• Informacje na temat:

  o poprawie rzeczypospolitej

Artykuły na temat: o poprawie rzeczypospolitej
 • "Rzeczpospolita": Polacy nie wierzą w poprawę sądownictwa

  Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Polakom nie podobają się reformy PiS w sądownictwie. Źle oceniana jest też praca Trybunału Konstytucyjnego czy sprawność działania sądów.

 • ​"Rzeczpospolita": Policjant nie może być anonimowy

  Albo numer, albo nazwisko - policja porządkuje bałagan z identyfikatorami po demonstracjach - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

 • "Rzeczpospolita": Mniej oszustw w VAT

  ​Choć w 2017 roku skarbówka zapobiegła wyłudzeniu 57 mld zł, przestępców nie zniechęciła - podaje "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Policja porządkuje bałagan z identyfikatorami

  "Policja porządkuje bałagan z identyfikatorami po demonstracjach” – donosi "Rzeczpospolita”. "Wszyscy policjanci będą nosić na mundurach naszywki z nazwiskiem lub numer identyfikacyjny. Wybór należy do nich samych” – czytamy w dzienniku.

 • Nowy sondaż CBOS: Niewielka poprawa notowań rządu oraz premier

  ...zwolennicy PiS, wraz z SP i Prawicą Rzeczypospolitej (92 proc.) oraz większość sympatyków ruchu Kukiz'15 (56 proc.). Potencjalni wyborcy PO (68 proc.) i Nowoczesnej (84 proc.) w większości wyrażają z tego(...) PiS (wraz z SP i Prawicą Rzeczypospolitej). Relatywnie duże poparcie rząd uzyskuje w elektoracie Kukiz’15, w którym ma więcej zwolenników (40 proc.) niż przeciwników (20 proc.). 59 proc. sympatyków PO...

 • "Rzeczpospolita": Banki zwiększają zyski, często kosztem klientów

  Banki zwiększają zyski, często kosztem klientów. Niższe oprocentowanie lokat, a wyższe kredytów, do tego większe opłaty i prowizje - to recepta na poprawę wyników. Dzięki temu banki z GPW zarobiły w III kwartale ponad 3,2 mld zł - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Polacy w depresyjnym dołku

  Z badań rynku wynika, że Polacy kupili w ubiegłym roku 19 mln opakowań leków przeciwdepresyjnych wypisanych na receptę. Na środki służące poprawie nastroju wydaje się w Polsce już prawie tyle samo, co na leki przeciwbólowe - alarmuje w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Coraz bezpieczniej na polskich drogach

  Około 10 proc. mniej zabitych w wypadkach. Powód? Kontrole i fotoradary - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Zakazy sądowe brane do serca

  "Polacy rzadziej lekceważą nakładane na nich rygory. Liczba takich przestępstw spadła o jedną piątą" - podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Sondaż. Nie słabnie poparcie dla PiS

  Wiktor Ferefecki na łamach "Rzeczpospolitej" komentuje najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w Polsce. "Jarosław Kaczyński, tracący panowanie nad sobą w Sejmie, tłumy na ulicach i zaniepokojenie organizacji międzynarodowych - błyskawiczne tempo i sposób, w jakim PiS przeforsowało przebudowę Sądu Najwyższego, wydaje się dla opozycji idealnym tematem, służącym poprawie notowań. Na...

Dyskusje na temat: o poprawie rzeczypospolitej