• Informacje na temat:

  nowikow

Artykuły na temat: nowikow
 • Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w WRC-2 po pierwszym dniu Rajdu Akropolu, szóstej rundy mistrzostw świata. Prowadzi po zwycięstwie na dwóch OS-ach Rosjanin Jewgienij Nowikow (Ford Fiesta WRC).

 • Siostra Nadiji Sawczenko schroniła się w konsulacie Ukrainy

  Siostra skazanej w Rosji ukraińskiej lotniczki Nadiji Sawczenko, Wira, którą próbowały zatrzymać rosyjskie służby graniczne, została przewieziona przez ukraińskich dyplomatów do konsulatu w Rostowie nad Donem - poinformował w czwartek rano adwokat Ilja Nowikow.

 • Emocjonalny list przewodniczącego ZHR do harcerzy

  W czwartek na stronie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej opublikowany został list Grzegorza Nowika. Przewodniczący harcerskiej organizacji podziękował wszystkim, którzy zmierzyli się ze skutkami piątkowej nawałnicy. To w jej wyniku śmierć poniosły dwie harcerki ZHR przebywające wówczas w obozie w Suszku, a 38 uczestników zostało rannych.

 • "Nie ma sensu przekonywać do tego, że sport jest albo nie jest ważny"

  "Najlepiej byłoby, gdyby nasi piłkarze potrafili odciąć się od swoich negatywnych myśli. Taka umiejętność to jeden z najważniejszych punktów treningu mentalnego u sportowców" - o tym jak poradzić sobie z emocjami wczorajszego meczu mówiła w „Daniu do myślenia” w RMF Classic psycholog sportu Jagoda Nowik. Gość Tomasza Skorego opowiadała także o napięciach, które towarzyszą nam, kiedy kibicujemy podczas imprez sportowych, które szczególnie nas interesują i angażują emocjonalnie.

 • Historia złamania przez pracowników polskiego Biura Szyfrów sowieckich kodów radio wych i wpływ tego faktu na losy wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku znalazły się w najnowszej książce doc. Grzegorza Nowika pt. "Rozszyfrowano "rewolucję"".

 • Sulejówek Józefa Piłsudskiego symbolem domu ojczystego całej Polski

  Belweder w Warszawie, muzeum w Sulejówku oraz miejsca w Krakowie: Kopiec Niepodległości i krypta w katedrze na Wawelu – już dziś zachęcamy Was do spaceru śladami marszałka Józefa Piłsudskiego. Pozwoli to nam przed Świętem Niepodległości wczuć się w atmosferę tamtych dni. "Po Sulejówku oprowadza najstarsza jego mieszkanka, pani Jadwiga Piłsudska, córka Marszałka, która opowiada gdzie co było, w którym pomieszczeniu. I te opowieści są i wzruszające, i wesołe, i ciekawe, ale mają taką ogromną...

 • Opozycjoniści na Białorusi skazani na lata w łagrze

  Na kilka lat w kolonii karnej skazał w środę białoruski sąd trzech uczestników demonstracji opozycji w wieczór po wyborach prezydenckich 19 grudnia. Alaksandr Atroszczankau dostał 4 lata, Alaksandr Małczanou - 3, Źmicier Nowik - 3,5 roku pozbawienia wolności.

 • Jak kiedyś świętowano 11 listopada? "Czuć było nastrój euforii"

  "W 1937 roku ustawą sejmową zostało wprowadzone oficjalne Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. W poprzednich latach - począwszy od 1919 roku - obchodzono je zazwyczaj w niedzielę poprzedzającą ten dzień" - wyjaśnia w rozmowie z RMF FM historyk Grzegorz Nowik. "Trzeba poczytać ówczesne pamiętniki, aby zobaczyć ten nastrój euforii. Trzeba się wczuć w sprawozdania dziennikarzy, którzy patrzyli na historię dziejącą się na ich oczach" - mówi o obchodach święta w czasach dwudziestolecia...

 • Rosja zacznie ładować paliwo nuklearne do reaktora elektrowni atomowej w irańskim Buszerze 21 sierpnia - powiedział rzecznik rosyjskiej agencji atomowej Rosatom, Siergiej Nowikow. Załadowanie paliwa będzie kluczowym krokiem w kierunku uruchomienia reaktora, ale nie będzie uważane za początek jego eksploatacji - oświadczył rzecznik.

 • Na kilka lat w kolonii karnej sąd skazał trzech uczestników opozycyjnej demonstracji, która odbyła się w Mińsku w wieczór powyborczy. Alaksandr Atroszczankau otrzymał wyrok 4 lat, Alaksandr Małczanou - 3 lat, a Źmicier Nowik - 3,5 roku pozbawienia wolności. Prokuratura żądała po 5 lat w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Zdjęcia na temat: nowikow
Dyskusje na temat: nowikow
 • Re: Rosjanie odpierają zarzuty ws. MH17

  Nowikow eta durak,Anodina toże.

