• Informacje na temat:

  normandia

Artykuły na temat: normandia
 • Normandia: Uroczystości na plaży "Sword"

  Główne uroczystości rocznicowe zorganizowano na plaży "Sword" w miejscowości Ouistreham. Głowy państw spotkały się tam z weteranami. Prezydent Hollande podkreślił, że pamięć o poległych zobowiązuje nas do budowy świata, w którym będzie więcej wolności i braterstwa.

 • Pierwszy przypadek pojawienia się w Europie groźnego robaka z Nowej Gwinei. Płaziniec Platydemus manokwari został znaleziony w Normandii w okolicach Caen. Jego obecność zagraża środowisku naturalnemu.

 • Uroczystości w Normandii i szansa na rozmowy z Putinem

  Będzie to również okazja do dwustronnych rozmów na tematy międzynarodowe, m.in. na temat kryzysu na Ukrainie, także z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Znaczenia tym obchodom dodaje fakt, że "najpewniej będzie to ostatnia okrągła rocznica z tak dużą liczbą żyjących weteranów" - powiedział prefekt regionu Dolna Normandia, Michel Lalande. Obchody rocznicy lądowania w Normandii...

 • Zidentyfikowano drugiego zamachowca z Normandii

  Francuska prokuratura ustaliła tożsamość drugiego zamachowca, który we wtorek w kościele w Normandii brał udział w brutalnym zabójstwie księdza. To 19-letni Abdel Malik Nabil Petitjean urodzony w Wogezach na wschodzie Francji.

 • Zidentyfikowano drugiego zamachowca z Normandii

  Francuska prokuratura poinformowała w czwartek, że ustaliła tożsamość drugiego zamachowca, który we wtorek w kościele w Normandii brał udział w brutalnym zabójstwie księdza. To 19-letni Abdel Malik Nabil Petitjean urodzony w Wogezach na wschodzie Francji.

 • Zamach w Normandii: Zidentyfikowano zabójcę księdza

  Francuska prokuratura podała we wtorek, że ustaliła tożsamość jednego z dwóch napastników, którzy zaatakowali rano kościół w Normandii na północy Francji i zabili księdza. To 19-letni Adel Kermiche urodzony we Francji, znany służbom jako dżihadysta.

 • Napastnicy z Normandii złożyli wcześniej przysięgę IS?

  Tzw. Państwo Islamskie opublikowało nagranie, na którym rzekomo widać dwóch mężczyzn, którzy dokonali ataku na kościół w Normandii i poderżnęli gardło księdzu, gdy ślubują wierność IS - informuje BBC.

 • Media: Zabójca księdza w Normandii pracował na lotnisku

  Abdel Malik Nabil Petitjean, jeden z dwóch dżihadystów, którzy zaatakowali kościół w Normandii i brutalnie zamordowali księdza, jeszcze trzy miesiące temu pracował jako bagażowy na lotnisku w Chambery - poinformował w piątek brytyjski "Daily Mail".

 • Napastnicy wzięli kilku zakładników w kościele w Normandii

  Dwaj napastnicy zabarykadowali się we wtorek przed południem w kościele w Normandii. Nie żyje jeden z wziętych zakładników. Jak podają lokalne media, ofiarą ataku jest brutalnie zamordowany ksiądz. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

 • Po zamachu w Normandii: "Ta wojna będzie długa"

  Prezydent Francois Hollande odrzucił we wtorek apele prawicowej opozycji o zaostrzenie prawa antyterrorystycznego we Francji, jakie pojawiły się ponownie po ataku dżihadystów na kościół w Normandii, gdzie zabili oni 86-letniego księdza odprawiającego mszę.

Zdjęcia na temat: normandia
Wideo na temat: normandia
Dyskusje na temat: normandia