• Informacje na temat:

  odwilż

Artykuły na temat: odwilż
 • Na Podhalu odwilż. W Tatrach halny

  Na Podhale dotarła odwilż. W środę, termometry w Zakopanem, mogą pokazać niemal 10 stopni C. powyżej zera. Na Kasprowym Wierchu wiatr w porywach osiągał prędkość stu kilometrów na godzinę. W Tatrach wieje halny a warunki na szlakach turystycznych są coraz trudniejsze.

 • Polska gotowa na odwilż w stosunkach z Rosją?

  "Polska jest gotowa, by odmrozić poszczególne formaty współpracy z Rosją, jednak strona rosyjska uważa, że należy odmrozić wszystkie formaty jednocześnie, co nie jest praktycznie wykonalne" - powiedział PAP ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak.

 • W weekend ruszają pierwsze wyciągi w Białce Tatrzańskiej. Ale idzie też odwilż!

  ...nie można raczej liczyć, bo prognozy są dla właścicieli ośrodków narciarskich i narciarzy niekorzystne. Nadciąga odwilż i to potężna. Na razie nie uda otworzyć wyciągu. Był mróz, to udało nam się...

 • Odwilż podnosi stany rzek

  Wraz z odwilżą niebezpiecznie wzrastają poziomy wód w rzekach. Ostrzeżenia o przekroczeniu stanów ostrzegawczych wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one województw opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

 • Zachodniopomorskie czeka na odwilż

  ...jest niemal pewna. Dlatego też przed wielką odwilżą trzeba porozbijać wszelkie zatory i udrożnić spływ wody. W przeciwnym razie miejscowości położone nad brzegiem rzeki mogą znaleźć się pod wodą...

 • "Odwilż" w stosunkach Polska-Niemcy? Dziś spotkanie szefów MSZ

  Dziś w Warszawie spotkanie szefów MSZ Polski i Niemiec. Frank-Walter Steinmeier rozmawia już z Witoldem Waszczykowskim. Stosunki polsko - niemieckie nie należały w ostatnich tygodniach do najlepszych. Czy spotkanie będzie szansą na ich ocieplenie?

 • Odwilż daje się we znaki: Wydano ostrzeżenia przed roztopami, mgłami i oblodzeniami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 12 województw. Synoptycy przestrzegają przed mgłami, roztopami i oblodzeniem.

 • Odwilż na Podhalu, ale można szusować

  Na Podhalu odwilż, jednak na sztucznie śnieżonych trasach nadal można pojeździć na nartach. Z powodu silnego wiatru nie kursuje kolej linowa na Kasprowy Wierch.

 • Potężna odwilż dotarła w Tatry

  Odwilż dotarła w Tatry. Zaczął wiać silny wiatr halny i nawet na szczycie Kasprowego Wierchu temperatura wzrosła powyżej zera.

 • W weekend odwilż, od poniedziałku chłodniej

  Pochmurno, wilgotno i nieco cieplej - tak zapowiadają się prognozy na najbliższe dni. Pogodę w Polsce będzie kształtował niż, a z zachodu będzie napływać cieplejsze i wilgotne powietrze polarno -morskie. Weekend przyniesie zatem odwilż. Popada też śnieg lub deszcz połączony ze śniegiem. Od poniedziałku spodziewane jest ochłodzenie.

Zdjęcia na temat: odwilż
 • Odwilż w Lublinie
Wideo na temat: odwilż
 • Odwilż nie odstrasza wędkarzy. Łowią na lodzie

  Deszcz, temperatura na plusie, odwilż w pełni od kilku dni. W błyskawicznym tempie topnieje lód na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. Mimo to na tafli w dużej części stoi już woda, a pod lodem płynie rzeka, nie brakuje jednak śmiałków do wędkowania. Od samego rana to 10 osób. Wędkarze nie boją się o swoje bezpieczeństwo. "Tu jest jeszcze 30 cm lodu" - powiedzieli naszemu reporterowi.

 • Sroga zima w Indianapolis. Auta przymarzły do jezdni

  Ślizgające się samochody na oblodzonej drodze to nie jedyny problem kierowców mieszkających w amerykańskim Indianapolis. Niektórzy z nich w ogóle nie są wstanie ruszyć swoim pojazdem, ponieważ auta dosłownie przymarzły do drogi. Służby miejskie starają się pomóc, ale wiele samochodów poczeka pewnie na odwilż.

 • Gigantyczny bałwan z Miłocina

  Rekordowy bałwan powstał w Miłocinie. Ma 9,5 metra wysokości, 32 metry w obwodzie, a do jej stworzenia wykorzystano ponad 200 metrów sześciennych śniegu. Prawdopodobnie największy bałwan w Polsce stoi niewzruszenie pomimo odwilży i opadów deszczu.

Dyskusje na temat: odwilż