• Informacje na temat:

  o żołnierzu tułaczu

Artykuły na temat: o żołnierzu tułaczu
 • Prezydent: Żołnierze wyklęci walczyli o wolne państwo polskie

  Dramat żołnierza polegał czasami na tym, że państwa polskiego nie było - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

 • Jankiel, bohater "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, jedna z najciekawszych kreacji Żydów w literaturze polskiej, był szczególnym przedstawicielem swego narodu - patriotą polskim. Wyrazem tego patriotyzmu jest popis mistrzowski, którym uczcił zaręczyny Tadeusza i Zosi - koncert Jankiela.

 • Wiersze m.in. Beaty Obertyńskiej, Anatola Sterna, Tadeusza Wittlina, Władysława Broniewskiego i Aleksandra Wata znalazły się w antologii pt. "Gułag polskich poetów". Antologię zestawiła Nina Taylor-Terlecka.

 • "Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz

  Akcja dzieła rozgrywa się latem 1811 roku. Wydarzenia ukazane w pierwszych dziesięciu księgach pokazują obraz życia w Soplicowie w ciągu pięciu dni. Dwie...

 • W Kurytybie - stolicy Polonii brazylijskiej - język polski rozbrzmiewał w niedzielę częściej niż zazwyczaj. Najpierw na mszy w stuletnim polskim kościele św. Stanisława, a zaraz potem - podczas spotkania delegacji Senatu z Polonią.

 • "Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz

  Akcja dzieła rozgrywa się latem 1811 roku. Wydarzenia ukazane w pierwszych dziesięciu księgach pokazują obraz życia w Soplicowie w ciągu pięciu dni. Dwie...

Dyskusje na temat: o żołnierzu tułaczu
 • Re: Oficer Bundeswehry zatrzymany pod zarzutem terroryzmu

  Dziś oficer,wczoraj azylant...Niemcy i ich multikulti."WITAJ ŻOŁNIERZU-WCZORAJSZY TUŁACZU"...Kosmos absurdu i głupoty który prowadzi w jednym kierunku.Dzięki,Ci Panie,że w Polsce żyję.Ja,i moje dzieci.

 • Re: Strefa euro daje 150 mld euro. Polska się dołoży

  JA MOGĘ DOŁOŻYĆ: DWIE PARY STARYCH BUTÓW, JEDNĄ STARĄ KOSZULĘ, JEDNĄ PARĘ RĘKAWIC, ORAZ STARE ONUCE PO ŻOŁNIERZU TUŁACZU

 • Re: Boni: Polska może nie podpisać ACTA 26 stycznia

  Przecież z PO to okłamują naród tak i tym razem. Minister Michał Boni twierdzi, że ukradziono różnego rodzaju pliki, także prywatne, które jego zastępca miał na służbowym laptopie. - Różne jego notatki, materiały,onuce po żołnierzu tułaczu , klatkę dla papugi, kontakty, adresy mailowe i telefoniczne zostały zabrane - mówił Michał Boni.

 • Pan Sikorski jest człowiekiem z PO ( ale też PiS)

  I Polacy nie mają jemu za złe, że dziś PO, wczoraj PiS. Inaczej - wczorajszy tułaczu, dzisiejszy żołnierzu. Bilet do Kanady kosztuje 5000 zł. Związki zawodowe w Kanadzie mają przeogromną moc, praca na czarno - jest ryzykiem. Kanada to kraj o dużej liczbie imigrantów. To są punkty dla Pana z Gdańska Kaszuby i jego koalicji PSL/PO.