• Informacje na temat:

  odzyskanie niepodległości

Artykuły na temat: odzyskanie niepodległości
 • Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

  ...11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju, a także za granicą, hucznie świętowano to niezwykłe wydarzenie. Kulminacyjnym punktem był warszawski marsz "Dla Ciebie Polsko", na czele którego stanęli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Według danych policji, wzięło w nim udział ćwierć miliona ludzi.

 • Polacy z Zaolzia uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

  Polacy z Zaolzia w 100. rocznicę odzyskania niepodległości pobiegli w niedzielę w Polonijnym Biegu Niepodległości. W czeskocieszyńskim Parku Sikory pokonali trasę długości 1918 m. W rozpoczęciu zawodów uczestniczyła ambasador RP w Czechach Barbara Ćwioro.

 • ​Prezydent: To dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości

  ..."1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości. Przypominają, że Polska została rozdarta na sześć lat pomiędzy naszych dwóch wielkich wrogów, hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki" - powiedział w sobotę w Tczewie prezydent Andrzej Duda.

 • Kraków: PiS świętuje odzyskanie niepodległości

  Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości - i desygnowana na premiera Beata Szydło uczestniczą w środę w zorganizowanych przez to ugrupowanie obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. Po mszy w katedrze wawelskiej politycy złożyli kwiaty przy sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego, a także pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

 • Duda: 1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości

  ...1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości; przypominają, że Polska została rozdarta na 6 lat pomiędzy naszych dwóch wielkich wrogów, hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki - powiedział w sobotę w Tczewie prezydent Andrzej Duda.

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  Z okazji Dnia Niepodległości w całym kraju odbyły się 63 zgromadzenia. W samej Warszawie przeszły trzy duże marsze. Pierwszy, organizowany przez KOD wyruszył około godz. 13. Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przemaszerowali z Ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Z kolei z Placu Zamkowego wyruszył marsz zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską. Dane o frekwencji podali szef MSWiA...

 • Plan obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

  Komitet obchodów 100-lecia niepodległości przyjął plan państwowych uroczystości rocznicowych w 2018 r. Do wydarzeń należeć będą m.in.: Spotkanie Dam i Kawalerów Orderu Virtuti Militari, posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji 525. rocznicy zwołania Sejmu walnego, a także uroczyste obchody świąt: Flagi, Konstytucji 3 maja, Wojska Polskiego.

 • 80 lat temu ustanowiono Święto Niepodległości

  ...​80 lat temu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku ustanowione zostało Święto Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się tylko dwa razy: 11 listopada 1937 r. i 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej.

 • ​Weź udział w IV Krakowskim Biegu Niepodległości

  ...11 listopada zapraszamy na ​Krakowski Bieg Niepodległości! To już czwarta edycja tej imprezy. Początek o godzinie 15:00! A do pokonania 11 kilometrów. Organizatorzy przewidują, że w biegu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości weźmie udział ponad 3 tysiące biegaczy.

 • Kraków świętuje odzyskanie niepodległości

  W piątek w południe rozpoczęły się uroczyste obchody 90. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej, w których bierze udział prezydent Lech Kaczyński.

Zdjęcia na temat: odzyskanie niepodległości
Dyskusje na temat: odzyskanie niepodległości