• Informacje na temat:

  ochotnicze hufce pracy

Artykuły na temat: ochotnicze hufce pracy
 • Marek Surmacz komendantem Ochotniczych Hufców Pracy. Zasłynął aferą z "wieśmakami"

  Marek Surmacz, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, a także minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, został komendantem głównym Ochotniczych Hufców Pracy. Na to stanowisko powołała go minister pracy Elżbieta Rafalska. Kilka lat temu oboje zasłynęli aferą z "wieśmakami".

 • NIK: OHP nie zapewnią pracy

  Ochotnicze Hufce Pracy produkują bezrobotnych - wytyka Najwyższa Izba Kontroli. W ubiegłym roku pracę miał tylko co drugi absolwent OHP - wynika z najnowszego raportu Izby. NIK przyznaje jednocześnie, że Hufce umożliwiają młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji życiowej i materialnej zdobycie lub uzupełnienie wykształcenia.

 • Ogólnopolskie Targi Pracy OHP

  Na wtorkowych Ogólnopolskich Targach Pracy, zorganizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy (OHP) w różnych miastach Polski, przedstawiono w sumie ponad 26 tys. ofert pracy w kraju i za granicą.

 • Gdyńskie Targi Pracy

  Już wkrótce odbędzie się wiosenna edycja Gdyńskich Targów Pracy.

 • Poszukujesz zatrudnienia? Chciałbyś pracować w kraju, za granicą, w firmie, w domu, chciałbyś odbyć praktykę, staż? Chcesz poznać aktualnie oferty pracy odpowiadające Twoim kompetencjom zawodowym? Już pracujesz, ale nie jesteś pewny, jak zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego?

 • Targi Pracy: Otwarci na wyzwania

  Dziś o godzinie 12. w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych przy placu Wolności 17 we Włocławku nastąpi inauguracja Targów Pracy organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczego Hufca Pracy.

 • ...17 maja w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 5/9 w godzinach 10.00 - 14.00 odbędą się Wiosenne Targi Pracy.

 • Nowy ośrodek Ochotniczych Hufców Pracy (OHP) otwarto w czwartek w Białej Podlaskiej (Lubelskie). Z różnych form pomocy w nauce zawodu i znajdywaniu pracy ma tu skorzystać około tysiąca młodych ludzi.

 • Firmy szukające pracowników przedstawiają dziś swoje oferty na targach pracy w 49 miastach Polski. Największe zorganizowano w Małopolsce, w krakowskim urzędzie miasta. I choć pierwotnie przygotowano je z myślą o młodzieży, to przyszło także sporo dorosłych.

 • Przemyskie Targi Edukacyjne

  Ochotnicze Hufce Pracy w Przemyślu po raz kolejny organizują Przemyskie Targi Edukacji "]Twoja kariera w Twoich rękach". Obywają się one pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Przemyślaz ich współorganizatorami są: Urząd Miejski w Przemyślu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli i Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Przemyślu.

Zdjęcia na temat: ochotnicze hufce pracy
Dyskusje na temat: ochotnicze hufce pracy
 • Re: Prezydent: Wierzę, że brygady WOT osiągną wkrótce pełną zdolność bojową

  To żadne wojsko takie jak Ochotnicze Hufce Pracy. Szkoda pieniędzy to ukłon w stronę Antka na otarcie łez.

 • Re: Palcem po okładce

  Dawne czasy takie problemy rozwiązywały okręgowe Ochotnicze Hufce Pracy..lub szkoły,,wyspecjalizowane.. w takich dolegliwościach..ale to było do 1989

 • Re: Korea Północna po raz pierwszy potwierdziła istnienie obozów pracy

  W Polsce należy utworzyć OHPO, czyli Ochotnicze Hufce Platformy Obywatelskiej.

 • Re: Prezydent: Tadeusz Kościuszko dla harcerzy jest postacią szczególną

  Coś kołacze, ale nie do tych drzwi? Czego was teraz w szkołach uczą. Masakra jakaś. OHP nie miało nic wspólnego z harcerstwem, a skrót oznacza Ochotnicze Hufce Pracy, a nie Organizacja Harcerstwa Polskiego. Czegoś takiego nigdy nie było. OHP była organizacją nauczającą zawodu tych, którym nauka sprawiała kłopot.

 • Re: Trzy uwagi do minister Zalewskiej i jej kontrreformy

  Niestety ale Pan Walenciak ma rację. Argumenty, których użył są dość przekonywujące. Wcześniej i nadal ratunkiem dla mało zdolnych i leniuchów ratunkiem były Ochotnicze Hufce Pracy, gdzie uczono prostych ale potrzebnych zawodów i kończyło się gimnazjum. Poznawszy trud pracy, niektórzy zaczynali się uczyć w szkołach ponadgimnazjalnych. Była to ze wszech miar droga słuszna.

 • Re: MEN podsumowuje zmiany dotyczące nauczycieli

  Witam Państwa. Za moich czasów były Ochotnicze Hufce Pracy. Uczeń słaby, oraz nicpoń był kierowany do owego OHP. Uczył się tam zawodu i miał dyscyplinę wojskową. Wystarczyła decyzja rady pedagogicznej i po kilku incydentach tam był kierowany. Nie pytano o zgodę rodziców. Rodzic odpowiadał za zachowanie potomka, jeśli nie dawał rady ze swoją latoroślą i nie było pozytywnego skutku, nauczyciele

 • Re: Powstanie warszawskie: Wojewoda pomyliła pomniki

  ...kwiaty zostały przeniesione na właściwe miejsce...? Dobrze, że to nie groby. Mnie takie niby to zdjęcia znienacka przypominają pełne pasji i autentyzmu fotki robione w "tworach" typu Ochotnicze Hufce Pracy. Zobaczcie sami jaka szopka jest odstawiana. I nie dziwię się Komendzie głównej OHP, ale małopolska (drugi link) komenda wojewódzka OHP bije szczyty absurdu. Czytając niektóre aktualności

 • Re: Oxfam: Dramatyczna przepaść między biednymi a bogatymi

  , ochotnicze hufce pracy. A margines społeczny ? No cóż - jedynym sposobem ich resocjalizacji jest (zakazana konwencjami międzynarodowymi !!!) - praca przymusowa. Powiecie, że kumulacja kapitału

 • Re: Kopacz: Nie może być tak, że Putin korzysta na "rozgrywaniu" państw

  marszałkowej”, płk. Leszek Tobiasz z dawnych WSI. To właśnie on tuż przed zarządzoną przez sąd konfrontacją z Komorowskim „zatańcował się na śmierć” podczas balu zorganizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy

 • Re: Dlaczego 14-letni Dominik popełnił samobójstwo?

  " byli ci, którzy byli usuwani z gimnazjum i przenoszeni do OHP (Ochotnicze Hufce Pracy). Na lekcja WF było kopanie po nogach. Nauczyciel WF udawał, że widzi tego, a nie mógł się odzywać, bo się bał