• Informacje na temat:

  okolski

Artykuły na temat: okolski
 • Iglicka-Okólska: Kempa będzie kandydatem na wicemarszałka Sejmu

  Beata Kempa będzie kandydatem klubu Sprawiedliwa Polska na wicemarszałka Sejmu. Zapowiedziała to w radiowej Trójce wiceprezes Polski Razem, prof. Krystyna Iglicka-Okólska.

 • Fenomen urlopu Tuska? Okólski: To niemożliwe

  "Rzeczpospolita" pisze dziś o "fenomenie urlopu Tuska". "Są już efekty rocznego urlopu dla rodziców. Udało się zahamować spadek liczby rodzących się dzieci" - przekonuje gazeta. - To niemożliwe, by jakiś czynnik zadziałał natychmiastowo - studzi zapał dziennika prof. Marek Okólski, demograf ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

 • "Cud nad Wisłą"? Okólski: Polska jest na dnie

  Jak podaje GUS, w pierwszym półroczu 2014 roku urodziło się o 5,5 tysiąca dzieci więcej niż rok temu w tym samym czasie. W Polsce mamy do czynienia z "cudem demograficznym"? - Więcej dzieci to oczywiście pomyślna wiadomość, ale pamiętajmy, że w porównaniu z prawie 200 tysiącami, bo tyle mniej więcej dzieci rodzi się w Polsce w ciągu pół roku, to wartość w granicach błędu statystycznego - ocenia prof. Marek Okólski, demograf ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

 • Okólski: Postawa "nie mam dzieci, bo nie mam pieniędzy" to wynik stereotypu

  To nie kwestie materialne są główną przyczyną odkładania decyzji o dziecku - wynika z sondażu Homo Homini dla INTERIA.PL. Profesor Marek Okólski tłumaczy, dlaczego go to nie zaskakuje i skąd biorą się nasze problemy ze znalezieniem partnera. Komentując wyniki badania "Stosunek Polaków do posiadania dzieci" ekspert wyjaśnia także, dlaczego kobiety są mniej skłonne do ryzykowania życia rodzinnego.

 • Niepokojące statystyki. Co siódmy Polak chce wyjechać

  "Co siódmy Polak rozważa wyjazd za pracą – połowa z nich to młodzi" – pisze środowa „Rzeczpospolita”. „Chcąc zachęcić Polaków do powrotu do kraju, trzeba stworzyć więcej możliwości dla młodych i konkretnego wsparcia dla rodzin” – alarmuje demograf, Krystyna Iglicka-Okólska.

 • Emigranci coraz rzadziej wracają do kraju na święta

  “Polacy święta niezmiennie spędzają w gronie rodziny. Ale coraz częściej już nie w Polsce, a w Niemczech, Anglii lub Irlandii” – pisze “Dziennik Polski”. “Model naszej emigracji w ostatnim czasie diametralnie się zmienia. Osoby, które wyjechały wcześniej i już się osiedliły, teraz sprowadzają do siebie rodziny” – mówi deomograf, prof. Krystyna Iglicka-Okólska.

 • Gowin: Rozpoczynamy prace nad programem rządzenia w latach 2015-19

  Poseł niezrzeszony Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że rozpoczyna prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19. Do współpracy były polityk PO zaprosił m.in.: prof. Stanisława Gomułkę, prof. Krystynę Iglicką-Okólską oraz dr. Konstantego Radziwiłła.

 • "Dziennik Polski": Polska się wyludnia. Czeka nas katastrofa?

  "To może być dla nas istny Armagedon" – pisze gazeta o demograficznym problemie Polski. Czy w 2050 roku Polaków będzie zaledwie 21 milionów?

 • Jarosław Gowin ponownie prezesem Polski Razem

  Jarosław Gowin pozostanie prezesem Polski Razem. Byłego ministra sprawiedliwości wybrało 400 delegatów podczas kongresu ugrupowania w Warszawie.

 • Małopolanie niechętnie wpuszczają ankieterów z urzędów statystycznych - informuje "Gazeta Krakowska".

Dyskusje na temat: okolski
 • Re: Fenomen urlopu Tuska? Okólski: To niemożliwe

  Czy to nie jest FENOMEN= POlska wypłaci odszkodowania za Holocaust? Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-jak-zapobiec-katastrofie-demograficznej/opinie-artykuly-wywiady/news-fenomen-urlopu-tuska-okolski-to-niemozliwe,nId,1440862#commentReplyForm-main?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 • Re: By było nas więcej...

  Brak pieniędzy to nie główny powód braku dzieci! To jedynie wygodne i medialne wytłumaczenie. Radzę przeczytać: http://fakty.interia.pl/raport-jak-zapobiec-katastrofie-demograficznej/opinie-artykuly-wywiady/news-okolski-postawa-nie-mam-dzieci-bo-nie-mam-pieniedzy-to-wynik,nId,1039616?parametr=embed_tyt_zdj_lead

 • Rzeczywiscie sie nie otwiera.

  Coz, w skrocie postaram sie odtworzyc. Otoz "Diaspora Polska" pod red. A. Walaszka jest zbiorem prac na temat sytuacji Polonii w glownych krajach migracji Polskich. Jest to skarbnica wiedzy i drogowskaz do dalszych poszukiwan. Ja polecam takich autorow jak Marek Okolski, Krystyna Romaniszyn czy Antonina Kloskowska. Zastanawiam sie jednak jakiemu celu ma sluzyc podawanie przeze mnie zrodel skoro

 • hehehe..........

  Ex dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego prof. J. Okolski już wiele lat temu przyznał szczerze, ze odpłatne studia zaoczne/wieczorowe to okazja do zarobienia przez uczelnie na osobach które chcą "postudiować sobie" a na dokładkę były za słabe aby dostać sie na studia stacjonarne (bezpłatna forma studiów). Jesteś, jak widzę z nagłówka Twojego postu, z tej licznej grupy