• Informacje na temat:

  obozy

Artykuły na temat: obozy
 • Papież Franciszek: Obozy dla uchodźców to obozy koncentracyjne

  Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

 • Somalia: Obozy zrównane z ziemią

  Polska Akcja Humanitarna alarmuje, że w ostatnich tygodniach dochodzi do masowych przesiedleń mieszkańców obozów dla uchodźców w dystrykcie Kaxda w Somalii. Kilkadziesiąt tysięcy osób, które w wyniku suszy i konfliktu zbrojnego opuściło swoje domy, musi po raz kolejny szukać schronienia.

 • "Nasz Dziennik": Pozwy cywilne za "polskie obozy"

  Organizacje społeczne zapowiadają pozwy cywilne wobec osób używających określeń "polskie obozy" - pisze wtorkowy "Nasz Dziennik".

 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • Więzienie za "polskie obozy śmierci"? Sejm zadecydował

  Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do trzech lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

 • "Rzeczpospolita": "Polskie obozy" w niemieckich podręcznikach historii

  W szkolnych podręcznikach do historii firmy Ernst Klett Verlag od 2009 r. funkcjonują terminy "polskie obozy" i "polskie getta" - donosi w środowym wydaniu "Rzeczpospolita". Do tej pory, podobne sformułowania pojawiały się w zagranicznych mediach, a nie podręcznikach dla uczniów.

 • Będą kolejne procesy o "polskie obozy zagłady"

  ...'polskie obozy zagłady' - telewizji SWR i radiu B5aktuell działającego w ramach grupy Bayerischer Rundfunk" - poinformował PAP prezes Stowarzyszenia Patria Nostra radca prawny Lech Obara. Jak podano(...)'. Następnie stacja zmieniła to określenie na niemieckie narodowosocjalistyczne obozy zagłady - nie publikując przy tym żadnej informacji prostującej ani przeprosin" - podaje stowarzyszenie. Jak dodano...

 • "Polskie obozy zagłady". Sąd oddalił pozew

  Nostra. Proces w tej sprawie ruszył w lutym 2015 r. Karol Tendera nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku. "Polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz" Były więzień domagał się przeprosin za to, że(...) obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". Chciał także sądowego zakazu posługiwania się tego typu określeniami. Po interwencji dyplomatycznej opis zmieniono. W ocenie byłego więźnia publikacja...

 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  ..."Sąd nakazał Newsweek.pl opublikowanie sprostowania o błędach historycznych zawartych w artykule Pauli Szewczyk o książce 'Mała Zbrodnia'. W Polsce po 1945 r. nie istniały polskie obozy koncentracyjne, a jedynie komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan! To wyrok precedensowy, od tej chwili każdy Polak może żądać prostowania błędów historycznych o Polsce w prasie" - czytamy w przesłanym...

 • Niemiecka telewizja ZDF ma przeprosić za "polskie obozy"

  ...(ZDF) umieścić przeprosiny za użycie określenia "polskie obozy" na stronie głównej serwisu internetowego tej stacji. Oświadczenie w tej sprawie zostało jednak zamieszczone nie na stronie głównej, a na...

Zdjęcia na temat: obozy
 • Kolejka po leki i poradę w mobilnej klinice. Obóz Saadin
Wideo na temat: obozy
Dyskusje na temat: obozy