• Informacje na temat:

  obozy koncentracyjne

Artykuły na temat: obozy koncentracyjne
 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • Papież Franciszek: Obozy dla uchodźców to obozy koncentracyjne

  Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  ..."Sąd nakazał Newsweek.pl opublikowanie sprostowania o błędach historycznych zawartych w artykule Pauli Szewczyk o książce 'Mała Zbrodnia'. W Polsce po 1945 r. nie istniały polskie obozy koncentracyjne, a jedynie komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan! To wyrok precedensowy, od tej chwili każdy Polak może żądać prostowania błędów historycznych o Polsce w prasie" - czytamy w przesłanym...

 • ​Historyk: Określenie "polskie obozy koncentracyjne" ukazało się w niemieckiej prasie w latach 50.

  Określenie "polskie obozy koncentracyjne" ukazało się po raz pierwszy w latach 50. w jednej z niemieckich publikacji prasowych; to była taka próba sprawdzenia reakcji - powiedziała PAP historyk IPN dr Anna Jagodzińska.

 • 3 lata więzienia za określenie "polskie obozy koncentracyjne"? Projektem zajmie się dziś rząd

  Propozycją wprowadzenia kary do trzech lat więzienia za stosowanie określenia "polskie obozy koncentracyjne" zajmie się dziś rząd. Tak zakłada projekt nowelizacji prawa, przygotowany przez resort sprawiedliwości. Rada Ministrów zajmie się też planowanymi zmianami w sprawie działalności innowacyjnej oraz wysłucha informacji o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń. Dziś obędzie się pierwsze...

 • "Polskie obozy koncentracyjne" we włoskim portalu. Redaktor naczelny przeprasza i usuwa wpis

  Włoski portal religijny "Il Sismografo" usunął wpis, mówiący o "polskim obozie koncentracyjnym". Jak dowiedział się w polskim resorcie spraw zagranicznych dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, po interwencji polskiej ambasady w Watykanie redaktor naczelny portalu przeprosił za błędny opis obozu w Auschwitz, jaki znalazł się na stronach religijnego portalu.

 • Politycy o określeniu "polski obóz koncentracyjny"

  ...napisał Marek Łuszczyna, autor reporterskiej książki "Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne" (Znak), która ukazała się 11 stycznia. Szacuje on, że zginęło w nich ponad 60 tys. osób. Nazwy obozów(...) przestrzeni publicznej. W tym kontekście mówiono o akcji internetowej #GermanDeathCamps (przeciw niemieckiej stacji ZDF, która użyła określenia "polskie obozy zagłady" i przegrała w tej sprawie proces sądowy...

 • Portugalski tygodnik: "Polskie obozy" to prawie zawsze odniesienie geograficzne, ale szkodzi Polsce

  Opiniotwórczy tygodnik Portugalii "Expresso" twierdzi, że zwrot "polskie obozy koncentracyjne" to prawie zawsze odniesienie geograficzne, ale - jak podkreśla - może on być mylący i szkodzić wizerunkowi Polski.

 • ​Międzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia "polskie obozy"

  List intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne" podpisali w poniedziałek w Warszawie wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy.

 • IPN i wojsko będą szukać na Dolnym Śląsku śladów obozu koncentracyjnego

  Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej i specjaliści z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu spróbują określić dokładną lokalizację dawnych filii niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen na terenie dolnośląskiej gminy Walim. Badania mają skupić się na okolicach masywu Włodarza i Górnych Jugowic. Poszukiwania mają rozpocząć się na początku wakacji.

Zdjęcia na temat: obozy koncentracyjne
Wideo na temat: obozy koncentracyjne
Dyskusje na temat: obozy koncentracyjne