• Informacje na temat:

  ochotnicy irlandzcy

Artykuły na temat: ochotnicy irlandzcy
 • Polacy mogą pracować na rzecz społeczeństwa irlandzkiego i integracji polsko-irlandzkiej. Praca ochotnika jest nieodpłatna, ale bardzo ceniona przez mieszkańców Irlandii, bo wypełnia istniejącą lukę w usługach, na które zawsze jest zapotrzebowanie, a brak na nie funduszy.

 • "Kolejne zamachy Państwa Islamskiego są nieuniknione"

  Państwo Islamskie stanowi o wiele większe zagrożenie niż Al-Kaida - uważa Patrick Cockburn, autor książki o proklamowanym przed rokiem na ziemiach Syrii i Iraku kalifacie. Zdaniem irlandzkiego dziennikarza kolejne zamachy terrorystyczne dżihadystów są nieuniknione, powinniśmy się spodziewać również dalszej destabilizacji w regionie, o ile nie dojdzie do bardziej zdecydowanej walki z IS.

 • Irlandia: Polak zginął podczas górskiej wspinaczki

  30-letni Polak zginął podczas wspinaczki w hrabstwie Sligo w Republice Irlandii. Ekipy ratunkowe we wtorek po południu znalazły jego zwłoki - podały dziś irlandzkie media.

 • Ponad tydzień temu komendant wojewódzki z Bydgoszczy ogłosił, że na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej policja skorzysta z pomocy tłumaczy-ochotników. Mają oni ułatwić komunikację z tysiącami irlandzkich kibiców. Naboru jednak na razie nie będzie.

 • W Wielkiej Brytanii kontrowersje wzbudził element wielkich, trzydniowych ćwiczeń antyterrorystycznych. W ich ramach minionej nocy zainscenizowano zamach samobójczy na drugą co do wielkości w kraju galerię handlową Trafford Centre w Manchesterze.

 • Kontrowersyjne ćwiczenia antyterrorystyczne

  W Wielkiej Brytanii kontrowersje wzbudził element wielkich, trzydniowych ćwiczeń antyterrorystycznych.

 • Liam Neeson wystąpił w spocie przygotowanym przez Polską Fundację Narodową

  ...". Do walki z komunistycznym najazdem dołączyli ochotnicy z całego świata, wśród nich grupa młodych Amerykanów, pilotów tworzących słynną Eskadrę Kościuszki. Pytani, dlaczego walczą tak daleko od...

 • Liam Neeson w spocie Polskiej Fundacji Narodowej z okazji 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej

  ...". "Do walki z komunistycznym najazdem dołączyli ochotnicy z całego świata, wśród nich grupa młodych Amerykanów, pilotów tworzących słynną Eskadrę Kościuszki. Pytani, dlaczego walczą tak daleko od...

 • Niemcy: Wymiar sprawiedliwości ściga zbrodniarzy hitlerowskich

  70 lat po zakończeniu wojny niemiecki wymiar sprawiedliwości ściga nadal zbrodniarzy hitlerowskich. Prokuratura w Hamburgu wdrożyła śledztwo przeciwko byłej strażniczce z obozu w Bergen-Belsen; przed sądem w Lueneburgu stanie były esesman z Auschwitz.

 • ​Wyspa nieznana

  Książki, po które tak chętnie sięgam, pozwalają mi odkłamać szczelną propagandową zasłonę w III RP.    Abstrakcyjne zdają mi się po lekturze rzetelnych...

Dyskusje na temat: ochotnicy irlandzcy