• Informacje na temat:

  obozy pracy

Artykuły na temat: obozy pracy
 • Media: Separatyści zbudowali w Donbasie obozy pracy

  Prorosyjscy separatyści utworzyli za wiedzą Moskwy w okupowanym przez siebie Donbasie sieć obozów pracy - podało w czwartek niemieckie radio Deutschlandfunk, powołując się na ukraińską organizację pozarządową Wschodnioukraińska Grupa Praw Człowieka.

 • Przymusowe obozy pracy dla islamistów?

  Kontrowersyjny pomysł francuskiego polityka. Przymusowe obozy pracy sposobem na resocjalizację islamskich terrorystów?

 • Telewizja Fox News sprostowała fałszywe określenie "polskie obozy śmierci"

  Po interwencji ambasadora RP Piotra Wilczka amerykańska telewizja Fox News sprostowała użyte wcześniej określenie „polskie obozy śmierci”. Fox News użyła tego określenia informując o deportowaniu strażnika obozu w Trawnikach, na Lubelszczyźnie, Jakiwa Palija z USA do Niemiec.

 • Telewizja Fox News sprostowała określenie "polskie obozy śmierci"

  Po interwencji ambasadora RP Piotra Wilczka amerykańska telewizja Fox News sprostowała we wtorek użyte wcześniej określenie "polskie obozy śmierci". Fox News użyła tego określenia, informując o deportowaniu strażnika obozu w Trawnikach, na Lubelszczyźnie, Jakiwa Palija z USA do Niemiec.

 • Polskie obozy koncentracyjne. Newsweek.pl sprostuje

  ..."Sąd nakazał Newsweek.pl opublikowanie sprostowania o błędach historycznych zawartych w artykule Pauli Szewczyk o książce 'Mała Zbrodnia'. W Polsce po 1945 r. nie istniały polskie obozy koncentracyjne, a jedynie komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan! To wyrok precedensowy, od tej chwili każdy Polak może żądać prostowania błędów historycznych o Polsce w prasie" - czytamy w przesłanym...

 • RAŚ lansuje określenie "polskie obozy śmierci"? Ruch zaprzecza, IPN odmawia

  Katowicki IPN nie zajmie się doniesieniem Adama Słomki, który zarzuca działaczom Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) używanie sformułowania "polskie obozy śmierci", w odniesieniu do obozów zarządzanych po II wojnie światowej przez komunistyczne władze.

 • I w Polsce są obozy pracy

  Cudzoziemcy zatrudnieni przez jedną ze szczecińskich firm dostawali 100 złotych za miesiąc pracy. Ale to niestety wcale nieodosobniony przypadek. Istnieją dowody na to, że w Polsce są obozy pracy - twierdzi "Rzeczpospolita"

 • Ziobro: Powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowanie "polskie obozy śmierci"

  W Ministerstwie Sprawiedliwości powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowania typu "polskie obozy śmierci"? "To prawda. Patryk Jaki pracuje nad projektem. Ja już go zaakceptowałem(...) Polaków, którzy są pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe" - wyjaśnia minister. "Dość z tym...

 • Zbigniew Ziobro w RMF FM: Ten zapis pozwoli karać za "polskie obozy śmierci"

  W Ministerstwie Sprawiedliwości powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowania typu "polskie obozy śmierci". "To prawda. Patryk Jaki pracuje nad projektem. Ja już go zaakceptowałem. Przedstawiłem go wstępnie premier Szydło, która też się pozytywnie odniosła" - mówi gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 • Obozy pracy: Ekshumacje ciał Polaków

  ...80 Polaków, którzy wyjechali do pracy we Włoszech w ciągu ostatnich lat jest wciąż uznawanych za zaginionych - ustalił RMF FM. Prokuratorzy twierdzą, że mogli być przetrzymywani w obozach pracy. Dziś pierwsza z 9 ekshumacji polskich robotników, którzy zginęli we Włoszech.

Dyskusje na temat: obozy pracy