• Informacje na temat:

  oddziały pokojowe onz

Artykuły na temat: oddziały pokojowe onz
 • Polska przystępuje do deklaracji dot. wzmocnienia operacji pokojowych ONZ

  ...​Polska z satysfakcją przystępuje do deklaracji dotyczącej wzmocnienia operacji pokojowych ONZ - zadeklarował we wtorek w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda podczas debaty w nowojorskiej siedzibie Narodów Zjednoczonych.

 • Zerwano rozmowy pokojowe ws. wojny w Jemenie

  ONZ poinformowała w niedzielę o zerwaniu rozmów między stronami konfliktu zbrojnego w Jemenie. Mimo obowiązującego od wtorku rozejmu, mającego umożliwić dialog, w kraju nadal toczą się zacięte walki, w których przez ostatnie trzy dni zginęło ponad 75 osób.

 • FARC i rząd Kolumbii gotowe poprawić porozumienie pokojowe

  Siły FARC i kolumbijski rząd zobowiązały się utrzymać "dwustronne i ostateczne" zawieszenie broni i wnieść poprawki do porozumienia pokojowego odrzuconego w ogólnokrajowym referendum - podali w piątek we wspólnym komunikacie negocjatorzy obu stron w Hawanie.

 • Niezwykłe spotkanie na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ

  Donald Tusk i Andrzej Duda spotkali się we wtorek na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ich rozmowę uchwyciły kamery. Nagranie bardzo szybko obiegło internet.

 • ONZ wyśle do Sudanu Płd. dodatkowe 4 tys. błękitnych hełmów

  Liczące 4 tys. żołnierzy siły pokojowe zostaną wysłane do stolicy Sudanu Południowego, Dżuby, by wzmocnić działającą tam już misję ONZ (UNMISS) - głosi przyjęta w piątek w Nowym Jorku rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 • Ukraina chce wojsk ONZ w Donbasie

  Ukraina rozpoczęła konsultacje w ONZ w sprawie kontyngentu wojsk pokojowych w Donbasie. Sonduje także - jak ujawnia ukraiński ambasador przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Jurij Sergiejew - czy jest możliwość pozbawienia Rosji stałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa. Tymczasem na tereny zajęte przez separatystów przybywają kolejne rosyjskie oddziały i zaopatrzenie.

 • Specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura uznał, że "straszliwy atak terrorystyczny" w Hims, w którym w sobotę zginęły co najmniej 42 osoby, to "próba zniweczenia rozmów pokojowych".

 • Izrael gotów zaakceptować siły pokojowe

  ...w tej sprawie nie została jeszcze podjęta, ale jakiekolwiek tego rodzaju siły powinny być złożone z wojsk państw członkowskich UE. Oddziały te powinny też mieć doświadczenie w służbie frontowej i objąć kontrolą także przejścia graniczne między Izraelem i Syrią. Perec sugerował, że ewentualne siły pokojowe powinny pozostawać pod dowództwem NATO. Członkowie rządu izraelskiego przeprowadzili...

 • ​Chiny: Zmarł laureat Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo

  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo nie żyje - poinformowały w czwartek władze sądowe w mieście Shenyang na północnym wschodzie Chin. Liu, obrońca praw człowieka i dysydent skazany na 11 lat więzienia za działalność opozycyjną, chorował na raka wątroby.

 • ​ONZ wzywa Rosję do wyprowadzenia wojsk z Naddniestrza

  Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło w piątek rezolucję, wzywającą do natychmiastowego i całkowitego wyprowadzenia obcych wojsk z terytorium Mołdawii. Zaapelowano, by rosyjskie wojsko opuściło separatystyczną republikę Naddniestrza.

Dyskusje na temat: oddziały pokojowe onz
 • Re: 68,5 mln ludzi dotkniętych kryzysem uchodźczym. ONZ alarmuje

  Dobry interes będzie tylko wtedy, gdy bogate w złoża ziemie się wyludnią i będą łatwe do cichego przejęcia, czym zajmą się zielone ludziki i oddziały pokojowe, bo to ogromny obszar i nie będą sobie przeszkadzać, a wyeksploatowana Europa niech służy nowym kolonizatorom aż padnie lub zacznie się bronić.

