• Informacje na temat:

  obozy koncentracyjne w polsce

Artykuły na temat: obozy koncentracyjne w polsce
 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  Sąd nakazał portalowi Newsweek.pl opublikowanie sprostowania artykułu ze stycznia 2017 r., w którym - zdaniem założyciela RDI Macieja Świrskiego - znalazły się nieprawdziwe informacje o istnieniu polskich obozów koncentracyjnych. Według RDI to ważny i pierwszy tego typu wyrok w Polsce.

 • 3 lata więzienia za określenie "polskie obozy koncentracyjne"? Projektem zajmie się dziś rząd

  Propozycją wprowadzenia kary do trzech lat więzienia za stosowanie określenia "polskie obozy koncentracyjne" zajmie się dziś rząd. Tak zakłada projekt nowelizacji prawa, przygotowany przez resort sprawiedliwości. Rada Ministrów zajmie się też planowanymi zmianami w sprawie działalności innowacyjnej oraz wysłucha informacji o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń. Dziś obędzie się pierwsze...

 • Politycy o określeniu "polski obóz koncentracyjny"

  ...koncentracyjne", w której autor podaje, że w powojennej Polsce działały takie miejsca). "Nazwa 'niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny', np. dotyczący Auschwitz-Birkenau jest oficjalną nazwą(...) napisał Marek Łuszczyna, autor reporterskiej książki "Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne" (Znak), która ukazała się 11 stycznia. Szacuje on, że zginęło w nich ponad 60 tys. osób. Nazwy obozów...

 • "Polskie obozy śmierci" w "USA Today"

  Ambasada RP w Waszyngtonie zaprotestowała w piątek na Twitterze przeciwko użyciu przez amerykański dziennik "USA Today" wprowadzającego w błąd określenia „polskie obozy śmierci”. Gazeta szybko usunęła błędne sformułowanie.

 • Portugalski tygodnik: "Polskie obozy" to prawie zawsze odniesienie geograficzne, ale szkodzi Polsce

  Opiniotwórczy tygodnik Portugalii "Expresso" twierdzi, że zwrot "polskie obozy koncentracyjne" to prawie zawsze odniesienie geograficzne, ale - jak podkreśla - może on być mylący i szkodzić wizerunkowi Polski.

 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • ​Międzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia "polskie obozy"

  List intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne" podpisali w poniedziałek w Warszawie wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy.

 • "Polskie obozy" w zwiastunie gry komputerowej. Prezes IPN zawiadomił prokuraturę

  Do prokuratury trafiło zawiadomienie w związku z opublikowaniem w sieci animacji promującej grę komputerową - poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Jak wyjaśniono, zwiastun zawiera m.in. sceny "rozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej, w obozie zagłady, w których padają sformułowania: polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz...

 • Ambasada RP w Waszyngtonie zaprotestowała w piątek na Twitterze przeciwko użyciu przez amerykański dziennik "USA Today" wprowadzającego w błąd określenia "polskie obozy śmierci". Gazeta szybko usunęła błędne sformułowanie.

 • MSZ: Stale monitorujemy używanie frazy "polskie obozy koncentracyjne"

  MSZ stale monitoruje pojawianie się w międzynarodowych mediach frazy "polskie obozy koncentracyjne"; zdecydowana większość interwencji polskich dyplomatów kończy się sprostowaniem i przeprosinami - mówiła wiceminister SZ Beata Stelmach w czwartek w Sejmie.

Wideo na temat: obozy koncentracyjne w polsce
 • Krzysztof Kwiatkowski: Spektakularna intelektualna porażka Obamy, oczekujemy przeprosin

  o "polskich obozach śmierci". Potrzebna jest stanowcza reakcja i zaproszenie Obamy do Polski, połączone z wizytą na terenie obozu koncentracyjnego. To, że nawet prezydent Stanów Zjednoczonych mówi o "polskich obozach śmierci", jest dowodem na to, że nasze wysiłki, by obozy koncentracyjne nie funkcjonowały w świadomości ludzi jako dzieło Polaków, muszą być kontynuowane.

Dyskusje na temat: obozy koncentracyjne w polsce