• Informacje na temat:

  obozy koncentracyjne hitlerowskie

Artykuły na temat: obozy koncentracyjne hitlerowskie
 • ​Historyk: Określenie "polskie obozy koncentracyjne" ukazało się w niemieckiej prasie w latach 50.

  Określenie "polskie obozy koncentracyjne" ukazało się po raz pierwszy w latach 50. w jednej z niemieckich publikacji prasowych; to była taka próba sprawdzenia reakcji - powiedziała PAP historyk IPN dr Anna Jagodzińska.

 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • "Polskie obozy koncentracyjne" w TV France 24

  ...hitlerowskie obozy zagłady "polskimi". Przyjęta na forum UNESCO nazwa ma na celu oddanie prawdy historycznej o rzeczywistym charakterze obozu i precyzyjnie odnosi to miejsce do reżimu(...) o zmianie nazwy obiektów byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Zgodnie z propozycją przedstawioną przez rząd polski od dziś nazwa obozu to "Auschwitz- Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz...

 • "Nasz Dziennik": Pozwy cywilne za "polskie obozy"

  Organizacje społeczne zapowiadają pozwy cywilne wobec osób używających określeń "polskie obozy" - pisze wtorkowy "Nasz Dziennik".

 • RAŚ lansuje określenie "polskie obozy śmierci"? Ruch zaprzecza, IPN odmawia

  Katowicki IPN nie zajmie się doniesieniem Adama Słomki, który zarzuca działaczom Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) używanie sformułowania "polskie obozy śmierci", w odniesieniu do obozów zarządzanych po II wojnie światowej przez komunistyczne władze.

 • Proces za "polski obóz koncentracyjny"

  ...żył krótko. Nie można dopuścić, że to właśnie niemiecki dziennik wypisuje takie bzdury, iż obozy koncentracyjne były polskie - mówił Osewski. Podkreślił, że użycie takiego określenia szkaluje naród...

 • Wnioski z rozgłosu wokół ustawy o IPN? Więcej szkód niż pożytku

  Ustawa, która w zamierzeniu miała doprowadzić do ograniczenia używania określeń "polskie obozy koncentracyjne" osiągnęła odwrotny skutek. Liczba osób poszukujących w sieci tego zwrotu wzrosła pięciokrotnie. Liczba szukających hasła "hitlerowskie obozy koncentracyjne" wzrosła tylko nieznacznie. To wyniki płynące z raportu Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

 • RMF: Więcej szkód niż pożytku z rozgłosu wokół ustawy o IPN

  Ustawa, która w zamierzeniu miała doprowadzić do ograniczenia używania określeń "polskie obozy koncentracyjne" osiągnęła odwrotny skutek. Liczba osób poszukujących w sieci tego zwrotu wzrosła pięciokrotnie. Liczba szukających hasła "hitlerowskie obozy koncentracyjne" wzrosła tylko nieznacznie. To wyniki płynące z raportu Centrum Badań nad Uprzedzeniami, do którego dotarł dziennikarz RMF FM Tomasz...

 • Ambasada RP w Rzymie wysłała list protestacyjny do redakcji dziennika "La Repubblica" w związku z użyciem sformułowania "polski obóz koncentracyjny" we wtorkowej notatce na rzymskiej stronie gazety na temat wyjazdu grupy włoskiej młodzieży na teren byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz.

 • ..., że były to niemieckie obozy utworzone na terenie okupowanej Polski. Zdaniem Osewskiego, przeprosiny "Die Welt" nie są szczere, gdyż w następnym roku wydawca ten posłużył się na łamach "Die Welt...

Zdjęcia na temat: obozy koncentracyjne hitlerowskie
Dyskusje na temat: obozy koncentracyjne hitlerowskie