 • Re: MSWiA che zmian w ochronie ludności i obronie cywilnej. Oto założenia

  Ale Pan Putin powiedział, że na złość Antkowi wcale nie zaatakuje waszu Polszu, ale uderzy przez Słowację i Czechy i połączy się z Niemcami aby was okrążyć - a do tak okrążonej Polski, jak do rezerwatu będzie wysyłał potem nasze wycieczki turystyczne. A Pana Antka wsadzi do tego waszego samolotu pod Smolenskiem aby był jego stróżem.

 • Re: Producent rakiet Buk: Boeinga zestrzelili Ukraińcy

  No pewnie! Tak samo, jak w Katyniu z Waltherów i Mauserów strzelali Niemcy. A i świadkowie się znajdą. Pan Jan Nowikow rzeczowo i jasno to wyjaśnia!

 • Re: ​Ławrow: Iran, Rosja i Syria gotowe walczyć z terroryzmem w Syrii

  Jakbyś strzelał w polskim mieście, pod budynek z mordercami osobiście bym podłożył pochodnię. Zrobiłbym to też w imieniu wszystkich eksterminowanych i zabitych rosjan Jak Politkowska, Niemcow, Litwienko, Dewotczenko, Markiełow, Starowojtowa, Domnikow, Khatloni, Kozłow, Barburowa, Klebnikow, Iwanow, Nowikow. Zminusujesz rusie mój post na swoją zgubę?

 • Re: Ukraina: Rosyjski ślad w zabójstwie watażki separatystów

  Przypomne ruskich agentom co sie chca licytowac o zabiciu Litwinienke, Niemcowa, Politkowska, aktor Aleksiej Dewotczenko, Stanisława Markiełowa, Galina Starowojtowa, Igor Domnikow, Iskandar Khatloni , Andriej Kozłow , Paweł Klebnikow, Anastazja Barburowa, Siergiej Iwanow, dziennikarz, Dziennikarz Siergiej Nowikow, dzieci w Bieslanie, wlasnych obywateli w teatrze na Dubrowce itd.

 • Re: Wiceszef CKW: Nawalny nie może startować w wyborach prezydenckich

  Zastrzeleni i otruci wykończeni za rządów Putina którzy byli niewygodni dla Putina . Setki nazwisk oto niektóre nazwiska: Stanislaw Markiełow,Aleksander Litwinienko,Galina Starowojtowa,Igor Domnikow,Iskandar Khatloni,Anna Politkowska,Andrej Kozlow,Paweł Klebnikow,Anastazja Barburowa,Jurij Szczekoczichin,Natalia Estemirowa,Siergiej Iwanow,Siergiej Magnitski,Siergiej Nowikow,Borys Bieriezowski

 • Re: Nie żyje Borys Niemcow. Został zastrzelony w Moskwie

  Zastrzeleni i otruci za rządów Putina którzy byli niewygodni dla Putina . Setki nazwisk oto niektóre nazwiska Stanislaw Markiełow, Aleksander Litwinienko, Galina Starowojtowa, Igor Domnikow, Iskandar Khatloni, Anna Politkowska, Andrej Kozlow, Paweł Klebnikow, Anastazja Barburowa, Siergiej Iwanow , Siergiej Nowikow , a ilu wsadził do wiezienia zniszczył im życie i najbliższym Putin to bandyta

 • Re: Rosjanie odpierają zarzuty ws. MH17

  Jeśli Boeing został zestrzelony przez systemy Buk, to trafiła go rakieta 9M38M1 wystrzelona ze strony miejscowości Zaroszczenskie – oznajmił dyrektor generalny koncernu Almaz-Antej Jan Nowikow. Rakieta 9M38M1 była produkowana do 1986 roku i tzw. resurs wynosił 25 lat. W 2011 roku Rosja wycofała wszystkie tego typu rakiety z wyposażenia. Wg. danych koncernu w 2005 roku armia ukraińska posiadała

 • Re: ​Ukraina całkowicie wstrzymuje połączenia lotnicze z Rosją

  Zastrzeleni i otruci wykończeni za rządów Putina którzy byli niewygodni dla Putina . Setki nazwisk oto niektóre nazwiska: Stanislaw Markiełow,Aleksander Litwinienko,Galina Starowojtowa,Igor Domnikow,Iskandar Khatloni,Anna Politkowska,Andrej Kozlow,Paweł Klebnikow,Anastazja Barburowa,Jurij Szczekoczichin,Natalia Estemirowa,Siergiej Iwanow,Siergiej Magnitski,Siergiej Nowikow,Borys Bieriezowski