• Informacje na temat:

  odzyskanie niepodległości przez polskę

Artykuły na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę
 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  Z okazji Dnia Niepodległości w całym kraju odbyły się 63 zgromadzenia. W samej Warszawie przeszły trzy duże marsze. Pierwszy, organizowany przez KOD wyruszył około godz. 13. Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przemaszerowali z Ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Z kolei z Placu Zamkowego wyruszył marsz zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską. Dane o frekwencji podali szef MSWiA...

 • 80 lat temu ustanowiono Święto Niepodległości

  ...​80 lat temu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku ustanowione zostało Święto Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się tylko dwa razy: 11 listopada 1937 r. i 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej.

 • ​Weź udział w IV Krakowskim Biegu Niepodległości

  ...11 listopada zapraszamy na ​Krakowski Bieg Niepodległości! To już czwarta edycja tej imprezy. Początek o godzinie 15:00! A do pokonania 11 kilometrów. Organizatorzy przewidują, że w biegu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości weźmie udział ponad 3 tysiące biegaczy.

 • Plan obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

  Komitet obchodów 100-lecia niepodległości przyjął plan państwowych uroczystości rocznicowych w 2018 r. Do wydarzeń należeć będą m.in.: Spotkanie Dam i Kawalerów Orderu Virtuti Militari, posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji 525. rocznicy zwołania Sejmu walnego, a także uroczyste obchody świąt: Flagi, Konstytucji 3 maja, Wojska Polskiego.

 • Moskwa: Specjalny pojazd sławiący 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

  ...​W Moskwie dzięki staraniom Instytutu Polskiego przez centrum miasta do 15 marca będzie kursował trolejbus sławiący 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Biskupi z Europy przyjadą na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

  Na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przybędą w przyszłym roku biskupi z całej Europy. Przybędą oni na zaproszenie przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego - poinformowało PAP w sobotę biuro prasowe Episkopatu Polski.

 • Okolicznościowy spot IPN-u o odzyskaniu niepodległości przez Polskę

  Miejsce na mapie mówi: jesteśmy, jednak sto lat temu nas na niej nie było - opowiada narrator na początku spotu IPN o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

 • Znany z rasistowskich poglądów Amerykanin na seminarium o niepodległości Polski. Sprzeciw MSZ

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze wyraziło sprzeciw wobec planowanego udziału Richarda Spencera w seminarium organizowanym przez Kongres Narodowo-Społeczny dotyczący tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

 • PLL LOT przyłączy się do obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Polskie Linie Lotnicze LOT przyłączą się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O szczegółach poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Już w przyszłym tygodniu na wszystkich samolotach pojawią się naklejki ze stylizowanym napisem "niepodległa", a jesienią pojawią się dwa samoloty w narodowych barwach.

 • Marszu Niepodległości pod hasłem "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski"

  Coraz większymi krokami zbliża się tegoroczny Marsz Niepodległości. To największy krajowy pochód upamiętniający odzyskanie wolności przez Polskę. Organizatorzy zapowiadają, że weźmie w nim udział rekordowa liczba uczestników. W stołecznym ratuszu zgłosili zgromadzenie na ponad 50 tysięcy osób.

Zdjęcia na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę
 • "Dar Młodzieży"
 • Uroczystość pożegnania żaglowca "Dar Młodzieży"
Wideo na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę
Dyskusje na temat: odzyskanie niepodległości przez polskę