• Informacje na temat:

  obywatelstwo

Artykuły na temat: obywatelstwo
 • Polacy chętnie zmieniają obywatelstwo. Na niemieckie

  Polacy obok Rumunów najczęściej otrzymują obywatelstwo innego kraju członkowskiego UE - donosi "Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na dane Eurostatu. Jednocześnie, zdaniem gazety, jesteśmy na szarym końcu w przyznawaniu obywatelstwa obcokrajowcom. Europejski urząd statystyczny odnotował w 2016 roku rekordową liczbę nowych obywateli UE. Obywatelstwo któregoś z krajów członkowskich otrzymało...

 • Colin Firth otrzymał włoskie obywatelstwo

  Brytyjski aktor Colin Firth otrzymał obywatelstwo włoskie - poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie. Laureat Oscara za rolę króla Jerzego VI w filmie "Jak zostać królem" ma żonę Włoszkę i dom w Umbrii.

 • "Dziennik Gazeta Prawna": Polacy często zmieniają obywatelstwo

  Polacy obok Rumunów najczęściej otrzymują obywatelstwo innego kraju członkowskiego UE - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na dane Eurostatu. Jednocześnie, zdaniem gazety, jesteśmy na szarym końcu w przyznawaniu obywatelstwa obcokrajowcom.

 • Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy

  Były polski minister transportu Sławomir Nowak, który został pełniącym obowiązki szefa Ukrawtodoru, państwowej agencji drogowej Ukrainy, potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju. Ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa.

 • ...w końcu czerwca wydanie Saakaszwilego Gruzji, dopóki będzie on miał ukraińskie obywatelstwo. Pozbawienie Saakaszwilego obywatelstwa ukraińskiego spotkało się z krytyką członków jego partii Ruch Nowych...

 • Saakaszwili: Poroszenko chce mnie pozbawić obywatelstwa

  Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który niedawno odszedł ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego na południu Ukrainy, oświadczył, że prezydent Petro Poroszenko chce mu odebrać ukraińskie obywatelstwo.

 • Szwecja: Rekordowa liczba wniosków o obywatelstwo

  Szwedzki Urząd Migracyjny szacuje, że w tym roku o szwedzkie obywatelstwo zwróci się nawet 77 tysięcy osób. Do maja wpłynęło już 29 tysięcy wniosków.

 • Juncker: Belgia powinna przyznać obywatelstwo brytyjskim pracownikom UE

  ..."Po brexicie Brytyjczycy pracujący w instytucjach europejskich w Belgii powinni otrzymać obywatelstwo tego kraju, jeśli takie byłoby ich życzenie" - zasugerował w czwartek belgijskiemu premierowi Charlesowi Michelowi szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

 • Ukraina: Prezydent Poroszenko pozbawił obywatelstwa deputowanego

  ..."Doprowadziliśmy do tego. Prezydent Ukrainy podpisał dziś dekret pozbawiający obywatelstwa (Andrija Artemenkę) za to, że w 2005 roku z całą determinacją przyjął obywatelstwo Kanady. Zdrajcy, którzy(...) dobrowolnie i celowo uzyskać obywatelstwo innego kraju mogą być pozbawieni obywatelstwa Ukrainy. Artemenko wystąpił w lutym tego roku z propozycją, aby na okres od 30 do 50 lat wydzierżawić Krym...

 • Turcja przyzna obywatelstwo milionom uchodźców?

  Prezydent Turcji, konserwatywny polityk islamski Recep Tayyip Erdogan, oświadczył, że istnieje możliwość, iż przyzna tureckie obywatelstwo syryjskim uchodźcom mieszkającym w jego kraju.

Zdjęcia na temat: obywatelstwo
Wideo na temat: obywatelstwo
Dyskusje na temat: obywatelstwo