• Informacje na temat:

  odzyskanie niepodległości

Artykuły na temat: odzyskanie niepodległości
 • Kraków: PiS świętuje odzyskanie niepodległości

  Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości - i desygnowana na premiera Beata Szydło uczestniczą w środę w zorganizowanych przez to ugrupowanie obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. Po mszy w katedrze wawelskiej politycy złożyli kwiaty przy sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego, a także pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  Z okazji Dnia Niepodległości w całym kraju odbyły się 63 zgromadzenia. W samej Warszawie przeszły trzy duże marsze. Pierwszy, organizowany przez KOD wyruszył około godz. 13. Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przemaszerowali z Ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Z kolei z Placu Zamkowego wyruszył marsz zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską. Dane o frekwencji podali szef MSWiA...

 • 80 lat temu ustanowiono Święto Niepodległości

  ...​80 lat temu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku ustanowione zostało Święto Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się tylko dwa razy: 11 listopada 1937 r. i 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej.

 • ​Weź udział w IV Krakowskim Biegu Niepodległości

  ...11 listopada zapraszamy na ​Krakowski Bieg Niepodległości! To już czwarta edycja tej imprezy. Początek o godzinie 15:00! A do pokonania 11 kilometrów. Organizatorzy przewidują, że w biegu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości weźmie udział ponad 3 tysiące biegaczy.

 • Kraków świętuje odzyskanie niepodległości

  W piątek w południe rozpoczęły się uroczyste obchody 90. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej, w których bierze udział prezydent Lech Kaczyński.

 • Szef MSWiA: Będą zatrzymania ws. Marszu Niepodległości

  Policja już namierza osoby propagujące treści faszystowskie podczas Marszu Niepodległości w 2017 r.; jestem przekonany, że w najbliższych dniach dojdzie do pierwszych zatrzymań - poinformował w czwartek w TVP Info szef MSWiA Joachim Brudziński.

 • Kolumny Niepodległości

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę suwerennego bytu Ministerstwo Obrony Narodowej opracowało program „Kolumny Niepodległości”, w ramach którego w miejscach szczególnie ważnych dla naszej historii wybudowane zostaną pomniki w takiej właśnie formie.

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju

  W całym kraju odbywają się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zaplanowano wiele oficjalnych uroczystości z udziałem władz państwowych, marszy i biegów. W południe rozpoczęła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W samej Warszawie przeszły trzy duże marsze. Pierwszy, organizowany przez KOD wyruszył o koło godz. 13. Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przemaszerowali...

 • Andrzej Duda zainaugurował obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

  ..."To jest absolutnie szczególne miejsce" - mówił w sobotę podczas inauguracji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości we wsi Stróża prezydent Andrzej Duda.

 • "SZ" o upiornej atmosferze Marszu Niepodległości

  Marsz Niepodległości nie był jedynym wydarzeniem, którym Polacy uczcili w sobotę odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918, przysłonił jednak wszystkie inne - stwierdza warszawski korespondent(...) związana z wpływowymi mediami księdza Tadeusza Rydzyka. Polscy ultraprawicowcy nie są sami, na Marsz Niepodległości przyjechali też inni europejscy skrajni prawicowcy i neofaszyści - pisze "SZ...

Zdjęcia na temat: odzyskanie niepodległości
Wideo na temat: odzyskanie niepodległości
Dyskusje na temat: odzyskanie niepodległości