• Informacje na temat:

  nowak-jeziorański

Artykuły na temat: nowak-jeziorański
 • Prof. Brzeziński uhonorowany Nagrodą im. Nowaka-Jeziorańskiego

  ...zrezygnować z przyjmowania wszelkich wyróżnień. - Wiem, że Jan Nowak-Jeziorański przed śmiercią wymienił mnie jako jednego z ewentualnych odbiorców tej nagrody. Dlatego przyjmuję ją w pewnym...

 • Konferencja prasowa prezentująca program obchodów odbyła się w piątek w Warszawie. - Jan Nowak-Jeziorański, był i pozostał legendą, jako głos wolnej Polski, który od roku 1952 dla całej generacji(...) i Radiu Wolna Europa pt. "Jan Nowak-Jeziorański. Kurier Armii Krajowej, redaktor Radia Wolna Europa, polityk" na Uniwersytecie Warszawskim. Na 12-13 czerwca zaplanowano weekend z Janem Nowakiem...

 • ...-Jeziorańskiego "w roku pamiętnego przełomu, który przypomina dzisiejsza data". - Jan Nowak-Jeziorański był jedną z kluczowych postaci, która przyczyniła się do członkostwa Polski w NATO. Było on w USA dla...

 • ​Policja w Petersburgu skonfiskowała książkę z tekstami Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Funkcjonariusze, zabierając z drukarni 530 egzemplarzy przetłumaczonego na język rosyjski zbioru artykułów i wywiadów "kuriera z Warszawy", tłumaczyli, że muszą sprawdzić czy, nie zawierają one treści ekstremistycznych.

 • Kardynał Gulbinowicz odebrał Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

  Były metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz odebrał w niedzielę we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Hierarcha zastał wyróżniony za "opiekę i wsparcie udzielane w latach 80. XX wieku walczącym o niepodległą Polskę".

 • Jan Nowak-Jeziorański zamierza podać do publicznej wiadomości nazwiska osób, które działały przeciw niemu w czasach PRL-u. Ogłosił to we Wrocławiu, odbierając wniosek o udostępnienie przez Instytut Pamięci Narodowej dotyczących go akt z archiwów UB i SB.

 • Szewach Weiss z nagrodą im. Nowaka-Jeziorańskiego. "Wielki patriota żydowski i polski"

  Szewach Weiss – izraelski polityk, prof. nauk politycznych i były ambasador Izraela w Polsce – odebrał we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Został wyróżniony za "umiejętność mówienia o najtrudniejszych sprawach, które łączą Polaków i Żydów”. Uroczystość odbyła się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

 • ...został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu". - Te słowa (...) wyrażają głęboką istotę humanizmu chrześcijańskiego, tego humanizmu, który świętej pamięci Jan Nowak-Jeziorański starał(...) życiową wpłynęła modlitwa, którą Nowak-Jeziorański "zanosił jako dwunastolatek" w jednym z kościołów Warszawy przed obrazem Matki Bożej. - Czuł się wtedy, to był chyba 1926 r., włączony w dzieje Polski...

 • Rosyjskie wydawnictwo Cogita, które wydało eseje Jana Nowaka-Jeziorańskiego, skonfiskowane w drukarni w Petersburgu, zwróci się do sądu - powiedziała w piątek jego szefowa Tatiana Kosinowa. Jak dodała, nie nastąpiły dotąd w tej sprawie żadne dalsze działania.

 • Nagroda im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego dla Tomasa Venclovy

  Tomas Venclova - litewski prozaik i poeta odebrał w środę we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Został uhonorowany za „twórczą wierność wartościom, które stanowią fundament europejskiej cywilizacji”.

Zdjęcia na temat: nowak-jeziorański
Dyskusje na temat: nowak-jeziorański