• Informacje na temat:

  odprężenie

Artykuły na temat: odprężenie
 • W Genewie zakończyły się dwudniowe dyskusje o warunkach ewentualnego zakończenia wojny domowej w Kolumbii, która trwa już blisko 36 lat i pochłonęła ponad 120 tysięcy ofiar.

 • Steinmeier: Oznaki "odprężenia" na Ukrainie

  - Pomimo ciągle jeszcze kruchego zawieszenia broni, dostrzegam oznaki odprężenia na Ukrainie - powiedział w niedzielę szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier. W najbliższy wtorek sytuacja we wschodniej Ukrainie będzie przedmiotem rozmów w Paryżu.

 • Szczerski: Chcemy z Rosją prowadzić rozmowy na rzecz odprężenia

  Rozmowy ze stroną rosyjską będą kontynuowane w różnych formatach; budujemy możliwość podjęcia dialogu - podkreślił w niedzielę prezydencki minister Krzysztof Szczerski, komentując piątkowe spotkanie wiceministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji.

 • Niemcy: Odprężenie na kolei - na razie bez strajków

  Związek Zawodowy Maszynistów GDL oraz zarząd Niemieckiej Kolei (Deutsche Bahn - DB) postanowiły powołać niezależnych mediatorów, których zadaniem będzie znalezienie kompromisowego rozwiązania w sporze o płace i warunki pracy.

 • Wzajemny ostrzał na Ukrainie, a szef MSZ Niemiec mówi o "odprężeniu"

  Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział, że dostrzega na Ukrainie "oznaki odprężenia". Podczas wizyty w Kenii Steinmeier wskazał na najnowsze informacje przekazane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), z których wynika, że na wschodzie Ukrainy dochodzi co prawda do "wzajemnego ostrzału", lecz równocześnie toczą się rozmowy o wycofaniu ciężkiej broni.

 • Merkel: Putin robi zbyt mało dla odprężenia na Ukrainie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w piątek prezydenta Rosji Władimira Putina do wywarcia silniejszego wpływu na prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie w celu skłonienia ich do złożenia broni i przerwania okupacji budynków publicznych.

 • Porzucenie przez prezydenta USA Baracka Obamę planów budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach to doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą uspokojenia stosunków transatlantyckich i nawiązania konstruktywnego dialogu z Rosją - ocenia francuski dziennik "Le Figaro".

 • W Genewie zakończyły się dwudniowe dyskusje o warunkach ewentualnego zakończenia wojny domowej w Kolumbii, która trwa już blisko 36 lat i pochłonęła ponad 120 tysięcy ofiar. Efekty są obiecujące.

 • Rosyjska prasa: Eksperci ostrożni w oczekiwaniach po nominacji Tillersona

  Desygnowanie na nowego sekretarza stanu USA Rexa Tillersona to dla Rosji dobra wiadomość, ale oczekiwania na odprężenie mogą okazać się zawyżone; wizerunek "prorosyjskiego polityka" może utrudniać Tillersonowi taki kurs - ocenia w środę rosyjska prasa.

 • NYT: Rosja rozmieszcza zabronione pociski średniego zasięgu

  Mimo protestów Waszyngtonu, Rosja w tajemnicy rozmieszcza pociski strategiczne średniego zasięgu - pisze "New York Times", powołując się na źródła w Białym Domu. Według USA ten akt jest pogwałceniem układu rozbrojeniowego i - jak ocenia gazeta - stanowi nie lada wyzwanie dla administracji Donalda Trumpa, który zapowiedział odprężenie w stosunkach z Rosją.

Dyskusje na temat: odprężenie