• Informacje na temat:

  obstrukcja

Artykuły na temat: obstrukcja
 • Karczewski: Senatorowie PO wprowadzali obstrukcję w pracach

  "Senatorowie Platformy Obywatelskiej w wyraźny sposób wprowadzali obstrukcję w pracach nad ustawą o Sądzie Najwyższym" - powiedział w nocy z wtorku na środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił też, że "społeczeństwo dobrze wie, że trzeba zmieniać wymiar sprawiedliwości".

 • 10-godzinne obrady Senatu. Karczewski: Senatorowie PO wprowadzali obstrukcję

  Senatorowie Platformy Obywatelskiej w wyraźny sposób wprowadzali obstrukcję w pracach nad ustawą o Sądzie Najwyższym – powiedział w nocy marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podkreślił też, że społeczeństwo dobrze wie, że trzeba zmieniać wymiar sprawiedliwości. Senatorowie PO odpowiadali, że to marszałek Senatu w trakcie głosowań ws. nowelizacji ustaw o sądach, złamał regulamin Izby. Mówili, że Karczewski uniemożliwił im uzasadnienie złożonych przez nich wniosków, m.in. o odrzucenie noweli...

 • Piotrowicz: Nauczyłem się od PO, jak radzić sobie z planowaną obstrukcją

  Było wiadomo, że PO i N zastosują wszystkie środki łącznie z przemocą, by nie dopuścić do prac - powiedział szef komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS). Pytany o przebieg głosowania poprawek w blokach odpowiedział, że nauczył się od PO, jak można sobie radzić z planowaną obstrukcją.

 • Jarosław Sellin o zmianie ustawy o KRS: Niezwoływanie Rady jest obstrukcją

  "Posiedzenie Sejmu jest w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że to się uda przeprocedować, żeby KRS zaczął pracę" - tak o najnowszym projekcie autorstwa posłów PiS w sprawie zmiany ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jarosław Sellin. "Niezwoływanie KRS jest obstrukcją, paraliżem istotnej części władzy państwowej w Polsce" - uważa wiceminister kultury. "Można podejrzewać ze względu na pewne zaangażowanie polityczne pani Gersdorf, że nie ułatwiałaby...

 • ...traktatów, procedurze impeachmentu prezydenta, przyjmowaniu poprawek konstytucyjnych. Tymczasem, jak podkreślają komentatorzy polityczni, od ostatniej dekady obstrukcja parlamentarna stała się...

 • Ziobro zapowiada zmiany w procesach cywilnych. "Nakładamy na sądy dodatkowe obowiązki"

  Posiedzenia przygotowawcze, zaplanowanie terminu orzeczenia, obowiązkowa odpowiedź na pozew, zeznania na piśmie, ograniczenie możliwości obstrukcji - to główne założenia reformy procedury cywilnej, zaprezentowanej w sobotę przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

 • Donald Trump zarzuca konserwatystom nielojalność

  ​Prezydent Donald Trump skrytykował konserwatywne skrzydło partii republikańskiej za obstrukcję podczas próby anulowania programu ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare. Doradcy prezydenta USA sygnalizują gotowość do współpracy z umiarkowanymi demokratami nad kolejnymi bataliami w Kongresie.

 • Kolejny spór o Sąd Najwyższy w USA. Republikanie użyją "opcji nuklearnej"?

  ​Demokraci w komisji sprawiedliwości Senatu USA chcą przełożyć o tydzień głosowanie nad nominacją Neila Gorsucha na sędziego Sądu Najwyższego - poinformował w poniedziałek republikański przewodniczący komisji Chuck Grassley. Demokraci nie wykluczają zastosowania obstrukcji parlamentarnej aby zablokować nominację.

 • Demokraci chcą opóźnić zatwierdzenie nominacji Gorsucha do Sądu Najwyższego

  Demokraci w komisji sprawiedliwości Senatu USA chcą przełożyć o tydzień głosowanie nad nominacją Neila Gorsucha na sędziego Sądu Najwyższego - poinformował w poniedziałek republikański przewodniczący komisji Chuck Grassley. Demokraci nie wykluczają zastosowania obstrukcji parlamentarnej, aby zablokować nominację.

 • USA: Brennan zatwierdzony przez Senat na szefa CIA

  Doradca prezydenta Obamy ds. walki z terroryzmem John Brennan został zatwierdzony w czwartek przez Senat na szefa CIA. Głosowanie poprzedziła 13 godzinna obstrukcja Republikanina Randy'ego Paula żądającego od Białego Domu wyjaśnień ws. użycia dronów.

Wideo na temat: obstrukcja