• Informacje na temat:

  normanowie

Artykuły na temat: normanowie
 • Norman Davies: Polska przyjęła chrześcijaństwo, czy Kościół katolicki przyjął Polskę?

  Zazwyczaj się mówi, że Polska Piastów przyjęła chrześcijaństwo. Może słuszniej byłoby powiedzieć, że to Kościół katolicki przyjął Polskę - pisze prof. Norman Davies.

 • Norman Davies: Pamiętajmy o tysiącach polski uchodźców

  Tysiące polskich uchodźców znalazło w czasie II wojny światowej schronienie w innych krajach, pamiętajmy o tym, w czasie, gdy inni proszą o pomoc - apeluje Norman Davies, który właśnie wydaje książkę "Szlak nadziei" dokumentującą losy Armii Andersa.

 • Wrak "Norman Atlantic" we Włoszech

  Do portu Brindisi w Apulii na południu Włoch doholowano w piątek wrak częściowo spalonego włoskiego promu "Norman Atlantic". W pożarze, który wybuchł na jego pokładzie w niedzielę, zginęło co najmniej 11 osób. Dokładna liczba zaginionych nadal jest nieznana.

 • Tragedia podczas holowania promu Norman Atlantic

  Tragedia podczas holowania promu Norman Atlantic, który płonął na Adriatyku. Dwóch albańskich marynarzy zginęło po tym, jak doszło do zerwania liny holowniczej łączącej ich łódź ze statkiem.

 • ​Norman Davies z polskim obywatelstwem

  Niezwykłym Polakiem nazwał prezydent prof. Normana Daviesa, który odebrał z rąk Bronisława Komorowskiego akt nadania polskiego obywatelstwa. Davies przekonywał, że można być jednocześnie Polakiem i Europejczykiem, podobnie jak Polakiem i Brytyjczykiem.

 • Jessye Norman w Krakowie

  Znakomita amerykańska śpiewaczka, wystąpi 13 listopada w Filharmonii Krakowskiej. "Nas się nie ogląda, nas się słucha". Stare powiedzenie śpiewaczek operowych jest w przypadku Jessye Norman jak najbardziej aktualne, ale tylko w drugiej części.

 • Norman Borlaug

  W wieku 95 lat zmarł w Teksasie (w USA) noblista Norman Borlaug, agronom i hodowca zasłużony w walce z głodem w świecie.

 • Putin budzi na nowo świadomość narodową Ukraińców - uważa profesor Norman Davies.

 • Prof. Norman Davies: Wielkie mocarstwa zdecydowały o wszystkim bez uczestnictwa innych

  Na świecie nadal mamy do czynienia z nierównościami po II wojnie światowej - podkreślił prof. Norman Davies. Z kolei Georges-Henri Soutou z Francji przypomniał, że w 1945 r. nikt nie myślał jeszcze o zimnej wojnie.

 • Norman Davies: Pamiętajmy o polskich uchodźcach, którzy szli z Armią Andersa

  W czasie II wojny światowej tysiące polskich uchodźców znalazły schronienie w innych krajach. Pamiętajmy o tym w czasie, gdy inni proszą o pomoc - apeluje w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Norman Davies. Historyk wydaje właśnie książkę "Szlak nadziei" dokumentującą losy Armii Andersa.

Zdjęcia na temat: normanowie
Wideo na temat: normanowie
 • Norman Davies o Kate i Williamie

  William ma urok swojej matki, księżnej Diany. Jej śmierć byłą dla niego traumą, wiele się wtedy nauczył. Kate zaś wygląda na dziewczynę z mocnym charakterem - uważa brytyjski historyk, Norman Davies.

 • Norman Davies o brytyjskiej monarchii

  Monachia ma swoje lepsze i gorsze okresy - mówi brytyjski historyk, Norman Davies. Dzisiejszy ślub Kate i Williama jest po to, żeby zapomnieć o tym, co było - dodaje.

 • "To jest dzień jedności, także dla Polaków"

  Każdy naród ma trochę szarych momentów. Dziś jest okazja, by cieszyć się i świętować. Jest to potrzebne także Polakom, bo za dużo w ostatnim czasie było złych momentów - tak o ślubie księcia Williama i Kate mówi brytyjski historyk, Norman Davies.

Dyskusje na temat: normanowie