• Informacje na temat:

  odra

Artykuły na temat: odra
 • Odra w szpitalu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

  ...kilkunastu lat liczba zachorowań spadła do kilkudziesięciu przypadków rocznie"- dodał Posobkiewicz.  Odra jest chorobą zakaźną, która szerzy się drogą kropelkową. Jej cechą charakterystyczną jest drobnoplamista wysypka. Odra może prowadzić do groźnych powikłań, a nawet śmierci. W Polsce przeciwko odrze zaszczepionych jest około 95 proc. dzieci.

 • Odra przy granicy z Polską

  W białoruskim Wołkowysku, położonym blisko polskiej granicy, 5 osób trafiło do szpitala z podejrzeniem zachorowania na odrę. Dwoje hospitalizowanych to dzieci, których rodzice nie zgodzili się zaszczepić ich przeciw tej chorobie. Trzy osoby - to dorośli.

 • Na Ukrainie dalej panuje odra

  Jedenaście osób zmarło od początku roku na Ukrainie w wyniku komplikacji będących następstwem zachorowania na odrę – poinformowało we wtorek ukraińskie ministerstwo zdrowia. Wśród ofiar jest siedmioro dzieci.

 • ...stwierdził: "wiązanie takiej choroby jak odra z zabawą, jest zwodnicze". "Grozi to tym, że ludzie będą bardziej obawiać się szczepionki, która jest bezpieczna, niż choroby, która w żadnym razie nie jest...

 • ​Bułgaria: Pierwsza ofiara śmiertelna odry

  ...również próby pozbawienia świadczeń rodziców, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci, lecz przynoszą one tylko niewielkie wyniki. Odra prawdopodobnie została przeniesiona z Bułgarii do Rumunii...

 • Odra wśród pracowników zakładu mięsnego koło Ostródy

  ...odry na Warmii i Mazurach od kilku lat. Każdego roku w Polsce wykrywa się od kilkudziesięciu do ponad stu przypadków zachorowań. Odra jest chorobą wysoce zakaźną wywoływaną przez wirus odry, który...

 • Odra. Co musisz o niej wiedzieć?

  Odra to ostra wirusowa choroba zakaźna, która charakteryzuje się wysypką i zapaleniem błon śluzowych oraz spojówek. Często towarzyszy jej gorączka. Choroba z reguły dopada dzieci.

 • CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie k. Szczecina. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc – biura i mieszkania.

 • CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli we worek do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie k. Szczecina - dowiedziała się PAP w Biurze. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc - biura i mieszkania.

 • Odra zza Odry. Grzywna za odmowę szczepienia

  ...liczba osób uchylających się od obowiązkowych szczepień: Odra w Polsce Jak wynika z danych udostępnionych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, w 2014 roku zgłoszono w Polsce 110 przypadków(...) rodziców, którzy rezygnują ze szczepienia swoich dzieci" - uważa NIZP-PZH. O chorobie Odra jest  ostrą wirusową chorobą zakaźną. Jedynym źródłem zakażenia jest w tym przypadku chory człowiek...

Zdjęcia na temat: odra
Wideo na temat: odra
 • Ossolineum we Wrocławiu: Taras z widokiem na Odrę

  Stary klasztor, w którym znajduje się Ossolineum kryje wiele, urokliwych miejsc. Jednym z nich jest taras, z którego rozpościera się widok na cały obiekt, jak i na Odrę. To miejsce ma także filmową historię.

 • Wędkarz wpadł do Odry. Jest poszukiwany

  Trwają poszukiwania wędkarza, który w piątek (23.01) wieczorem wpadł do Odry w pobliżu śluzy w Zwanowicach, w powiecie brzeskim. W akcji uczestniczą nurkowie, straż pożarna i policja. - Wpłynęło zgłoszenie od jednego z wędkarzy, że ich kolega oddalił się na chwilę. Potem usłyszeli plusk i zniknął pod wodą. Od razu na miejsce zostały zadysponowane zastępy z łodzią i pontonem - informuje mł. bryg. Krzysztof Łukiewicz ze strazy pożarnej w Brzegu.

Dyskusje na temat: odra