• Informacje na temat:

  obozy

Artykuły na temat: obozy
 • Papież Franciszek: Obozy dla uchodźców to obozy koncentracyjne

  Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • "Rzeczpospolita": "Polskie obozy" w niemieckich podręcznikach historii

  W szkolnych podręcznikach do historii firmy Ernst Klett Verlag od 2009 r. funkcjonują terminy "polskie obozy" i "polskie getta" - donosi w środowym wydaniu "Rzeczpospolita". Do tej pory, podobne sformułowania pojawiały się w zagranicznych mediach, a nie podręcznikach dla uczniów.

 • Będą kolejne procesy o "polskie obozy zagłady"

  ...'polskie obozy zagłady' - telewizji SWR i radiu B5aktuell działającego w ramach grupy Bayerischer Rundfunk" - poinformował PAP prezes Stowarzyszenia Patria Nostra radca prawny Lech Obara. Jak podano(...)'. Następnie stacja zmieniła to określenie na niemieckie narodowosocjalistyczne obozy zagłady - nie publikując przy tym żadnej informacji prostującej ani przeprosin" - podaje stowarzyszenie. Jak dodano...

 • "Polskie obozy zagłady". Sąd oddalił pozew

  Nostra. Proces w tej sprawie ruszył w lutym 2015 r. Karol Tendera nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku. "Polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz" Były więzień domagał się przeprosin za to, że(...) obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". Chciał także sądowego zakazu posługiwania się tego typu określeniami. Po interwencji dyplomatycznej opis zmieniono. W ocenie byłego więźnia publikacja...

 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  ..."Sąd nakazał Newsweek.pl opublikowanie sprostowania o błędach historycznych zawartych w artykule Pauli Szewczyk o książce 'Mała Zbrodnia'. W Polsce po 1945 r. nie istniały polskie obozy koncentracyjne, a jedynie komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan! To wyrok precedensowy, od tej chwili każdy Polak może żądać prostowania błędów historycznych o Polsce w prasie" - czytamy w przesłanym...

 • Niemiecka telewizja ZDF ma przeprosić za "polskie obozy"

  ...(ZDF) umieścić przeprosiny za użycie określenia "polskie obozy" na stronie głównej serwisu internetowego tej stacji. Oświadczenie w tej sprawie zostało jednak zamieszczone nie na stronie głównej, a na...

 • Angelina Jolie odwiedziła obozy dla uchodźców

  Aktorka i specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców Angelina Jolie odwiedziła w środę uchodźców w porcie Pireus, a następnie w obozie w Atenach. Została też przyjęta przez premiera Grecji Aleksisa Ciprasa.

 • Media: Separatyści zbudowali w Donbasie obozy pracy

  Prorosyjscy separatyści utworzyli za wiedzą Moskwy w okupowanym przez siebie Donbasie sieć obozów pracy - podało w czwartek niemieckie radio Deutschlandfunk, powołując się na ukraińską organizację pozarządową Wschodnioukraińska Grupa Praw Człowieka.

 • Niemiecka telewizja ma przeprosić za "polskie obozy zagłady"

  Stacja ZDF ma przeprosić więźnia Auschwitz za słowa "polskie obozy zagłady" – zadecydował krakowski sąd.

Zdjęcia na temat: obozy
 • Kolejka po leki i poradę w mobilnej klinice. Obóz Saadin
Wideo na temat: obozy
 • Ambasador RP w Waszyngtonie: Nerwowo reagujemy na hasło "polskie obozy śmierci"

  ​Już ponad 30 razy w tym roku interweniowała polska ambasada w Waszyngtonie w związku z pojawiającym się w Stanach Zjednoczonych określeniem "polskie obozy śmierci" - mówi RMF FM ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek.

 • Obozy kandydatów spierają się po debacie

  „Jarosław Kaczyński wykazał, ile razy Bronisław Komorowski w różnych głosowaniach nie za bardzo dbał o Polaków” - mówił Paweł Poncyljusz po drugiej debacie prezydenckiej. „Trzeba pamiętać, że były to poprawki budżetowe. Wprowadzenie tych poprawek rozwaliłoby cały budżet” - odpowiadała Małgorzata Kidawa-Błońska.

 • Tomasz Skory zaprasza na subiektywny przegląd prasy

  Nowa wojna o "polskie obozy", kastetem w podzięce za pracę, nowa twarz Wiśniewskiego. To niektóre tematy piątkowej prasy. Na jej poranny przegląd zaprasza Tomasz Skory.

Dyskusje na temat: obozy