 • Re: Szef ONZ zaniepokojony możliwością konfliktu między Izraelem a Hezbollahem

  na izraelskiego ambasadora Szlomo Argowa w Londynie (4 czerwca 1982). Zamach przeprowadziła Organizacja Abu Nidala z Libanu. Izraelczycy rozbili siły OWP, wojska syryjskie i muzułmańskie oddziały libańskie, po czym otoczyli Bejrut. Dalsze starcia doprowadziły do eskalacji wojny domowej w Libanie, w którą zaangażowały się międzynarodowe siły pokojowe, Druzowie, Islamski Dżihad, Hezbollah oraz

 • Re: Ekspert: Na granicy z Rosją pojawiły się Iskandery

  Osioł jak się patrzy.. Tylko zmyśla i wierzy we własne brednie... jakie ONZ w Osetii Południowej mitomanie? ONZ tam nie miało żadnego mandatu. Była kilkuosobowa misja OBWE, którą ruskie wojsko blokowało z każdej strony. Tam była taka parodia wojsk ONZ czyli rosyjskie siły pokojowe. Skoro Gruzini zaatakowali... To np jak zaczęli ostrzał artyleryjski od samego początku, skoro pierwsze oddziały

 • Re: Ekspert: Na granicy z Rosją pojawiły się Iskandery

  ! Czyli mają żołnierzy debili, którzy nigdy nie mają pojęcia gdzie są. W Osetii stacjonowały tzw. wojska pokojowe... Nawet wg rosyjskiego prawa nie miało tam być żołnierzy 76 dywizji. O tym opowiada rosyjski dziennikarz o całej perfidii Rosji, kłamstwach. Jakie ONZ mitomanie? Tam były oddziały rosyjskich sił pokojowych nie posiadające żadnego mandatu ONZ... to taki wymysł ruskiej propagandy

 • Rosyjskie siły pokojowe??!! Jaja sobie robicie ?

  Jakie to siły pokojowe skoro atakują? Siły pokojowe to TYLKO ONZ !!! Amerykańce mają Irak a Ruscy -Gruzje! Ameryka nic nie zrobi bo boi się Ruscy wypomną im Irak. Tak samo będzie z Polaczkami nadskakującymi Amerkańcom. jak przyjdzie co do czego to oni umyją ręce.

 • Re: Strzelanina koło Otwocka. Są ofiary

  W drodze są oddziały pokojowe ONZ.

 • Re: Ukraina: Rosja szykuje wkroczenie "sił pokojowych". "Nikt nie zostanie rozstrzelany bez przyczyny"

  Banderowcy już trzęście gaciaqmi. Majdean wam sie skończy jak wkroczą pokojowe oddziały ONZ.

 • j wiem, brzmi tak samo nieskladnie jak "amerykansk

  ie siły pokojowe"..ale to prawda, maja mandat RB ONZ do utrzymania status quo i to robia.. sily pokojowe to moga byc polskie, francuskie czy wloskie..;) jakos tak odrazu lepiej brzmi...

 • Re: Włochy: Bardzo nietypowa interwencja policji

  W odwodzie są jeszcze oddziały antyterrorystyczne,siły NATO,siły pokojowe ONZ,i wojska rosyjskie.

 • Re: Siły pokojowe OUBZ gotowe do akcji na Ukrainie

  Przecież ruskie już wprowadziły swoje oddziały pokojowe na samym początku. BU HA HAA to kpina. ONZ jest jedyną organizacją która mogła by w tej kwestii się wypowiedzieć i w końcu powinna. Organizacja gdzie prym wiedzie rosja to jakaś kpina oni jak pokój nieśli po wywołaniu wojny w 1939r razem z hitlerowskimi niemcami paktem ribentrop - mołotow. To z polski wychodzili do 1990 więc ich pokój jest