• Informacje na temat:

  nsdap

Artykuły na temat: nsdap
 • Kasa NSDAP

  ...narodowy zespół pieśni i tańca. No! Dobrze będzie! Ponieważ jednak budując nowe trzeba zburzyć stare - to się burzy, i czasem z gruzów coś wypadnie. Właśnie wypadło! Kasa NSDAP z dokumentami z czasu Festung...

 • "Pomnik światła jak ze zjazdu NSDAP w Norymberdze"

  ...- To jest wzór pomnika światła, który byłby widoczny tylko w nocy. I do tego musielibyśmy chodzić po światełkach, które miałyby symbolizować ofiary katastrofy smoleńskiej. Tak nie można. - Kolejny problem - podobna instalacja była w Norymberdze, gdzie w 1937 roku odbył się zjazd NSDAP - powiedziała Gronkiewicz-Waltz, tłumacząc powody odrzucenia pomysłu stworzenia pomnika światła przed...

 • Jak poinformował w sobotnim wydaniu niemiecki tygodnik "Focus" byli niemieccy ministrowie z lat 60. i 70. Erhard Eppler i Horst Ehmke (obaj SPD) byli w czasie drugiej wojny światowej członkami hitlerowskiej partii NSDAP .

 • Berliński polityk Partii Piratów Martin Delius porównał sukcesy swojego ugrupowania do popularności nazistowskiej partii Adolfa Hitlera NSDAP w latach 1928-1933 - poinformował w niedzielę niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

 • Hitlerjugend (oficjalnie Hitler-Jugend) to młodzieżowa organizacja paramilitarna związana z NSDAP, która powstała w 1922 r. w Niemczech.

 • Niemcy: Szefowi AfD ukradziono rzeczy na kąpielisku. "To nie miejsce dla nazistów!"

  Współprzewodniczący prawicowo-populistycznej partii AfD Alexander Gauland, który w sobotę oświadczył, że "Adolf Hitler i NSDAP to drobiazg na tle osiągnięć w ponadtysiącletniej niemieckiej historii", został okradziony z ubrania na kąpielisku w Heiliger See.

 • Powojenne Niemcy: Większość urzędników MSW była nazistami

  ...​Trzecia Rzesza upadła, ale ludzie pozostali. W czasach powojennych byli członkowie NSDAP robili kariery w administracji nowych Niemiec, nawet w MSW, jak pokazują najnowsze badania. Szefem jednego z departamentów MSW był człowiek, który swego czasu decydował o polityce edukacyjnej narodowych socjalistów, inni uczestniczyli w przymusowych sterylizacjach, byli też wysoko postawieni członkowie NSDAP...

 • "Mein Kampf" z podpisem Hitlera idzie pod młotek

  Egzemplarz pierwszej edycji "Mein Kampf” z autografem autora – Adolfa Hitlera - podarowany przed laty przez Führera jednemu z członków NSDAP, został wystawiony na licytację.

 • Ziobro: Mówiący o TS dla prezydenta są niedouczeni. Działał zgodnie z prawem

  Prezydent przed Trybunał Stanu? "Niektórzy mówią NSDAP, SS. Powinni poczytać trochę z historii. To są ludzie niedouczeni" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Prezydent działał zgodnie z prawem i cieszę się, że nie ulega nagonce medialnej" - dodaje Ziobro.

 • Szef niemieckich prawicowców w samych kąpielówkach. "To nie miejsce dla nazistów!"

  Współprzewodniczący prawicowo-populistycznej partii AfD Alexander Gauland, który w sobotę oświadczył, że "Adolf Hitler i NSDAP to drobiazg na tle osiągnięć w ponadtysiącletniej niemieckiej historii", został okradziony z ubrania na kąpielisku w Heiliger See. O incydencie, do którego doszło w ubiegłym tygodniu nad jeziorem Heiliger See, położonym na południowy zachód od Berlina, poinformowała...

Zdjęcia na temat: nsdap