• Informacje na temat:

  odyseja

Artykuły na temat: odyseja
 • Odyseja kosmiczna CIMON-a

  Robot obdarzony sztuczną inteligencją, przypominający nieco "bohatera" fantastycznonaukowej powieści Arthura C. Clarke’a "2001: Odyseja kosmiczna", komputer HAL 9000, rozpoczyna swoją własną kosmiczną misję. Będzie współpracował z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a przede wszystkim niemieckim astronautą Europejskiej Agencji Kosmicznej, Alexandrem Gerstem w wykonywaniu eksperymentów...

 • ..."Odyseja" to epopeja Homera, pochodząca z epoki starożytnej.

 • Charakterystyka bohaterów "Odysei"- Odyseusza, Pelenopy, Telemacha i innych.

 • Odyseja kosmiczna. Kto wygra wyścig ku gwiazdom?

  "To gigantyczny skok indyjskiego programu kosmicznego" - zachwycają się media w Delhi, donosząc o rozpoczętej 22 lipca misji księżycowej Chandrayaan 2. Nazwa ta w sanskrycie oznacza "księżycowy pojazd". Rakieta wystartowała z Satish Dhawan Space Center w Sriharikota w stanie Andhra Pradesh o 14:43 w poniedziałek czasu lokalnego. "India Times" cytuje światowe reakcje na to wydarzenie.

 • Podwodna odyseja amerykańskiego podróżnika. Na dnie Rowu Mariańskiego znalazł… śmieci

  Victor Vescovo zdobył już najwyższe szczyty wszystkich kontynentów oraz oba bieguny. Tym razem amerykański podróżnik zanurkował prawie 11 km w głąb Oceanu Spokojnego i na dnie Rowu Mariańskiego zobaczył… worek plastikowy oraz opakowanie po słodyczach.

 • Polacy wśród nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu

  ...11 najwyższych lokat - w tym dziewięć medali - zdobyli młodzi Polacy w zakończonych w niedzielę 37. światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych - informuje rzeczniczka polskiej edycji konkursu Katarzyna Goch. To najlepszy wynik Polaków w historii konkursu.

 • Po 33 godzinach zakończyła się odyseja włoskiego promu Norman Atlantic, który w niedzielę o świcie z 478 osobami na pokładzie zapalił się w pobliżu Grecji. Dziś wczesnym popołudniem, ze statku, który znajduje się już na Adriatyku, na wodach terytorialnych Albanii, zeszli ostatni pasażerowie oraz członkowie załogi.

 • "Jeszcze w Wielki Piątek nanoszono ostatnie poprawki do zmiany ustawy Prawo geologiczno-górnicze- tzw. ustawy łupkowej. W środę 23 kwietnia dokument trafił wreszcie do Sejmu. W pierwszych tygodniach maja powinien pojawić się w sejmowej komisji. Nasze marzenia o łupkach to historia, która trwa już siódmy rok i jest znakomitym przykładem, jak nadzieje Polaków zostały skorygowane przez realia III RP" - pisze Jan Pospieszalski.

 • Podwodna odyseja aparatu fotograficznego. Właścicielka odzyskała go po 2,5 roku

  Pewien aparat do robienia zdjęć pod wodą pokonał 250 km na dnie morza. Po dwóch i pól roku fale wyrzuciły go na brzeg. Aparat znaleźli uczniowie pewnej szkoły na Tajwanie, którzy wraz z nauczycielem zbierali na plaży śmieci. Okazało się, że aparat wciąż działa. Za namową nauczyciela i dzięki jego pomocy chłopcy odnaleźli jego właścicielkę… w Japonii.

 • "Drogowa odyseja" na Śląsku

  15 kilometrów drogi w ciągu 23 lat - to "rekord" prosto ze Śląska, gdzie w ślimaczym tempie powstaje trasa łącząca największe miasta. Aby można było odtrąbić sukces, brakuje jeszcze 12 kilometrów. Niestety to nie koniec "drogowej odysei".

Zdjęcia na temat: odyseja
Dyskusje na temat: odyseja