• Informacje na temat:

  okrągłego stołu porozumienie

Artykuły na temat: okrągłego stołu porozumienie
 • Dziś 28. rocznica rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu

  ...6 lutego 1989 r. w Warszawie rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu. Zapoczątkowały one upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Szef IPN: Z Jałty wychodziliśmy pół wieku, z Okrągłego Stołu wychodzimy blisko trzy dekady

  ..."Jeżeli w porządku międzynarodowym symbolem porozumienia ponad narodami jest Jałta to w porządku wewnętrznym jest to Okrągły Stół - porozumienie ponad Polakami" – stwierdził w Gdańsku prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Jak mówił, "z Jałty wychodziliśmy pół wieku, z Okrągłego Stołu wychodzimy blisko trzy dekady".

 • Dziś 27. rocznica zakończenia obrad Okrągłego Stołu

  ...5 kwietnia 1989 r., po dwóch miesiącach negocjacji, podpisano porozumienie zamykające obrady Okrągłego Stołu, który zapoczątkował upadek systemu komunistycznego i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Obrady były rezultatem negocjacji podjętych przez władze komunistyczne z częścią opozycji w połowie sierpnia 1988 r., w sytuacji narastającej fali...

 • Kanty Okrągłego Stołu

  Frasyniuk, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński i Adam Michnik. Porozumienie czy zdrada? Dzisiejsi zwolennicy podpisania porozumień Okrągłego Stołu wskazują, że(...) impulsem dla demokratyzacji w innych krajach bloku sowieckiego, zakończonych tzw. jesienią ludów 1989 r. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie ustalenia zawarte podczas obrad Okrągłego Stołu stały się...

 • 25 lat temu rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu

  Dokładnie ćwierć wieku temu, 6 lutego 1989 r. w Warszawie rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu. Zapoczątkowały upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 • ...5 kwietnia 1989 r., po dwóch miesiącach negocjacji, podpisano porozumienie zamykające obrady Okrągłego Stołu, które zapoczątkowały upadek systemu komunistycznego i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 • ...oceny pozytywne (37 proc.). Według badanych sens wydarzeń Okrągłego Stołu najtrafniej odzwierciedla określenie: "porozumienie elit" - tak uważa prawie dwie piąte badanych (37 proc.) Polaków(...)W porównaniu z danymi sprzed pięciu lat oceny ustaleń Okrągłego Stołu nie zmieniły się w istotnym stopniu. O 1 proc. (z 41 do 42 proc.) wzrosła liczba respondentów wyrażających się pozytywnie...

 • Lekarze rezydenci proponują okrągły stół. Wysłali w tej sprawie list

  Lekarze rezydenci poprosili prezydenta Andrzeja Dudę o zwołanie okrągłego stołu w ochronie zdrowia. Jego celem miałoby być "wypracowanie rozwiązań, które będą funkcjonować dłużej niż tylko jedną kadencję parlamentarną".

 • Były premier Tadeusz Mazowiecki i były prezydent Aleksander Kwaśniewski wezmą jutro udział w konferencji "Dialog-Kompromis-Porozumienie", organizowanej w Sejmie w 20. rocznicę obrad Okrągłego Stołu.

 • W opinii b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego filozofia Okrągłego Stołu, polegająca na dialogu i poszukiwaniu partnerów, istniała i była stosowana do wyborów 2005 roku, kiedy to zastąpiła ją koncepcja konfliktu Jarosława Kaczyńskiego.

Zdjęcia na temat: okrągłego stołu porozumienie
Dyskusje na temat: okrągłego stołu porozumienie