• Informacje na temat:

  okinawa

Artykuły na temat: okinawa
 • Japonia: Demonstracja przeciwko bazom USA na Okinawie

  Tysiące ludzi zebrały się w niedzielę na japońskiej wyspie Okinawa na jednej z największych od 20 lat demonstracji przeciwko obecności amerykańskich baz. Impulsem do demonstracji była sprawa zamordowania 20-letniej Japonki przez pracownika bazy.

 • Trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek wyspę Okinawa w południowej części Japonii. Nie ma informacji o ofiarach.

 • Silne trzęsienie ziemi na japońskiej Okinawie

  Trzęsienie ziemi o sile 6,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło wyspę Okinawa w południowej części Japonii. Nie ma informacji o ofiarach. "Nie ma także większych zniszczeń" - podał rzecznik rządu w Tokio.

 • Prawie 20 proc. powierzchni położonej na Pacyfiku japońskiej wyspy Okinawa zajmują bazy wojskowe USA. Obecność amerykańskich żołnierzy, kluczowa ze strategicznego punktu widzenia, stanowi problem dla miejscowej ludności.

 • Cztery osoby zostały ranne, a ponad 30 tysięcy domostw jest pozbawionych elektryczności na skutek tajfunu Bolaven, który w niedzielę uderzył w japońską wyspę Okinawa i okoliczne wysepki. Według wstępnych szacunków meteorologów tak silnego tajfunu nie było od dziesięcioleci.

 • Potężny tajfun przetoczył się nad Okinawą

  Potężny tajfun Man-Yi przetoczył się w nocy z czwartku na piątek nad południem Japonii. Na wyspie Okinawa ciężko rannych zostało siedem osób - są też znaczne straty materialne.

 • Cztery osoby zostały ranne, a w ponad 30 tysiącach domów nie ma elektryczności po przejściu tajfunu Bolaven, który uderzył w japońską Okinawę i okoliczne wysepki. Władze dotkniętych najsilniejszym od kilku lat żywiołem zaleciły mieszkańcom, by nie wychodzili z domów. Z lotniska w stolicy prefektury Okinawa, Naha, odwołano wszystkie loty krajowe i międzynarodowe.

 • Dziesiątki tysięcy osób protestowały na japońskiej wyspie Okinawa przeciwko rozmieszczeniu w miejscowej amerykańskiej bazie samolotów transportowych V-22 Osprey. Japończycy sprzeciwiają się stacjonowaniu tam maszyn, bo uważają je za niebezpieczne.

 • Składająca wizytę w Japonii sekretarz stanu USA Condoleezza Rice wyraziła w środę ubolewanie z powodu głośnej tu sprawy oskarżenia amerykańskiego żołnierza z bazy USA na Okinawie o zgwałcenie 14-letniej Japonki.

 • Japończycy nie chcą amerykańskich baz. Tysiące osób wyszło na ulice

  Tysiące osób protestowało na ulicach japońskiej wyspy Okinawa. Żądali likwidacji znajdujących się tam amerykańskich baz wojskowych. Na Okinawie stacjonuje 30 tys. Amerykanów, a ich obiekty zajmują 18 proc. powierzchni wyspy. Impulsem do jednej z największych od 20 lat demonstracji było zamordowanie 20-letniej Japonki przez cywilnego pracownika bazy.

Zdjęcia na temat: okinawa
Dyskusje na temat: okinawa