln ludzi

  Z rakiem żyje już 13,7 mln Amerykanów, czterokrotnie więcej niż w 1971 r., gdy Richard Nixon ogłosił wojnę z nowotworami - wynika z najnowszego raportu ogłoszone przez American Association for Cancer Research (AACR).

 • Nie żyje Ben Bradlee. Dziennikarz, który obalił prezydenta

  Zmarły we wtorek (21 października) amerykański dziennikarz Ben Bradlee zapisze się w pamięci Amerykanów jako wzorcowy przykład nieustępliwego dziennikarza obdarzonego głębokim przekonaniem misji swojego zawodu. Tak głębokim, że nie obawiał się ujawnić informacji, które doprowadziły do upadku prezydenta Richarda M. Nixona.

Zdjęcia na temat: nixon richard
Dyskusje na temat: nixon richard
 • Re: Justin Trudeau zaprasza uchodźców do Kanady

  W 1972 roku goszczący w Ottawie Richard Nixon podczas oficjalnej kolacji wzniósł toast za „przyszłego premiera Kanady, Justina Pierre’a Trudeau”.....Komentarz?

 • Re: Wizyty prezydentów USA w Polsce

  Pierwszym amerykanskim prezydentem wizytujacym Polske byl Richard Nixon w 1972 roku. Byl on tez w Polsce w 1959 roku ale jako wiceprezydent.

 • Re: Koniec z loterią zielonych kart

  Na razie spośród prezydentów Richard Nixon jest najbardziej znienawidzonym symbolem niekompetencji, łgarstwa i prywaty - ale jeśli Trump nie zmniejszy swego ego i nie zacznie inaczej rozmawiać z Amerykanami - to szybko wskoczy na podium.

 • Re: Trump zwolnił członka swojego zespołu. Chodzi o Clinton

  Stare numery republikanów. Richard Nixon tak obsmarowywał w latach 60-tych różnych swoich rywali wyborczych. Tyle tylko że wtedy nie chodziło o rzekomą "pedofilię" a o rzekomą "komunistość". A chodziło Nixonowi tylko o wygrane wybory. Potem o "sprawie" zapominał.

 • Re: "Nielegalne wybory na terytorium okupowanego Krymu"

  31 marca 1971 roku, porucznik Calley ludobójca z My Lai w Wietnamie, który osobiscie zabił 22 wietnamskich wieśniaków, w tym 2 letnie dziecko, jako jedyny z kompanii został skazany na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo z premedytacją 22 osób. Jednak dwa dni później prezydent Richard Nixon rozkazał wypuścić go z więzienia. Calley otrzymał 3,5 roku aresztu domowego w swojej kwaterze w Fort

 • Re: Macierewicz: Mamy pokój dzięki amerykańskim żołnierzom w Polsce

  . W końcu ktoś musi zapłacić za rozwalenie wieżowców i całego bliskiego wschodu oraz systemu monetarnego świata myślę że mogą sięgnąć nawet do Ryśka od Nixon`ów za działania w 1971 -1974 (Richard Nixon

 • Re: Nangar Khel: Prokurator chce uchylenia wyroku

  Nie Waffen SS ale zgodnie z tradycjami Waffen SS. Porucznik William Calley został w 1971 roku skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo z premedytacją, jednak dwa dni później prezydent Richard Nixon rozkazał wypuścić go z więzienia. Calley otrzymał 3,5 roku aresztu domowego. Tak czy inaczej przyznano ze to była zbrodnia wojenna.

 • Re: Trump w Polsce. Czy Warszawa będzie świecić pustkami?

  Nie rozumie tego PODNIECENIA w PiS. Prezydenci USA gościli w Polsce 11 razy. Trzech z nich - Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter - odwiedzili nas jednokrotnie. George H.W. Bush i Bill Clinton - po dwa razy. Trzy razy był w Polsce George W. Bush. Barak Obama odwiedzil Polske 27-28 maja 2016. Wizyta Donalda Trumpa będzie więc 12, złożoną przez prezydenta USA w naszym kraju.

 • Re: Witold Waszczykowski o planowanej na lipiec wizycie Trumpa w Polsce

  "Powiedziałem w USA, że warto odwiedzić Polskę" ~ czy to jest ODPOWIEDNIA FORMA zaproszenia ?. ~ ~ ~ Dlaczego dyktatura PiS tak sie podnieca. Prezydenci USA gościli w Polsce 10 razy. Trzech z nich - Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter - odwiedzili nas jednokrotnie. George H.W. Bush i Bill Clinton - po dwa razy. Trzy razy był w Polsce George W. Bush. Wizyta Baracka Obamy byla więc 11

 • Re: Trump w Polsce. Czy Warszawa będzie świecić pustkami?

  Ja nie rozumie tego PODNIECENIA w PiS. Prezydenci USA gościli w Polsce 11 razy. Trzech z nich - Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter - odwiedzili nas jednokrotnie. George H.W. Bush i Bill Clinton - po dwa razy. Trzy razy był w Polsce George W. Bush. Barak Obama odwiedzil Polske 27-28 maja 2016. Wizyta Donalda Trumpa będzie więc 12, złożoną przez prezydenta USA w naszym kraju.