• Informacje na temat:

  oecd

Artykuły na temat: oecd
 • OECD przestrzega Brytyjczyków przed Brexitem

  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przyłączyła się do apeli o pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Niecałe dwa miesiące przed referendum w tej sprawie OECD ostrzegła, że tzw. Brexit uderzyłby Brytyjczyków po kieszeni.

 • Raport OECD: Wzrosły dysproporcje gospodarcze między polskimi województwami

  Różnice między regionami Polski pod względem poziomu PKB na mieszkańca wzrosły w ciągu analizowanych 16 lat - wynika z raportu OECD zaprezentowanego we wtorek w Brukseli w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

 • Raport OECD: Polacy więcej pracują, mniej zarabiają

  Polacy są lepiej wykształceni, więcej pracują, ale mniej zarabiają i krócej żyją - to jedna z tez raportu "Polska na tle innych krajów" autorstwa Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Raport zestawia polskie wyniki ze średnią państw należących do OECD.

 • Najnowszy raport OECD. Polska z najniższą liczbą lekarzy w całej UE

  Polska jest wśród krajów UE z najniższymi wydatkami na ochronę zdrowia oraz najmniejszą liczbą lekarzy przypadającą na tysiąc mieszkańców - wynika z opublikowanego w środę raportu Komisji Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 • OECD: Milion imigrantów wystąpi o azyl w UE

  Z apelem do państw UE o pilne podjęcie skoordynowanych działań w odpowiedzi na exodus uchodźców z Syrii i Iraku zwróciła się we wtorek Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) .

 • OECD: Kryzys finansowy 2008 roku przyspieszył śmierć ok. 500 tys. ludzi

  Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) zostały przedstawione w środę w brytyjskim czasopiśmie "The Lancet" - najstarszym periodyku medycznym na świecie. W 2012 r. z powodu raka zmarło na świecie 8,2 mln ludzi. "Rak jest główną przyczyną zgonów. Uchwycić i zrozumieć zależność, jaka istnieje pomiędzy zmianami społeczno-gospodarczymi...

 • OECD zawiesza rozmowy akcesyjne z Rosją

  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) poinformowała w czwartek o odłożeniu wszelkich działań związanych z akcesją Rosji.

 • Dzieci i nastolatki z Korei Południowej są najbardziej nieszczęśliwe spośród swoich rówieśników z innych krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) - podały we wtorek władze w Seulu.

 • Do rekordowej kwoty niemal 135 miliardów dolarów wzrosła w ubiegłym roku pomoc rozwojowa przekazana przez kraje najbardziej rozwinięte na rzecz państw rozwijających się - poinformowała we wtorek Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 • OECD: Konflikt krymski - w bardzo złym czasie dla światowej gospodarki

  Konflikt krymski przypada w bardzo złym czasie dla budzącej się po kryzysie światowej gospodarki - uważa sekretarz generalny OECD Angel Gurria. Dodał, że kraje członkowskie czeka dyskusja w sprawie Rosji, która stara się od lat wejść do Organizacji.

Dyskusje na temat: oecd