• Informacje na temat:

  ofiary wojny

Artykuły na temat: ofiary wojny
 • Pomnik polskich ofiar wojny stanie w centrum Berlina?

  Inicjatywa budowy pomnika w centrum Berlina dla polskich ofiar II wojny światowej nabiera rozpędu.

 • Sąd przyznał zaległe świadczenia ofiarom wojny z Polski

  Ofiary wojny w Polsce nie wiedziały, że od 2004 r. przysługują im wyższe świadczenia. Sąd orzekł, że winne są władze Badenii-Wirtembergii i nakazał im wypłacenie zaległych pieniędzy. Czy rząd w Stuttgarcie odwoła się?

 • Niewinna ofiara krwawej wojny. Pomoc dla trzyletniej Maysy

  ...taka proteza, którą kupilibyśmy własnemu dziecku, gdyby przydarzyło mu się nieszczęście. Pozwala wrócić do pełnej sprawności - dodaje. Niewinne ofiary wojny Tocząca się od lat wojna w Syrii pochłonęła już zatrważającą liczbę ofiar, a tysiące osób zostało rannych i wciąż czeka na pomoc. Wśród nich jest ponad 260 tys. dzieci, które w atakach bombowych straciły kończyny. Niewinne ofiary...

 • "TAZ": Pomnik dla polskich ofiar wojny to niewłaściwy sygnał

  ...​Wzniesienie w Berlinie pomnika poświęconego wyłącznie polskim ofiarom II wojny światowej byłoby "niewłaściwym sygnałem” - pisze "Tageszeitung" (TAZ). "Podczas drugiej wojny światowej Niemcy zamordowali znacznie ponad pięć milionów Polaków. Niemiecka opinia publiczna wie o tym fakcie zawstydzająco mało. Także z tego powodu pojawił się postulat, aby wznieść w Berlinie pomnik poświęcony polskim...

 • Apel w sprawie pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie

  ..."Pomnik polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie przypominałby o polityce okupacyjnej III Rzeszy w Polsce, wypełniając lukę w świadomości historycznej Niemców i służąc jako pomost między obu krajami" - pisze Dieter Bingen, szef Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich.

 • "Kandydaci na asesorów to ofiary wojny, jaką KRS wytoczyła Ziobrze"

  ...- To niewinne ofiary wojny, którą Krajowa Rada Sądownictwa wytoczyła ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze - tak decyzję KRS w sprawie niepowoływania asesorów sądowych skomentował we wtorek rzecznik MS Jan Kanthak.

 • "DW": Apel do Bundestagu. Zbudować pomnik polskich ofiar wojny

  Niemieccy naukowcy, politycy i ludzie kultury apelują do Bundestagu o budowę w Berlinie pomnika polskich ofiar wojny. Jak tłumaczą, barbarzyństwo niemieckiej okupacji w Polsce nie jest w Niemczech wystarczająco znane.

 • Morawiecki: Odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie i ofiary II wojny światowej ponoszą Niemcy

  ..."Odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie, wszystkie ofiary i wszystko, co się stało w trakcie II wojny światowej, ponoszą Niemcy" - mówił premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu spotkał się z przedstawicielami mediów zagranicznych i krajowych w Markowej koło Łańcuta, skąd pochodziła rodzina Ulmów, zamordowana za ukrywanie Żydów.

 • W Berlinie stanie pomnik polskich ofiar II wojny światowej?

  ..."Pomnik polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie przypominałby o polityce okupacyjnej III Rzeszy w Polsce, wypełniając lukę w świadomości historycznej Niemców i służąc jako pomost między obu krajami" - pisze szef Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w artykule dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

 • Najmłodsze ofiary wojny. Dzieci robotnic przymusowych nie mają nawet grobów

  ...areał nr 9. To tam w czasie wojny - i najwyraźniej bez wiedzy rodzin - musiały być chowane dzieci robotnic przymusowych. Miały po kilka dni, tygodni, miesięcy. Rzadko dożywały paru lat. - Wiele z nich przychodziło na świat martwe, albo nie przeżyło pierwszego dnia - mówi Groskurt, pracownica cmentarza Heger. Niedożywienie było najczęstszą przyczyną śmierci, przynajmniej oficjalnie. Ofiary, które się...

Zdjęcia na temat: ofiary wojny
 • Grób Pański z hasłem "Nigdy więcej wojny"
Wideo na temat: ofiary wojny
 • Waszczykowski: Polski rząd przygotowuje stanowisko ws. reparacji wojennych

  ofiary II wojny światowej i w tym kontekście trzeba się spieszyć" - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski pytany o odszkodowanie dla Polski od Niemców za straty poniesione w wyniku II wojny światowej.

 • "Ukraina i tylko Ukraina"

  Ofiary wojny domowej w Kijowie na pierwszych stronach piątkowych wszystkich gazet. "Polska The Times" w barwach narodowych Ukrainy. "Gazeta Wyborcza" wspiera walczących ogromnym plakatem "My z Wami" - po ukraińsku. "Rzeczpospolita" na okładce uderza jednym słowem - "Apokalipsa".

 • Na targach elektroniki w Berlinie zadebiutował Galaxy Tab 7.7

  Znowu przybyło konkurentów iPadowi. Na targach elektroniki IFA w Berlinie zadebiutowało kilka tego rodzaju urządzeń. Sony pokazał tablety P i S, a Samsung swojego Galaxy Tab 7.7. Ten ostatni zniknął z wystawy już po pierwszym dniu, jako ofiara wojny patentowej toczonej między Apple a Samsungiem. Tuż po wyroku sądu, koreański producent wycofał urządzenie z targów, ale nasz wysłannik do Berlina

Dyskusje na temat: ofiary wojny