• Informacje na temat:

  ofiara wieczysta

Artykuły na temat: ofiara wieczysta
 • Doczesne szczątki, wieczyste zmartwienie

  ​Histeria i zawziętość, z jaką niektórzy członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej pomstują na pomieszanie szczątków ich bliskich z innymi wówczas zmasakrowanymi, odzwierciedlają bodaj naiwne rozumienie podstaw religii chrześcijańskiej, dotyczących zmartwychwstania. Wyobrażają sobie chyba, że jeśli jakiś fragment ciała nie znajdzie się w tym samym grobie co jego reszta, to zmartwychwstanie będzie niepełne, utrudnione lub wręcz niemożliwe.

 • Pomnik ofiar podobozu Auschwitz zostanie przeniesiony ze skupu złomu

  ...przypominający o ofiarach. Na monumencie widnieje inskrypcja: "Ponad stu Żydom polskim i innych narodowości, którzy w przededniu wyzwolenia 19 I 1945 zginęli śmiercią męczenników z rąk zbirów hitlerowskich". (m)

 • Samorządy adwokatów, radców prawnych i notariuszy udzielą nieodpłatnej pomocy prawnej rodzinom ofiar katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. O współpracę odnośnie udzielania tej pomocy do samorządów zwrócił się resort sprawiedliwości.

 • Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wraz ze swym poprzednikiem Hansem-Gertem Poetteringiem oddali w sobotę przed południem hołd ofiarom niemieckiego obozu Auschwitz.

 • Upamiętniono ofiary Holokaustu w 69. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz

  ...komin. I to mi pozostało" - podkreśliła Posmysz. Do ogromu zbrodni nawiązał wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Określając Holokaust jako straszne dziedzictwo zaznaczył, że pamięć o ofiarach...

 • Buzek i Pottering oddali hołd ofiarom Auschwitz

  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wraz ze swym poprzednikiem Hansem-Gertem Poetteringiem oddali w sobotę przed południem hołd ofiarom niemieckiego obozu Auschwitz.

 • Brakuje 12 milionów euro, by stworzyć fundusz dla Auschwitz

  “Tylko 12 mln euro brakuje do zgromadzenia Kapitału Wieczystego dla Państwowego Muzeum Auschwitz-Birke¬nau” – pisze “Dziennik Polski”. Podkreśla, że trwają starania, by tę kwotę zebrać jeszcze przed uroczystymi obchodami 70-lecia wyzwolenia obozu.

 • Hotel i parking podziemny, pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne i wykładowe, lokale gastronomiczne i usługowe, sklepy - tak mogą wyglądać tereny po dawnym Motelu Krak. Na razie gmina nie może sprzedać tego terenu, ani oddać w użytkowanie wieczyste, gdyż toczy się jeszcze postępowanie dotyczące zwrotu części nieruchomości.

 • Finlandia wesprze fundusz wieczysty Fundacji Auschwitz-Birkenau, z którego finansowane są prace konserwatorskie w byłym niemieckim obozie Auschwitz - poinformował w niedzielę Bartosz Bartyzel z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 • Andrzej Waltz zeznawał przed komisją reprywatyzacyjną

  ..."Wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej" - zeznawał przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Waltz składał wyjaśnienia ponad cztery godziny.

Dyskusje na temat: ofiara wieczysta
 • Re: Sprawa Wojciecha G.: Jest wstępna zgoda prokuratury

  Dalej Pan powiedział do Mojżesza:,,Oto dar Aarona i jego synów,który złożą Panu w dniu namaszczenia jednego z nich: będzie to ofiara z pokarmów wieczysta-jedna dziesiąta efy najczystszej mąki,z tego(...) Pana.Kapłan,który będzie namaszczony na miejsce Aarona spośród jego synów,to samo uczyni.To jest należność wieczysta dla Pana: ta ofiara będzie w całości zamieniona w dym! Każda ofiara pokarmowa kapłana

 • Re: Kard. Stanisław Dziwisz ostro o metodzie in vitro

  Panem.Położysz na każdym stosie trochę czystego kadzidła-to będzie pamiątka chleba,ofiara spalana dla Pana.Każdego szabatu przygotują to przed Panem jako dar nieustanny od Izraelitów,jako wieczne przymierze.To będzie dla Aarona i dla jego synów.Będą to jedli w miejscu poświęconym.Jest to rzecz najświętsza dla niego spośród ofiar spalanych dla Pana.Ustawa wieczysta. (Kpł 24,5-9)

 • Re: Utrzymana kara dla byłego księdza za pedofilię

  to ofiara spalana,miła woń dla Pana.Ofiarujecie też jednego kozła jako ofiarę przebłagalną i dwa baranki jednoroczne jako ofiarę biesiadną.Kapłan wykona nimi przed Panem gest kołysania razem(...) pracy.Jest to ustawa wieczysta we wszystkich waszych siedzibach,dla waszych pokoleń.Kiedy będziecie zbierali plon waszej ziemi,nie będziecie zbierali do końca kłosów.Zostawisz je dla ubogiego i dla

 • specustawa

  jak to przeczytalam to mi cisnienie skoczylo.Jestem wlasnie ofiara tej specustawy drogowej.To jest bandytyzm w wykonaniu Po.Dokladnie rok temu przyslano mi pismo ze zostalam wywlaszczona.Skarb panstwa wpisal sie w ksiege wieczysta jako nowy wlasciciel/bezprawnie,bo wpisu mozna dokonac po zaplacie/Nie dosc ze nie dostalam pieniedzy to nawet jeszcze nie bylo rzeczoznawcy.Tak wygladaja ich