• Informacje na temat:

  obozy koncentracyjne

Artykuły na temat: obozy koncentracyjne
 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • Papież Franciszek: Obozy dla uchodźców to obozy koncentracyjne

  Papież Franciszek powiedział w sobotę w rzymskiej bazylice świętego Bartłomieja, która jest sanktuarium męczenników XX wieku, że obozy dla uchodźców są "obozami koncentracyjnymi". Papież oddał w bazylice hołd męczennikom czasów współczesnych.

 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  ..."Sąd nakazał Newsweek.pl opublikowanie sprostowania o błędach historycznych zawartych w artykule Pauli Szewczyk o książce 'Mała Zbrodnia'. W Polsce po 1945 r. nie istniały polskie obozy koncentracyjne, a jedynie komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan! To wyrok precedensowy, od tej chwili każdy Polak może żądać prostowania błędów historycznych o Polsce w prasie" - czytamy w przesłanym...

 • 3 lata więzienia za określenie "polskie obozy koncentracyjne"? Projektem zajmie się dziś rząd

  Propozycją wprowadzenia kary do trzech lat więzienia za stosowanie określenia "polskie obozy koncentracyjne" zajmie się dziś rząd. Tak zakłada projekt nowelizacji prawa, przygotowany przez resort sprawiedliwości. Rada Ministrów zajmie się też planowanymi zmianami w sprawie działalności innowacyjnej oraz wysłucha informacji o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń. Dziś obędzie się pierwsze...

 • "Polskie obozy koncentracyjne" we włoskim portalu. Redaktor naczelny przeprasza i usuwa wpis

  Włoski portal religijny "Il Sismografo" usunął wpis, mówiący o "polskim obozie koncentracyjnym". Jak dowiedział się w polskim resorcie spraw zagranicznych dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, po interwencji polskiej ambasady w Watykanie redaktor naczelny portalu przeprosił za błędny opis obozu w Auschwitz, jaki znalazł się na stronach religijnego portalu.

 • Politycy o określeniu "polski obóz koncentracyjny"

  ...napisał Marek Łuszczyna, autor reporterskiej książki "Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne" (Znak), która ukazała się 11 stycznia. Szacuje on, że zginęło w nich ponad 60 tys. osób. Nazwy obozów(...) przestrzeni publicznej. W tym kontekście mówiono o akcji internetowej #GermanDeathCamps (przeciw niemieckiej stacji ZDF, która użyła określenia "polskie obozy zagłady" i przegrała w tej sprawie proces sądowy...

 • ​Międzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia "polskie obozy"

  List intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne" podpisali w poniedziałek w Warszawie wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy.

 • "Polski obóz koncentracyjny". Oburzające relacje z wizyty pary książęcej w Muzeum Stutthof

  ...2017" user="AuschwitzMuseum" /> Muzeum Auschwitz od ubiegłego roku udostępnia na swojej stronie internetowej aplikację "Remember", służącą do eliminowania z tekstów takich pojęć jak "polskie obozy śmierci" lub "polskie obozy koncentracyjne". Program wyszukuje w tekście błędną frazę i proponuje właściwe sformułowanie. "Remember" działa podobnie jak korektor tekstu, odnajdując w nim sformułowania...

 • Były więzień skarży za „polskie obozy koncentracyjne”

  Były więzień skarży niemiecką telewizję za "polskie obozy koncentracyjne". Karol Tendera zażądał od telewizji ZDF przeprosin i przeznaczenia 50 tysięcy złotych na cele społeczne.

 • RAŚ lansuje określenie "polskie obozy śmierci"? Ruch zaprzecza, IPN odmawia

  Katowicki IPN nie zajmie się doniesieniem Adama Słomki, który zarzuca działaczom Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) używanie sformułowania "polskie obozy śmierci", w odniesieniu do obozów zarządzanych po II wojnie światowej przez komunistyczne władze.

Zdjęcia na temat: obozy koncentracyjne
Wideo na temat: obozy koncentracyjne
 • Krzysztof Kwiatkowski: Spektakularna intelektualna porażka Obamy, oczekujemy przeprosin

  o "polskich obozach śmierci". Potrzebna jest stanowcza reakcja i zaproszenie Obamy do Polski, połączone z wizytą na terenie obozu koncentracyjnego. To, że nawet prezydent Stanów Zjednoczonych mówi o "polskich obozach śmierci", jest dowodem na to, że nasze wysiłki, by obozy koncentracyjne nie funkcjonowały w świadomości ludzi jako dzieło Polaków, muszą być kontynuowane.

Dyskusje na temat: obozy koncentracyjne