• Informacje na temat:

  nowikow

Artykuły na temat: nowikow
 • Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w WRC-2 po pierwszym dniu Rajdu Akropolu, szóstej rundy mistrzostw świata. Prowadzi po zwycięstwie na dwóch OS-ach Rosjanin Jewgienij Nowikow (Ford Fiesta WRC).

 • Siostra Nadiji Sawczenko schroniła się w konsulacie Ukrainy

  Siostra skazanej w Rosji ukraińskiej lotniczki Nadiji Sawczenko, Wira, którą próbowały zatrzymać rosyjskie służby graniczne, została przewieziona przez ukraińskich dyplomatów do konsulatu w Rostowie nad Donem - poinformował w czwartek rano adwokat Ilja Nowikow.

 • Emocjonalny list przewodniczącego ZHR do harcerzy

  W czwartek na stronie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej opublikowany został list Grzegorza Nowika. Przewodniczący harcerskiej organizacji podziękował wszystkim, którzy zmierzyli się ze skutkami piątkowej nawałnicy. To w jej wyniku śmierć poniosły dwie harcerki ZHR przebywające wówczas w obozie w Suszku, a 38 uczestników zostało rannych.

 • "Nie ma sensu przekonywać do tego, że sport jest albo nie jest ważny"

  "Najlepiej byłoby, gdyby nasi piłkarze potrafili odciąć się od swoich negatywnych myśli. Taka umiejętność to jeden z najważniejszych punktów treningu mentalnego u sportowców" - o tym jak poradzić sobie z emocjami wczorajszego meczu mówiła w „Daniu do myślenia” w RMF Classic psycholog sportu Jagoda Nowik. Gość Tomasza Skorego opowiadała także o napięciach, które towarzyszą nam, kiedy kibicujemy podczas imprez sportowych, które szczególnie nas interesują i angażują emocjonalnie.

 • Historia złamania przez pracowników polskiego Biura Szyfrów sowieckich kodów radio wych i wpływ tego faktu na losy wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku znalazły się w najnowszej książce doc. Grzegorza Nowika pt. "Rozszyfrowano "rewolucję"".

 • Sulejówek Józefa Piłsudskiego symbolem domu ojczystego całej Polski

  Belweder w Warszawie, muzeum w Sulejówku oraz miejsca w Krakowie: Kopiec Niepodległości i krypta w katedrze na Wawelu – już dziś zachęcamy Was do spaceru śladami marszałka Józefa Piłsudskiego. Pozwoli to nam przed Świętem Niepodległości wczuć się w atmosferę tamtych dni. "Po Sulejówku oprowadza najstarsza jego mieszkanka, pani Jadwiga Piłsudska, córka Marszałka, która opowiada gdzie co było, w którym pomieszczeniu. I te opowieści są i wzruszające, i wesołe, i ciekawe, ale mają taką ogromną...

 • Opozycjoniści na Białorusi skazani na lata w łagrze

  Na kilka lat w kolonii karnej skazał w środę białoruski sąd trzech uczestników demonstracji opozycji w wieczór po wyborach prezydenckich 19 grudnia. Alaksandr Atroszczankau dostał 4 lata, Alaksandr Małczanou - 3, Źmicier Nowik - 3,5 roku pozbawienia wolności.

 • Jak kiedyś świętowano 11 listopada? "Czuć było nastrój euforii"

  "W 1937 roku ustawą sejmową zostało wprowadzone oficjalne Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. W poprzednich latach - począwszy od 1919 roku - obchodzono je zazwyczaj w niedzielę poprzedzającą ten dzień" - wyjaśnia w rozmowie z RMF FM historyk Grzegorz Nowik. "Trzeba poczytać ówczesne pamiętniki, aby zobaczyć ten nastrój euforii. Trzeba się wczuć w sprawozdania dziennikarzy, którzy patrzyli na historię dziejącą się na ich oczach" - mówi o obchodach święta w czasach dwudziestolecia...

 • Rosja zacznie ładować paliwo nuklearne do reaktora elektrowni atomowej w irańskim Buszerze 21 sierpnia - powiedział rzecznik rosyjskiej agencji atomowej Rosatom, Siergiej Nowikow. Załadowanie paliwa będzie kluczowym krokiem w kierunku uruchomienia reaktora, ale nie będzie uważane za początek jego eksploatacji - oświadczył rzecznik.

 • Na kilka lat w kolonii karnej sąd skazał trzech uczestników opozycyjnej demonstracji, która odbyła się w Mińsku w wieczór powyborczy. Alaksandr Atroszczankau otrzymał wyrok 4 lat, Alaksandr Małczanou - 3 lat, a Źmicier Nowik - 3,5 roku pozbawienia wolności. Prokuratura żądała po 5 lat w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Zdjęcia na temat: nowikow
Dyskusje na temat: nowikow