• Informacje na temat:

  obóz polski walczącej

Artykuły na temat: obóz polski walczącej
 • Dziś 73. rocznica śmierci twórczyni symbolu Polski Walczącej

  Dokładnie 73 lata temu w niemieckim obozie Auschwitz zmarła Anna Smoleńska, harcerka Szarych Szeregów i twórczyni „Kotwicy” – symbolu Polski Walczącej. Miała 23 lata.

 • ...70 lat temu w niemieckim obozie Auschwitz w wieku 23 lat zginęła Anna Smoleńska, twórczyni "Kotwicy", symbolu Polski Walczącej. Po raz pierwszy "Kotwica" została umieszczona na murach 20 marca 1942 r.

 • Kobiece manifestacje w wielu miastach w Polsce

  Równość płac, edukacja seksualna w szkołach, liberalizacja przepisów w sprawie aborcji - to niektóre postulaty uczestników manifestacji, które w Dniu Kobiet przeszły ulicami polskich miast. W kilku miejscach demonstracjom towarzyszyły kontrpikiety m.in. działaczy pro-life i ONR-u.

 • William i Kate w Polsce. Witani przez tłumy, spotkali się z powstańcami

  ...zrozumieć. Opisywaliśmy także wymowę znaku Polski Walczącej - relacjonował Ołdakowski. Później para książęca przeszła na spotkanie z powstańcami i weteranami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie(...) doszło do powstania, przybliżono jego okoliczności. Przedstawiliśmy także taki metahistoryczny wymiar zrywu. Wskazywaliśmy też, że powstanie warszawskie jest kluczem do zrozumienia polskiej historii XX...

 • Ikony "S" - wciąż w polityce, na uboczu, w różnych obozach

  Lech Wałęsa Lech Wałęsa (ur. 1943) - jeden z ojców Solidarności i jej pierwszy przewodniczący, prezydent Polski w latach 1990-1995, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1983 r. Z zawodu elektryk(...) podczas obrad Okrągłego Stołu, został prezydentem Polski, wybranym w wyborach powszechnych w 1990 r. W 1992 przyczynił się do obalenia rządu Jana Olszewskiego po opublikowaniu tzw. listy Macierewicza...

 • Kornel Morawiecki, który zamierza walczyć o prezydenturę, powiedział, że chce zaproponować Polakom swoją wizję Polski w Europie jako poważnego partnera i przewodnika w rozwoju wspólnoty. - Mam wizję Polski nowoczesnej i solidarnej zarazem - mówił.

 • 75 lat temu harcerze umieścili pierwsze "kotwice" na murach okupowanej Warszawy

  ...75 lat temu, 20 marca 1942 roku członkowie konspiracyjnej Organizacji Małego Sabotażu "Wawer" umieścili pierwsze "kotwice" - znak Polski Walczącej - na murach budynków okupowanej Warszawy.

 • 65 lat temu wykonano wyrok śmierci na gen. "Nilu”

  ...65 lat temu, 24 lutego 1953 r. w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie komunistyczne władze wykonały wyrok śmierci na generale Emilu Fieldorfie. Do historii przeszedł jako generał „Nil”, dowódca Kedywu Komendy Głównej AK i organizacji „Nie” walczącej z sowiecką okupacją Polski.

 • Morawiecki: Chcemy Polski dla wszystkich, nie dla wybranych

  ...delegatów. Wśród przemawiających z poparciem dla kandydata byli m.in. przedstawiciele Konfederacji Polski Niepodległej-Obozu Patriotycznego, środowiska "Solidarności Walczącej", Stowarzyszenia na rzecz(...)- Polska potrzebuje prawdy, sprawiedliwości i solidarności. System Okrągłego Stołu panujący od 20 lat zaprzepaścił te ideały. Chcemy Polski dla wszystkich, nie dla wybranych. Musimy razem obalić ten...

 • Opolskie: Nekropolia ofiar dwóch wojen

  ...powstańców poświęcony jest ozdobiony symbolem Polski Walczącej i krzyżem harcerskim pomnik ufundowany przez żołnierzy Armii Krajowej z Opolszczyzny. Ofiary obu wojen światowych to nie jedyni polegli(...) - w okresie dwudziestolecia międzywojennego - w Łambinowicach przetrzymywano kilkadziesiąt tys. niemieckich imigrantów z ziem włączonych do Polski. W czasie II wojny światowej w Łambinowicach zlokalizowano...

Dyskusje na temat: obóz polski walczącej