• Informacje na temat:

  nowy ład

Artykuły na temat: nowy ład
 • Sekretarz stanu USA: Trump zabiega o nowy ład światowy

  Prezydent Donald Trump zabiega o nowy ład światowy utrzymywany w mocy przez amerykańskie przywództwo i demokrację - powiedział we wtorek sekretarz stanu USA Mike Pompeo w Brukseli, obwiniając zarazem Iran i Chiny o destabilizację na świecie.

 • ​"Nowy Ład dla Europy" - wspólny program Partii Razem i lewicowych inicjatyw

  ..."Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia i wdrożenie europejskiego systemu azylowego.

 • "Nowy Ład dla Europy". Wspólny program Razem i lewicowych inicjatyw w wyborach do PE

  ..."Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia i wdrożenie europejskiego systemu azylowego.

 • Macierewicz: Grożą nam ci, którzy ze Wschodu chcą zmieniać ład europejski

  Mamy świadomość, że coraz bardziej grożą nam ci, którzy ze Wschodu są gotowi - poprzez agresję - zmieniać ład europejski, który poprzez agresję, przemoc i siłę chcą realizować swoje cele polityczne - powiedział szef MON Antoni Macierewicz w Gdyni.

 • ​Szef MON: Grożą nam ci, którzy ze Wschodu są gotowi zmieniać ład europejski

  ..."Mamy świadomość, że coraz bardziej grożą nam ci, którzy ze Wschodu są gotowi - poprzez agresję - zmieniać ład europejski, którzy poprzez agresję, przemoc i siłę chcą realizować swoje cele polityczne" - powiedział szef MON Antoni Macierewicz w Gdyni na pokładzie ORP "Błyskawica" podczas uroczystej promocji oficerskiej absolwentów Akademii Marynarki Wojennej.

 • Steinmeier: Niemcy muszą dziś w szczególny sposób budować ład

  ...- Niemcy - w przeszłości podpalacz i podżegacz do burzenia ładu na świecie - muszą dziś być w szczególnym stopniu siłą budującą ład; muszą bardziej niż inni angażować się na rzecz politycznych rozwiązań i dbać o zachowanie struktur zapewniających pokój - mówił szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas otwarcia w Berlinie wystawy z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 • ..."Musimy przemienić obecny kryzys w szansę. Potrzebujemy nowego ładu dla nowego świata. Szczerze spodziewam się, że pod przewodnictwem prezydenta Obamy Stany Zjednoczone połączą swe siły z Europą, aby zaprowadzić ten nowy ład, z korzyścią dla naszych społeczeństw i całego świata" - oświadczył Barroso w komunikacie, opublikowanym tuż po ogłoszeniu zwycięstwa Baracka Obamy. "Nadeszła chwila...

 • Danie do myślenia: Zburzony ład konstytucyjny

  ...autorstwa Prawa i Sprawiedliwości sędzia Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. „Mamy absolutnie zburzony ład konstytucyjny i do momentu, gdy tego ładu nie wyrównany, wszystkie ustawy noszące miano naprawczych są fasadą” – przekonywał w „Daniu do Myślenia” gość Tomasza Skorego. „Wszyscy chyba dzisiaj obserwujemy, że obecna władza, która zlała się w jedno, bo jest to władza wykonawczo...

 • Ahmedinedżad apeluje o "nowy ład międzynarodowy”

  ...”Na świecie potrzebny jest "nowy ład międzynarodowy", w którym "hegemoniczne mocarstwa" nie dominują i nie wyzyskują innych” - to słowa prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Polityk nie wskazał jednoznacznie żadnego państwa, ale z kontekstu wynikało, iż chodzi o Amerykę i inne mocarstwa Zachodu.

 • USA i UE: Potrzebny nowy światowy ład finansowy

  .... Barroso zaapelował o "nowy światowy ład finansowy" i podkreślił potrzebę podjęcia szybko niezbędnych działań. Również według prezydenta Francji, która przewodniczy obecnie Unii Europejskiej(...) końcem listopada w Nowym Jorku, gdzie kryzys się rozpoczął. - Ci którzy doprowadzili nas do sytuacji, w której znaleźliśmy się dzisiaj, nie powinni mieć okazji uczynienia tego ponownie - oświadczył...

Zdjęcia na temat: nowy ład
Wideo na temat: nowy ład
 • 75 tysięcy osób przyszło na otwarcie Stadionu Narodowego

  Ani siarczysty mróz, ani zakorkowane ulice nie zniechęciły warszawiaków, którzy w gigantycznych kolejkach czekali, by zobaczyć najnowszy nabytek stolicy - Stadion Narodowy. Podczas inauguracyjnych koncertów zagrali m.in. Lady Pank i T-Love. W sumie nowy obiekt odwiedziło w niedzielę około 75 tysięcy osób.