• Informacje na temat:

  ogniem i mieczem

Artykuły na temat: ogniem i mieczem
 • Ogniem i mieczem

  ...z każdą skrajnością. Brak tolerancji dla nietolerancji musi więc być naszym ogniem i mieczem. Respektowanie praw mniejszości, tolerancja i szacunek dla odmienności, to wartości uniwersalne. Dla nich nie...

 • "Ogniem i Mieczem - kadry z filmu"

  Muzeum Podkarpackie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. "Ogniem i Mieczem - kadry z filmu", która jest poświęcona obrazowi Hoffmana, ale też historii i kulturze XVII-wiecznej Rzeczpospolitej. Wystawę można zwiedzać do 18 kwietnia 2010.

 • Ogniem, mieczem i podatkiem

  Poprzedzająca wybuch wojny z Kozakami zima początków 1648 r. była niezwykle łagodna. Przeszła niemal bez mrozów, za to z wielkimi deszczami. Huragany szalały na Mazowszu, Pomorzu, koło Wrocławia. Potem nadeszło niezwykle suche lato i ataki szarańczy, wyniszczające zbiory na Ukrainie. Głód zaczął zaglądać w oczy: fundamenty buntu położyła też przyroda.

 • Zmarł Bohdan Stupka, pamiętny Chmielnicki z "Ogniem i mieczem"

  Jeden z najwybitniejszych aktorów ukraińskich - Bohdan Stupka, który w "Ogniem i mieczem" zagrał Chmielnickiego - nie żyje. Artysta zmarł dziś w kijowskim szpitalu po długiej chorobie. Stupka miał 71 lat.

 • Eksperci komentują wystąpienie Szydło w PE. "Nie dolewała oliwy do ognia"

  Szef niemieckiego biura European Council on Foreign Relations (ECFR) Josef Janning powiedział po debacie o Polsce w Parlamencie Europejskim, że premier Beata Szydło "starała się nie dolewać oliwy do ognia". Uznał, że w tej debacie nie ma zwycięzcy. Ekspert brukselskiego think tanku Martens Centre Roland Freudenstein pozytywnie ocenił postawę szefowej polskiego rządu.

 • Ogniem i młotem rzeźbione

  Zgromadzone w Miejskiej Galerii Sztuki OK.NO prace Jacka Włodarczyka i Edwarda Garbulińskiego bez wątpienia przyczynią się do zmiany postrzegania tej niezwykłej dyscypliny twórczej. Dzieła te zaskakują nie tylko różnorodnością form, rozmaitością tematyki, zainteresowań i fascynacji autorów, lecz przede wszystkim artystyczną wrażliwością odciśniętą ogniem i młotem w bryłach twardego metalu...

 • "Kler" najbardziej kasową polską produkcją ostatnich 30 lat!

  ..."Kler" wyprzedził właśnie "Ogniem i mieczem" i jest najbardziej kasową polską produkcją ostatnich 30 lat. Tylko w Polsce zarobił 105 261 308 złotych. A już 6 lutego będzie miał swoją premierę na płytach Blu-Ray i DVD.

 • Pamiętamy go z wielu kultowych komedii. Dziś 80. urodziny Krzysztofa Kowalewskiego

  ...80 lat temu w Warszawie urodził się Krzysztof Kowalewski, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. To niezapomniany Roch Kowalski z "Potopu" i Zagłoba z "Ogniem i mieczem". Pamiętamy go też z wielu kultowych komedii.

 • Gustaw Lutkiewicz nie żyje. Pamiętamy go z wielu charakterystycznych ról

  Nie żyje aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Gustaw Lutkiewicz. To on grał Barabasza w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, a także Polikarpa Lepieszko w powieści radiowej "W Jezioranach".

 • Film Jerzego Hoffmana Ogniem i mieczem pokazywany jest w ramach towarzyszących festiwalowi Międzynarodowych Targów Filmowych. Czy jednak "Ogniem i mieczem"...

Zdjęcia na temat: ogniem i mieczem
Wideo na temat: ogniem i mieczem
 • Krypty w Świętym Krzyżu

  ciała zakonników sprzed kilkuset lat. Znajduje się tam również ciało księcia Jeremiego Wiśniowieckiego zwanego przez Kozaków Jaremą - tego samego, którego znamy z sienkiewiczowskiego "Ogniem i mieczem".

 • "Sienkiewicz sfilmowany" - wyjątkowa wystawa w łódzkim Muzeum Kinematografii

  Tron Nerona, na którym można zrobić selfie; fajka, z którą nie rozstawał się Aleksander Ford przy kręceniu "Krzyżaków" czy skrzydła husarskie, "grające" w "Ogniem i mieczem" - to nietypowe eksponaty otwartej w czwartek wystawy "Sienkiewicz sfilmowany" w łódzkim Muzeum Kinematografii. Zbiór przedstawia wszystkie światowe ekranizacje utworów Henryka Sienkiewicza zrealizowane od 1896 do 2014 roku.