• Informacje na temat:

  ogień grecki

Artykuły na temat: ogień grecki
 • ​Grecka TV: Znaleziono szczątki samolotu EgyptAir

  ...​Jak podaje grecka telewizja, na południe od wyspy Karpathos znaleziono szczątki zaginionego samolotu EgyptAir. Przedstawiciele greckich władz poinformowali, że służby szukające zaginionego airbusa, poza szczątkami znalazły dwie kamizelki ratunkowe. Najpewniej pochodzą one z egipskiej maszyny.

 • W Grecji zostanie wzniecony ogień olimpijski

  W południe w ruinach świątyni Hery w starożytnej Olimpii na Peloponezie wzniecony zostanie - przy pomocy promieni słonecznych - ogień, który 5 sierpnia zapłonie na stadionie Maracana w Rio de Janeiro, inaugurując letnie igrzyska.

 • Grecka straż przybrzeżna otworzyła ogień do tureckiego statku

  Kapitan tureckiego statku nie odpowiadał na wezwanie greckiej straży przybrzeżnej, która otworzyła ogień do frachtowca z Turcji. Do zdarzenia doszło na Morzu Egejskim.

 • Na Peloponezie zapłonął ogień, który zainauguruje letnie igrzyska w Brazylii

  W ruinach świątyni Hery w starożytnej Olimpii na Peloponezie przy pomocy promieni słonecznych wzniecony został ogień, który 5 sierpnia zapłonie na stadionie Maracana w Rio de Janeiro. Zainauguruje on letnie igrzyska.

 • Filozofowie greccy odegrali ważną rolę w kształtowaniu się kultury europejskiej. Zapoczątkowali wiele kierunków filozoficznych. Działalność filozofów greckich wynikała z umiłowania mądrości, skąd wzięła swój początek nazwa ich dziedziny. Jacy byli najsłynniejsi greccy filozofowie i jakie były ich poglądy?

 • Na greckiej wyspie Tasos, na północy kraju, ogłoszono stan wyjątkowy. Spłonęły dwie wioski, a setki mieszkańców zostały ewakuowane. Strażacy mówią o ekologicznej katastrofie zbliżonej do tej z 1985 roku, kiedy płonęła prawie cała wyspa.

 • Tureckie media: Grecka straż przybrzeżna ostrzelała turecki frachtowiec

  ...​Grecka straż przybrzeżna otworzyła w poniedziałek ogień do tureckiego frachtowca, gdy ten odmówił zacumowania w porcie na wyspie Rodos na Morzu Egejskim - poinformowały tureckie media. Strona grecka nie potwierdza ostrzału.

 • Wiadomo już, kto będzie pierwszą osobą w sztafecie, która przeniesie ogień z antycznej Olimpii do Londynu. Będzie to Spyros Gianniotis - urodzony w Anglii grecki pływak. Informację taką przekazał Grecki Komitet Olimpijski.

 • Zdarzało się jednak, że wśród bogiń i bogów greckich dochodziło do kłótni, ponieważ - podobnie jak ludzie - nie byli doskonali i ulegali słabościom. Atrybuty bogów greckich Zeus - najważniejszy z bogów greckich, władca nieba i ziemi. Jego atrybuty to piorun, którym ciskał w chwilach gniewu, a także tarcza zwana egidą. Hera - małżonka Zeusa, patronka matek, rodziny i małżeństwa. Tę...

 • Grecki narciarz rozpocznie olimpijską sztafetę do Soczi

  Ioannis Antoniou, 18-letni narciarz alpejski z Grecji, będzie pierwszym uczestnikiem sztafety, która przeniesie ogień olimpijski do Soczi. Zgodnie z tradycją, płomień zostanie wzniecony w ruinach świątyni Hery w starożytnej Olimpii. Uroczysta ceremonia zaplanowana jest na 29 września.

Dyskusje na temat: ogień grecki
 • Re: Masakra islamistów w Syrii: Siły rządowe przygotowały zasadzkę

  Chyba liczb hinduskich, grackiej i rzymskiej matematyki, nowoczesnej europejskiej medycyny a ogień grecki jest grecki nie tylko z nazwy :)

 • Re: Polak podejrzewany o spowodowanie pożaru w tunelu w Norwegii

  Bez względu na to , kto był sprawcą pożaru trzeba pogratulować Interii redaktorków. Kilka dni temu jeden z redaktorków napisał na temat Ogni Greckich , że "Ogień grecki mógł ugasić podobno tylko ogień lub mocz.". Natomiast dzisiaj inny pisze , że powodem pożaru był polski kierowca ponieważ "świadkowie widzieli, jak kierowca wlewał płyn do chłodnicy prowadzonej przez siebie ciężarówki." Mimo

 • Re: Masakra islamistów w Syrii: Siły rządowe przygotowały zasadzkę

  Bizantyjczycy , którzy wynaleźli "grecki ogień" nie byli arabami . Arabowie system zapisu cyfr przejęli od hindusów . Cała ich nauka opierała się na przejęciu dorobku naukowego Rzymu w północnej Afryce i na Bliskim wschodzie , które podbili i złupili . W średniowieczu arabowie nie wymyślili już absolutnie nic . Najbardziej rozwinięty muzułmański kraj - Turcja osmańska - jako jedyna potrafiła

 • A o którym ty "kościele" kochaneczku rzeczesz?

  Bo jak wiesz, nie są równe.Ten kościół trwający setki lat, po okresie zabójczego rospasania ateistów, bez większego trudu zwycięża...I to bez względu na to czy jest grecki, prawosławny, anglikański(...) społeczeństwa bazując na niskich instynktach /popęd seksualny, nieróbstwo/ i znajdując poklask u...małolatów.Niestety, w życiu wiara jest tak potrzebna, jak palaczowi ogień, nie jest ważne nawet w co...

 • Re: Trzęsienie ziemi we Włoszech

  dusz posiadających świadomość. Nie oznacza miejsca tortur ani przypiekania ogniem. Hades - (grecki) może oznaczać przeciwieństwo nieba, ale bez wyraźnego stanu świadomości , miejsce przebywania(...) greckiego, boga-króla panującego w Hadesie. Tak więc termin Hades, używany w czasach Isusa oznaczał miejsce podziemne, w którym przebywali zmarli. Co jest niezwykle istotne dla nas, słowo Hades nie