• Informacje na temat:

  nuncjusz

Artykuły na temat: nuncjusz
 • ​Nuncjusz apostolski we Francji oskarżony o molestowanie

  Watykan oświadczył w piątek, że czeka na rezultaty śledztwa wszczętego we Francji wobec nuncjusza apostolskiego w tym kraju arcybiskupa Luigiego Ventury. Został on oskarżony przez młodego urzędnika z Paryża o molestowanie seksualne.

 • Watykan: Polski ksiądz nuncjuszem w Rwandzie

  Papież Franciszek mianował księdza Andrzeja Józwowicza nuncjuszem apostolskim w Rwandzie i podniósł go do godności arcybiskupa - podało w sobotę watykańskie biuro prasowe. Do tej pory polski ksiądz był radcą w tej nuncjaturze.

 • Nuncjusz apeluje do Polaków w sprawie uchodźców

  Nuncjusz apostolski w Polsce apeluje do Polaków o pojednanie i troskę o uchodźców. Arcybiskup Salvatore Pennacchio mówił o tym w czasie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z akredytowanymi w Polsce dyplomatami z całego świata.

 • Nowy nuncjusz apostolski przybył do Polski

  Nowy nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio, który przybył w poniedziałek do Warszawy, podkreślił, że "z odwagą i miłością pragnie rozpocząć posługę w Polsce". Powitali go przedstawiciele Episkopatu oraz Protokołu Dyplomatycznego MSZ.

 • Kraków: Nuncjusz apostolski przekazał abp. Jędraszewskiemu paliusz

  Nuncjusz apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio nałożył na abp. Marka Jędraszewskiego paliusz – symbol misji pasterskiej i Chrystusowego jarzma. Paliusz to wstęga w formie okręgu, do której dołączone są dwa wolno zwisające końce. Formuła wypowiadana podczas nałożenia wskazuje na jego symbolikę – więzi ze stolicą apostolską, jedność, więzi miłości, wezwanie do ewangelicznego męstwa. Wstęga...

 • Arcybiskup Celestino Migliore nowym nuncjuszem w Rosji

  Dotychczasowy nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem w Rosji - podało w sobotę watykańskie biuro prasowe. Arcybiskup Migliore był nuncjuszem w Polsce od 2010 roku.

 • Dotychczasowy nuncjusz apostolski w Polsce będzie ambasadorem w Rosji

  Dotychczasowy nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem w Rosji - podało watykańskie biuro prasowe.

 • Abp Salvatore Pennacchio nowym nuncjuszem w Polsce

  Włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio został mianowany przez papieża Franciszka nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce - poinformowało w sobotę biuro prasowe Episkopatu Polski.

 • Abp Salvatore Pennacchio nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce

  Włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio został mianowany przez papieża nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Jak informuje biuro prasowe Episkopatu Polski, urodzony w 1952 r. w Marano we Włoszech duchowny zastąpi abpa Celestino Migliore, który będzie przedstawicielem Franciszka w Rosji.

 • ​Watykan: Były nuncjusz Wesołowski opuścił szpital

  Sądzony przed watykańskim trybunałem za pedofilię - były nuncjusz Józef Wesołowski - powrócił w piątek do Watykanu ze szpitala, gdzie przebywał przez tydzień. Taką informację przekazało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Zdjęcia na temat: nuncjusz
Wideo na temat: nuncjusz
 • "Z odwagą i miłością rozpoczynam posługę". Nowy nuncjusz apostolski w Polsce

  "Z odwagą i miłością rozpoczynam posługę". Nowy nuncjusz apostolski w Polsce

 • Kard. Nycz o nuncjuszu podejrzanym o pedofilię

  Abp. Kazimierz Nycz odniósł się do odwołania abp. Józefa Wesołowskiego ze stanowiska nuncjusza apostolskiego na Dominikanie. Metropolita warszawski popiera decyzję Papieża i zauważa jego konsekwencję(...) jak nuncjusz spaceruje po dzielnicy znanej z prostytucji nieletnich. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że widywali go tam codziennie. Lokalni dziennikarze śledzili go przez rok, ale sami przyznają, że

 • Abp Józef Życiński spoczął w krypcie biskupów

  Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego została złożona w sarkofagu w krypcie biskupów w podziemiach Lubelskiej Archikatedry. Wcześniej odbyły się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczył nuncjusz papieski w Polsce abp Celestino Migliore. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył pośmiertnie metropolitę lubelskiego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.