• Informacje na temat:

  obozy

Artykuły na temat: obozy
 • Papież Franciszek: Obozy dla uchodźców to obozy koncentracyjne

  Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

 • Somalia: Obozy zrównane z ziemią

  Polska Akcja Humanitarna alarmuje, że w ostatnich tygodniach dochodzi do masowych przesiedleń mieszkańców obozów dla uchodźców w dystrykcie Kaxda w Somalii. Kilkadziesiąt tysięcy osób, które w wyniku suszy i konfliktu zbrojnego opuściło swoje domy, musi po raz kolejny szukać schronienia.

 • "Nasz Dziennik": Pozwy cywilne za "polskie obozy"

  Organizacje społeczne zapowiadają pozwy cywilne wobec osób używających określeń "polskie obozy" - pisze wtorkowy "Nasz Dziennik".

 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • "Polskie obozy zagłady" w ZDF. Jest wyrok niemieckiego Trybunału

  Wyrok sądu w Krakowie - uznający, że niemiecka telewizja ZDF musi w określony sposób przeprosić na swojej stronie internetowej za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" - nie może być egzekwowany w RFN - uznał niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH).

 • Telewizja Fox News sprostowała fałszywe określenie "polskie obozy śmierci"

  Po interwencji ambasadora RP Piotra Wilczka amerykańska telewizja Fox News sprostowała użyte wcześniej określenie „polskie obozy śmierci”. Fox News użyła tego określenia informując o deportowaniu strażnika obozu w Trawnikach, na Lubelszczyźnie, Jakiwa Palija z USA do Niemiec.

 • Telewizja Fox News sprostowała określenie "polskie obozy śmierci"

  Po interwencji ambasadora RP Piotra Wilczka amerykańska telewizja Fox News sprostowała we wtorek użyte wcześniej określenie "polskie obozy śmierci". Fox News użyła tego określenia, informując o deportowaniu strażnika obozu w Trawnikach, na Lubelszczyźnie, Jakiwa Palija z USA do Niemiec.

 • Więzienie za "polskie obozy śmierci"? Sejm zadecydował

  Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do trzech lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

 • Agencja dpa przeprasza za sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne"

  Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau na Twitterze zwróciło uwagę niemieckiej agencji prasowej dpa na użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne" w depeszy zamieszczonej w anglojęzycznym serwisie. Agencja szybko przeprosiła i zamieściła sprostowanie.

 • "Rzeczpospolita": "Polskie obozy" w niemieckich podręcznikach historii

  W szkolnych podręcznikach do historii firmy Ernst Klett Verlag od 2009 r. funkcjonują terminy "polskie obozy" i "polskie getta" - donosi w środowym wydaniu "Rzeczpospolita". Do tej pory, podobne sformułowania pojawiały się w zagranicznych mediach, a nie podręcznikach dla uczniów.

Zdjęcia na temat: obozy
 • Kolejka po leki i poradę w mobilnej klinice. Obóz Saadin
Wideo na temat: obozy
Dyskusje na temat: obozy