• Informacje na temat:

  obywatelstwo

Artykuły na temat: obywatelstwo
 • Colin Firth otrzymał włoskie obywatelstwo

  Brytyjski aktor Colin Firth otrzymał obywatelstwo włoskie - poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie. Laureat Oscara za rolę króla Jerzego VI w filmie "Jak zostać królem" ma żonę Włoszkę i dom w Umbrii.

 • Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy

  Były polski minister transportu Sławomir Nowak, który został pełniącym obowiązki szefa Ukrawtodoru, państwowej agencji drogowej Ukrainy, potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju. Ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa.

 • ...w końcu czerwca wydanie Saakaszwilego Gruzji, dopóki będzie on miał ukraińskie obywatelstwo. Pozbawienie Saakaszwilego obywatelstwa ukraińskiego spotkało się z krytyką członków jego partii Ruch Nowych...

 • Saakaszwili: Poroszenko chce mnie pozbawić obywatelstwa

  Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który niedawno odszedł ze stanowiska gubernatora obwodu odeskiego na południu Ukrainy, oświadczył, że prezydent Petro Poroszenko chce mu odebrać ukraińskie obywatelstwo.

 • Szwecja: Rekordowa liczba wniosków o obywatelstwo

  Szwedzki Urząd Migracyjny szacuje, że w tym roku o szwedzkie obywatelstwo zwróci się nawet 77 tysięcy osób. Do maja wpłynęło już 29 tysięcy wniosków.

 • Ukraina: Prezydent Poroszenko pozbawił obywatelstwa deputowanego

  ..."Doprowadziliśmy do tego. Prezydent Ukrainy podpisał dziś dekret pozbawiający obywatelstwa (Andrija Artemenkę) za to, że w 2005 roku z całą determinacją przyjął obywatelstwo Kanady. Zdrajcy, którzy(...) dobrowolnie i celowo uzyskać obywatelstwo innego kraju mogą być pozbawieni obywatelstwa Ukrainy. Artemenko wystąpił w lutym tego roku z propozycją, aby na okres od 30 do 50 lat wydzierżawić Krym...

 • Turcja przyzna obywatelstwo milionom uchodźców?

  Prezydent Turcji, konserwatywny polityk islamski Recep Tayyip Erdogan, oświadczył, że istnieje możliwość, iż przyzna tureckie obywatelstwo syryjskim uchodźcom mieszkającym w jego kraju.

 • Obywatelstwo dla dzieci imigrantów? Włosi podzieleni

  Publicysta "Corriere della Sera" pisze w niedzielę, że uzasadnione są wątpliwości wobec projektu ustawy, na mocy której przyznano by obywatelstwo włoskie dzieciom legalnych imigrantów. Największy sceptycyzm budzi sprawa imigrantów muzułmańskich - uważa.

 • Coraz więcej Polaków z niemieckim obywatelstwem

  W ub.r. ponad 6,6 tys. Polaków uzyskało obywatelstwo niemieckie. To wzrost o 11,3 proc. w porównaniu z 2015 r. - podał we wtorek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Liczba Brytyjczyków z niemieckim paszportem wzrosła w związku z Brexitem aż o 360 proc.

 • Prezydent Ukrainy pozbawił obywatelstwa Micheila Saakaszwilego

  ...obywatelstwa. Zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Jewgienij Jenin wykluczył w końcu czerwca wydanie Saakaszwilego Gruzji, dopóki będzie on miał ukraińskie obywatelstwo. Pozbawienie Saakaszwilego...

Zdjęcia na temat: obywatelstwo
Wideo na temat: obywatelstwo
Dyskusje na temat: obywatelstwo