• Informacje na temat:

  normandia

Artykuły na temat: normandia
 • Normandia: Uroczystości na plaży "Sword"

  Główne uroczystości rocznicowe zorganizowano na plaży "Sword" w miejscowości Ouistreham. Głowy państw spotkały się tam z weteranami. Prezydent Hollande podkreślił, że pamięć o poległych zobowiązuje nas do budowy świata, w którym będzie więcej wolności i braterstwa.

 • Multimedialna uroczystość dla uczczenia weteranów lądujących w Normandii

  Brytyjska królowa Elżbieta II i liderzy piętnastu państw - w tym prezydenci USA Donald Trump i Francji Emmanuel Macron oraz premier Mateusz Morawiecki - oddali w środę hołd weteranom, świętując 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii.

 • Pierwszy przypadek pojawienia się w Europie groźnego robaka z Nowej Gwinei. Płaziniec Platydemus manokwari został znaleziony w Normandii w okolicach Caen. Jego obecność zagraża środowisku naturalnemu.

 • Uroczystości w Normandii i szansa na rozmowy z Putinem

  Będzie to również okazja do dwustronnych rozmów na tematy międzynarodowe, m.in. na temat kryzysu na Ukrainie, także z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Znaczenia tym obchodom dodaje fakt, że "najpewniej będzie to ostatnia okrągła rocznica z tak dużą liczbą żyjących weteranów" - powiedział prefekt regionu Dolna Normandia, Michel Lalande. Obchody rocznicy lądowania w Normandii...

 • Za wolność waszą. Spór o pomnik upamiętniający lądowanie w Normandii

  Spór o pomnik upamiętniający lądowanie w Normandii. Ma powstać we francuskiej miejscowości Ver–sur–Mer, ale jak donoszą brytyjskie media, nie cieszy się poparciem wszystkich lokalnych mieszkańców.

 • Zidentyfikowano drugiego zamachowca z Normandii

  Francuska prokuratura ustaliła tożsamość drugiego zamachowca, który we wtorek w kościele w Normandii brał udział w brutalnym zabójstwie księdza. To 19-letni Abdel Malik Nabil Petitjean urodzony w Wogezach na wschodzie Francji.

 • Zidentyfikowano drugiego zamachowca z Normandii

  Francuska prokuratura poinformowała w czwartek, że ustaliła tożsamość drugiego zamachowca, który we wtorek w kościele w Normandii brał udział w brutalnym zabójstwie księdza. To 19-letni Abdel Malik Nabil Petitjean urodzony w Wogezach na wschodzie Francji.

 • Zamach w Normandii: Zidentyfikowano zabójcę księdza

  Francuska prokuratura podała we wtorek, że ustaliła tożsamość jednego z dwóch napastników, którzy zaatakowali rano kościół w Normandii na północy Francji i zabili księdza. To 19-letni Adel Kermiche urodzony we Francji, znany służbom jako dżihadysta.

 • Napastnicy z Normandii złożyli wcześniej przysięgę IS?

  Tzw. Państwo Islamskie opublikowało nagranie, na którym rzekomo widać dwóch mężczyzn, którzy dokonali ataku na kościół w Normandii i poderżnęli gardło księdzu, gdy ślubują wierność IS - informuje BBC.

 • Media: Zabójca księdza w Normandii pracował na lotnisku

  Abdel Malik Nabil Petitjean, jeden z dwóch dżihadystów, którzy zaatakowali kościół w Normandii i brutalnie zamordowali księdza, jeszcze trzy miesiące temu pracował jako bagażowy na lotnisku w Chambery - poinformował w piątek brytyjski "Daily Mail".

Zdjęcia na temat: normandia
Wideo na temat: normandia
Dyskusje na temat: normandia