• Informacje na temat:

  ojcowizna

Artykuły na temat: ojcowizna
 • W czwartek po długiej chorobie w wieku 69 lat zmarł Roman Bartoszcze - podał jego współpracownik, b. poseł Leszek Murzyn. Bartoszcze był założycielem Polskiego Forum Ludowo-Chrześcijańskiego "Ojcowizna". Był też posłem i pierwszym prezesem odrodzonego PSL.

 • Zmarł Roman Bartoszcze - były poseł i założyciel "Ojcowizny"

  Po długiej chorobie w wieku 69 lat zmarł Roman Bartoszcze - podał jego współpracownik, były poseł Leszek Murzyn. Bartoszcze był założycielem Polskiego Forum Ludowo-Chrześcijańskiego „Ojcowizna". Był też posłem i pierwszym prezesem odrodzonego PSL.

 • "Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny"

  Ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 września, w Byczynie. Przebiegać będzie pod hasłem "Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny".

 • W środę (17.12) upływa termin nadsyłania prac na XVI Konkurs Poznajemy Ojcowiznę 2009. Oddział PTTK w Suwałkach organizuje po raz kolejny podlaskie eliminacje tego ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży.

 • "Poznajemy Ojcowiznę" - finał konkursu

  W sobotę, 31 maja o godz. 17.00 we Włocławskim Centrum Kultury przy ul. Toruńskiej 87 odbędzie się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".

 • Górale protestują: Nie zabierajcie nam naszej ojcowizny!

  Kilkudziesięciu mieszkańców Zakopanego przyszło wczoraj do magistratu, by zaprotestować przeciwko rozwiązaniom przyjętym w projektach planów zagospodarowania przestrzennego.

 • RMF: Długo walczył o ojcowiznę i zwyciężył

  Może wybudować co chce i to w samym centrum Warszawy. Tadeusz Koss po 15 latach odzyskał prawie 14-arową działkę w samym sercu stolicy, na Placu Defilad.

 • Ojcowizna - trochę zapomniane słowo oznaczające spadek po przodkach - przychodzi na myśl po obejrzeniu dwóch polskich filmów, jakie w ten weekend wchodzą do kin. Mowa o „W dół kolorowym wzgórzem” i „Tulipany”.

 • Wystawa malarstwa plenerowego

  Moniecki Ośrodek Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają na Wystawę, "Ojcowizna - Ługiele 2007".

 • Trzy osoby zginęły na miejscu

  Kolejny tragiczny w skutkach wypadek na polskich drogach. W sobotę po południu w miejscowości Ojcowizna koło Wyszkowa w województwie mazowieckim zginęły trzy osoby, a dwie inne zostały ranne.

Wideo na temat: ojcowizna
 • Eksmisja z poniemieckich domów wstrzymana

  Olsztyński sąd okręgowy zdecydował, że rodziny mieszkające w domu należącym do obywatelki Niemiec, Agnes Trawny, muszą opuścić go, gdy tylko gmina znajdzie dla nich lokale zastępcze. Uchylił tym samym wyrok niższej instancji, która w listopadzie ubiegłego roku orzekła, że eksmitowani sami muszą znaleźć dla siebie lokale. Agnes Trawny utraciła swoje mienie w 1977 roku, kiedy wyjechała na stałe do Niemiec. Własność przeszła wtedy na rzecz skarbu państwa i w budynkach zamieszkali pracownicy...

Dyskusje na temat: ojcowizna