• Informacje na temat:

  odzyskanie niepodległości przez polskę

Artykuły na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę
 • Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

  ...11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju, a także za granicą, hucznie świętowano to niezwykłe wydarzenie. Kulminacyjnym punktem był warszawski marsz "Dla Ciebie Polsko", na czele którego stanęli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Według danych policji, wzięło w nim udział ćwierć miliona ludzi.

 • ​Prezydent: To dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości

  ..."1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości. Przypominają, że Polska została rozdarta na sześć lat pomiędzy naszych dwóch wielkich wrogów, hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki" - powiedział w sobotę w Tczewie prezydent Andrzej Duda.

 • Duda: 1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości

  ...1 i 17 września to dwie czarne plamy na mapie roku stulecia odzyskania niepodległości; przypominają, że Polska została rozdarta na 6 lat pomiędzy naszych dwóch wielkich wrogów, hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki - powiedział w sobotę w Tczewie prezydent Andrzej Duda.

 • Węgry: Przyjęto ustawę związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości

  Parlament Węgier przyjął w środę ustawę z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w której upoważnił rząd w Budapeszcie do podjęcia w sferze oświaty decyzji na rzecz trwania polsko-węgierskiej przyjaźni w następnych pokoleniach.

 • 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcił cały świat

  ...11 listopada 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano nie tylko w całym kraju, ale także za granicą. Zdjęcia biało-czerwonych iluminacji na budynkach czy mostach spływały z najodleglejszych zakątków. Polskie święto narodowe uczczono m.in. w USA, Egipcie czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  Z okazji Dnia Niepodległości w całym kraju odbyły się 63 zgromadzenia. W samej Warszawie przeszły trzy duże marsze. Pierwszy, organizowany przez KOD wyruszył około godz. 13. Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przemaszerowali z Ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Z kolei z Placu Zamkowego wyruszył marsz zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską. Dane o frekwencji podali szef MSWiA...

 • 80 lat temu ustanowiono Święto Niepodległości

  ...​80 lat temu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku ustanowione zostało Święto Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się tylko dwa razy: 11 listopada 1937 r. i 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej.

 • Kanadyjskie życzenia dla Polski na stulecie odzyskania niepodległości

  ..."Nasze kraje łączą trwałe związki, zbudowane na współpracy, wzajemnym szacunku i relacjach osobistych" - podkreślił premier Kanady Justin Trudeau w oświadczeniu wydanym w niedzielę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości...

 • ​Weź udział w IV Krakowskim Biegu Niepodległości

  ...11 listopada zapraszamy na ​Krakowski Bieg Niepodległości! To już czwarta edycja tej imprezy. Początek o godzinie 15:00! A do pokonania 11 kilometrów. Organizatorzy przewidują, że w biegu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości weźmie udział ponad 3 tysiące biegaczy.

 • Moskwa: Specjalny pojazd sławiący 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

  ...​W Moskwie dzięki staraniom Instytutu Polskiego przez centrum miasta do 15 marca będzie kursował trolejbus sławiący 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zdjęcia na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę
Wideo na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę
Dyskusje na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę