• Informacje na temat:

  obozy koncentracyjne w polsce

Artykuły na temat: obozy koncentracyjne w polsce
 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  Sąd nakazał portalowi Newsweek.pl opublikowanie sprostowania artykułu ze stycznia 2017 r., w którym - zdaniem założyciela RDI Macieja Świrskiego - znalazły się nieprawdziwe informacje o istnieniu polskich obozów koncentracyjnych. Według RDI to ważny i pierwszy tego typu wyrok w Polsce.

 • 3 lata więzienia za określenie "polskie obozy koncentracyjne"? Projektem zajmie się dziś rząd

  Propozycją wprowadzenia kary do trzech lat więzienia za stosowanie określenia "polskie obozy koncentracyjne" zajmie się dziś rząd. Tak zakłada projekt nowelizacji prawa, przygotowany przez resort sprawiedliwości. Rada Ministrów zajmie się też planowanymi zmianami w sprawie działalności innowacyjnej oraz wysłucha informacji o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń. Dziś obędzie się pierwsze...

 • Politycy o określeniu "polski obóz koncentracyjny"

  ...koncentracyjne", w której autor podaje, że w powojennej Polsce działały takie miejsca). "Nazwa 'niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny', np. dotyczący Auschwitz-Birkenau jest oficjalną nazwą(...) napisał Marek Łuszczyna, autor reporterskiej książki "Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne" (Znak), która ukazała się 11 stycznia. Szacuje on, że zginęło w nich ponad 60 tys. osób. Nazwy obozów...

 • ZDF przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne"

  Dzień po decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie niemiecka telewizja ZDF przeprosiła publicznie byłego więźnia KL Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne".

 • ​Międzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia "polskie obozy"

  List intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne" podpisali w poniedziałek w Warszawie wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy.

 • RAŚ lansuje określenie "polskie obozy śmierci"? Ruch zaprzecza, IPN odmawia

  Katowicki IPN nie zajmie się doniesieniem Adama Słomki, który zarzuca działaczom Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) używanie sformułowania "polskie obozy śmierci", w odniesieniu do obozów zarządzanych po II wojnie światowej przez komunistyczne władze.

 • MSZ: Stale monitorujemy używanie frazy "polskie obozy koncentracyjne"

  MSZ stale monitoruje pojawianie się w międzynarodowych mediach frazy "polskie obozy koncentracyjne"; zdecydowana większość interwencji polskich dyplomatów kończy się sprostowaniem i przeprosinami - mówiła wiceminister SZ Beata Stelmach w czwartek w Sejmie.

 • Proces za "polski obóz koncentracyjny"

  ...żył krótko. Nie można dopuścić, że to właśnie niemiecki dziennik wypisuje takie bzdury, iż obozy koncentracyjne były polskie - mówił Osewski. Podkreślił, że użycie takiego określenia szkaluje naród(...) pozwany przez sąd w Polsce. Obara podkreśla, że przedmiotem sprawy jest zadośćuczynienie krzywdzie spowodowanej publikacją artykułu zawierającego oczywiste nieprawdziwe stwierdzenia. Dowodzi, że...

 • Ziobro: Powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowanie "polskie obozy śmierci"

  Polaków, którzy są pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe" - wyjaśnia minister. "Dość z tym(...)W Ministerstwie Sprawiedliwości powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowania typu "polskie obozy śmierci"? "To prawda. Patryk Jaki pracuje nad projektem. Ja już go zaakceptowałem...

 • "Polskie obozy śmierci" w tym roku już ponad 30 razy w USA

  ...​Już ponad 30 razy w tym roku interweniowała polska ambasada w Waszyngtonie w związku z pojawiającym się w Stanach Zjednoczonych określeniem "polskie obozy śmierci" - mówi RMF FM ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek.

Wideo na temat: obozy koncentracyjne w polsce
 • Krzysztof Kwiatkowski: Spektakularna intelektualna porażka Obamy, oczekujemy przeprosin

  o "polskich obozach śmierci". Potrzebna jest stanowcza reakcja i zaproszenie Obamy do Polski, połączone z wizytą na terenie obozu koncentracyjnego. To, że nawet prezydent Stanów Zjednoczonych mówi o "polskich obozach śmierci", jest dowodem na to, że nasze wysiłki, by obozy koncentracyjne nie funkcjonowały w świadomości ludzi jako dzieło Polaków, muszą być kontynuowane.

Dyskusje na temat: obozy koncentracyjne w polsce