• Informacje na temat:

  niziurski

Artykuły na temat: niziurski
 • ​Edmund Niziurski - biografia, twórczość

  Edmund Niziurski najbardziej został zapamiętany jako autor powieści dla młodzieży. Ale nie tylko pisaniem dla młodego czytelnika się zajmował. Z wykształcenia był socjologiem i prawnikiem.

 • Ostatnie pożegnanie Edmunda Niziurskiego

  Edmund Niziurski - zmarły 9 października pisarz, twórca klasyki literatury młodzieżowej, autor "Księgi urwisów", "Sposobu na Alcybiadesa" i "Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa" - spoczął we wtorek na warszawskich Starych Powązkach.

 • Edmund Niziurski - twórca książek dla młodzieży - nie żyje

  Edmund Niziurski - pisarz, twórca klasyki literatury młodzieżowej, autor "Księgi urwisów", "Sposobu na Alcybiadesa" i "Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa" - nie żyje. Pisarz - jak poinformowała jego rodzina - zmarł w środę w Warszawie. Miał 88 lat.

 • Był wybitnym pisarzem. Jego najbardziej znana praca, "Sposób na Alcybiadesa", która jest dla mnie wzorem powieści, wykracza wysoko ponad konwencję literatury młodzieżowej. Przypuszczam, że jego książki ukształtowały mnie w jakiejś mierze, czytałem go bowiem zachłannie - mówi o zmarłym Edmundzie Niziurskim Jerzy Pilch.

 • Nie żyje Edmund Niziurski. "To ogromna strata"

  Prozaik, publicysta, scenarzysta i dramaturg. W jego książkach adresowanych do dzieci i młodzieży zaczytywali się również dorośli. Twórca takich kultowych powieści jak "Księga Urwisów" czy "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa". W wieku 88 lat zmarł Edmund Niziurski.

 • Nie żyje znany twórca książek dla młodzieży

  Edmund Niziurski - pisarz, twórca klasyki literatury młodzieżowej, autor "Księgi urwisów", "Sposobu na Alcybiadesa" i "Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa" - nie żyje. Pisarz zmarł w Warszawie. Miał 88 lat.

 • Tomasz Karolak jako Dr Kadryll

  ...18 września do kin trafi "Klub włóczykijów". Komedia zainspirowana powieścią mistrza literatury młodzieżowej Edmunda Niziurskiego. Scenariusz powstał na motywach z książki "Klub włóczykijów, czyli trzynaście przygód wujka Dionizego".

 • Has (książka o wybitnym reżyserze Jerzym Hasie), Beata Tyszkiewicz, Joanna Siedlecka (autorka m.in. niedawno wznowionego "Czarnego Ptasiora"), Marcin Wolski oraz Marcin Niziurski obecny z książkami...

 • "Świętokrzyski Szlak Literacki" w księgarniach

  ...: Wespazjan Kochowski, Stanisław Konarski, Bolesław Leśmian, Wiesław Myśliwski, Edmund Niziurski, Józef Ozga-Michalski, Zbigniew Oleśnicki, Jan Chryzostom Pasek, Mikołaj Rej, Walery Przyborowski...

 • MEN skierowało do konsultacji projekt podstawy programowej

  ...z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego, "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera, fragmenty "Pamięci i tożsamości" Jana Pawła II i wybrana powieść kryminalna...

Zdjęcia na temat: niziurski
Dyskusje na temat: niziurski