• Informacje na temat:

  odra

Artykuły na temat: odra
 • Odra w szpitalu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

  ...kilkunastu lat liczba zachorowań spadła do kilkudziesięciu przypadków rocznie"- dodał Posobkiewicz.  Odra jest chorobą zakaźną, która szerzy się drogą kropelkową. Jej cechą charakterystyczną jest drobnoplamista wysypka. Odra może prowadzić do groźnych powikłań, a nawet śmierci. W Polsce przeciwko odrze zaszczepionych jest około 95 proc. dzieci.

 • Odra przy granicy z Polską

  W białoruskim Wołkowysku, położonym blisko polskiej granicy, 5 osób trafiło do szpitala z podejrzeniem zachorowania na odrę. Dwoje hospitalizowanych to dzieci, których rodzice nie zgodzili się zaszczepić ich przeciw tej chorobie. Trzy osoby - to dorośli.

 • Na Ukrainie dalej panuje odra

  Jedenaście osób zmarło od początku roku na Ukrainie w wyniku komplikacji będących następstwem zachorowania na odrę – poinformowało we wtorek ukraińskie ministerstwo zdrowia. Wśród ofiar jest siedmioro dzieci.

 • ...stwierdził: "wiązanie takiej choroby jak odra z zabawą, jest zwodnicze". "Grozi to tym, że ludzie będą bardziej obawiać się szczepionki, która jest bezpieczna, niż choroby, która w żadnym razie nie jest...

 • ​Bułgaria: Pierwsza ofiara śmiertelna odry

  ...również próby pozbawienia świadczeń rodziców, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci, lecz przynoszą one tylko niewielkie wyniki. Odra prawdopodobnie została przeniesiona z Bułgarii do Rumunii...

 • .... W założeniu Odra ma się stać centrum sportów wodnych. Chodzi zarówno o sporty motorowodne jak i żaglówki oraz kajaki. Innym zadaniem jest ponowne wykorzystanie Odry do celów transportowych oraz...

 • Odra wśród pracowników zakładu mięsnego koło Ostródy

  ...odry na Warmii i Mazurach od kilku lat. Każdego roku w Polsce wykrywa się od kilkudziesięciu do ponad stu przypadków zachorowań. Odra jest chorobą wysoce zakaźną wywoływaną przez wirus odry, który...

 • Odra. Co musisz o niej wiedzieć?

  Odra to ostra wirusowa choroba zakaźna, która charakteryzuje się wysypką i zapaleniem błon śluzowych oraz spojówek. Często towarzyszy jej gorączka. Choroba z reguły dopada dzieci.

 • CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie k. Szczecina. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc – biura i mieszkania.

 • CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli we worek do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie k. Szczecina - dowiedziała się PAP w Biurze. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc - biura i mieszkania.

Zdjęcia na temat: odra
Wideo na temat: odra
 • Czy przed zajściem w ciążę trzeba się zaszczepić na odrę?

  „Przed planowaną ciążą w obecnej sytuacji epidemiologicznej koniecznie trzeba oznaczyć poziom przeciwciał przeciwodrocyh, jeżeli ich nie ma, to należy się zaszczepić. Po szczepieniu nie powinno się zachodzić w ciążę przez miesiąc, a w czasie samej ciąży nie można już wykonać szczepienia” - mówi dr Lidia Stopyra, specjalista chorób zakaźnych ze szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

 • Ossolineum we Wrocławiu: Taras z widokiem na Odrę

  Stary klasztor, w którym znajduje się Ossolineum kryje wiele, urokliwych miejsc. Jednym z nich jest taras, z którego rozpościera się widok na cały obiekt, jak i na Odrę. To miejsce ma także filmową historię.

Dyskusje na temat: odra