• Informacje na temat:

  okrągły stół

Artykuły na temat: okrągły stół
 • Warszawa: Europejski Okrągły Stół Humanitarny ONZ

  Europejski Okrągły Stół Humanitarny, trzeci z serii czterech takich wydarzeń w Europie, jest organizowany z inicjatywy ONZ przez Komisję Europejską oraz sieć uczelni Network on Humanitarian Action (NOHA). Dwa poprzednie odbyły się w Marsylii oraz Uppsali. Gospodarzem czwartego będzie Dublin. W trakcie spotkań poruszane są najważniejsze kwestie humanitarne danego regionu w ramach przygotowań do...

 • Lekarze rezydenci proponują okrągły stół. Wysłali w tej sprawie list

  Lekarze rezydenci poprosili prezydenta Andrzeja Dudę o zwołanie okrągłego stołu w ochronie zdrowia. Jego celem miałoby być "wypracowanie rozwiązań, które będą funkcjonować dłużej niż tylko jedną kadencję parlamentarną".

 • "Okrągły stół" dt. mowy nienawiści u RPO

  ...- Jeśli niektóre portale internetowe zamykają fora, bo nie są w stanie opanować skali hejtu w sieci, to znaczy, że mamy problem - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, podczas otwarcia "okrągłego stół ws. zwalczania mowy nienawiści w internecie".

 • Będzie okrągły stół ws. niepełnosprawnych

  ...30 kwietnia zaplanowano "okrągły stół" ws. osób niepełnosprawnych. Informację przekazało Ministerstwo Pracy. Wcześniej, minister Władysław Kosiniak-Kamysz, zapowiadał, że rozmowy mają być okazją do dyskusji na temat systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 • Piotr Krzystek prezydent Szczecina spotkał się z dyrektorami i rodzicami uczniów szkół planowanych do restrukturyzacji.

 • MPiPS: Okrągły stół ws. niepełnosprawnych 30 kwietnia

  ...30 kwietnia odbędzie się "okrągły stół" ws. osób niepełnosprawnych - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Jak zapowiadał wcześniej minister Władysław Kosiniak-Kamysz, ma to być okazja do dyskusji na temat systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 • Niemcy: Steinmeier proponuje okrągły stół na Ukrainie

  Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier podjął nową próbę zmierzającą do uratowania porozumienia z Genewy, zawartego w celu rozwiązania kryzysu ukraińskiego - podał w piątek dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Proponuje okrągły stół oraz większą rolę OBWE.

 • Zakończył się okrągły stół dla szczecińskiej oświaty. Prezydent Miasta Piotr Krzystek przez trzy dni dyskutował wraz z rodzicami i przedstawicielami szkół na temat reformy oświaty.

 • Okrągły stół w sprawie Rospudy

  Dziś drugie posiedzenie okrągłego stołu w sprawie budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Na pierwszym spotkaniu 9 stycznia ustalono, że analizowane będą trzy warianty spornej drogi.

 • Szef MSZ Ukrainy Andrij Deszczyca powiedział po spotkaniu ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem we wtorek w Berlinie, że kolejne spotkanie ukraińskiego okrągłego stołu odbędzie się w środę w Mikołajowie na południu kraju.

Zdjęcia na temat: okrągły stół
Wideo na temat: okrągły stół
 • Tak po 25 latach wygląda Okrągły Stół

  Z okazji 25. rocznicy obrad Okrągłego Stołu wszyscy chętni będą mogli zobaczyć oryginalny stół w Pałacu Prezydenckim oraz wnętrza, gdzie trwały rozmowy. Obrady Okrągłego Stołu, które rozpoczęły się 6 lutego 1989 r., zapoczątkowały upadek komunizmu i przemiany polityczne w Polsce. Negocjacje trwały do 5 kwietnia 1989 r. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz

 • Brudziński: Ubóstwo i dziad proszalny! Okrągły Stół to niewykorzystana szansa

  "Okrągły Stół otworzył nowy rozdział, ale patrząc z perspektywy… Niedożywione dzieci z próchnicą, ubóstwo, nasza polityka zagraniczna jak dziad proszalny… Nie do końca nam się udało. Szansa Okrągłego Stołu nie została wykorzystana. Winię za to Wałęsę i elity polityczne. Tworzymy panteony z ludzi, z których nie można tworzyć bohaterów” - mówi Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. "Nasza

 • "Okrągły stół" w sprawie służby zdrowia

  W Sejmie odbyło się spotkanie w sprawie reformy służby zdrowia, zaproponowane przez Grzegorza Napieralskiego. Oprócz lidera lewicy uczestniczyli w nim Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak oraz Ewa Kopacz. Napieralski po spotkaniu stwierdził, że żałuje, iż nie pojawił się Donald Tusk bądź Bronisław Komorowski oraz zapewnił, że nad konkretnymi zapisami legislacyjnymi pracują eksperci.