• Informacje na temat:

  nowowiejski andrzej

Artykuły na temat: nowowiejski andrzej
 • Sienkiewicz, Cichociemni, Nowowiejski patronami 2016 roku

  Henryk Sienkiewicz, Feliks Nowowiejski, Cichociemni - to patroni 2016 roku. Sejm zdecydował również o ustanowieniu 2016 r. jako Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

 • Koncert z okazji 10. rocznicy śmierci Andrzeja Szwalbego, wybitnego animatora życia kulturalnego, inicjatora powołania i wieloletniego dyrektora Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego, odbędzie się w niedzielę w Bydgoszczy.

 • Naturalnych rozmiarów posąg Andrzeja Szwalbego odsłonięto w czwartek w Bydgoszczy na skwerze przed Filharmonią Pomorską, którą stworzył i przez 40 lat kierował. Szwalbe był pomysłodawcą i inicjatorem większości powstałych po wojnie w tym mieście instytucji kulturalnych.

 • Pomocy, toniemy w błocie!

  ...- Obiecano nam doprowadzenie ulicy do optymalnego stanu jeszcze w październiku - bulwersują się mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej.

 • WOŚP po raz czwarty gra w Paryżu

  ...można było posłuchać trzech wykonawców: Aldony Nowowiejskiej oraz zespołów "Nils Project" i "Chudoba". Nowowiejska, występująca od 10 lat we Francji i znana tam po prostu jako "Aldona", dała się(...) przygotowanej wspólnie z NBP "Portrety i monety" z podobiznami i autografami znanych postaci, w tym Lecha Wałęsy, Wojciecha Pszoniaka i Andrzeja Seweryna. W niedzielę będzie trwała dalsza część...

 • W długi weekend w centrum częściowo bez tramwajów

  W długi weekend w Warszawie nie będą kursowały tramwaje na odcinku od al. Solidarności, przez al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego, al. Niepodległości do ul. Nowowiejskiej. Utrudnienia są związane z przebudową magistrali teletechnicznej w rejonie Ronda ONZ.

 • Krzysztof Penderecki w Lublinie

  Krzysztof Penderecki będzie gościem koncertu finałowego XI Festiwalu Organowego w Lublinie. Pod dyrekcją kompozytora Chór Polskiego Radia w Krakowie wykona "Mszę Pokoju" Feliksa Nowowiejskiego. Koncert zaplanowano 13 listopada o godz. 19.00 w kościele św. Rodziny na Czubach.

 • Głodówka w szpitalu psychiatrycznym trwa

  Lekarze ze szpitala psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie - mimo 1,5-godzinnej rozmowy z wiceministrem zdrowia Bolesławem Piechą - nie zdecydowali o zakończeniu prowadzonej od czwartku głodówki.

 • W Barczewie nie chcą Niesiołowskiego i Czumy

  Radni Barczewa koło Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) nie chcą by honorowymi obywatelami miasta zostali wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) i były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma (PO).

 • Pięć lat temu zmarł Marek Perepeczko

  W środę przypada piąta rocznica śmierci aktora Marka Perepeczki, niezapomnianego odtwórcy roli Janosika, a także ról w filmach Andrzeja Wajdy i Jerzego Hoffmana.