• Informacje na temat:

  oktawa

Artykuły na temat: oktawa
 • III Festiwal "Podlaska Oktawa Kultur"

  Folklorystyczne zespoły muzyczne i taneczne z różnych części świata wystąpią w dniach 23-28 lipca w Podlaskiem podczas III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska oktawa kultur".

 • Paradą folklorystycznych zespołów muzycznych i tanecznych z różnych zakątków świata przez centrum Białegostoku rozpoczął się we wtorek 5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska Oktawa Kultur". Impreza potrwa do 29 lipca.

 • W lipcu Podlaska Oktawa Kultur

  Podlaska Oktawa Kultur towarzyszyć będzie 94. Światowemu Kongresowi Esperanto, który na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się w Białymstoku - w rodzinnym mieście twórcy esperanto, Ludwika Zamenhofa. W tym roku przypada 150. rocznica jego urodzin. Zarząd województwa zaakceptował budżet i koncepcję imprezy, przedstawioną przez jej głównego organizatora, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury...

 • III Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur rozpoczął w piątek koncert w centrum Białegostoku z udziałem m.in. zespołów z Litwy, Białorusi i Grecji...

 • ...miliona złotych. Cały budżet imprezy przekracza 700 tys. zł. W ubiegłym roku Podlaska Oktawa Kultur otrzymała tytuł Podlaskiej Marki Roku.

 • Wykonawcy m.in. z Rosji, Białorusi, Serbii, Litwy i Ukrainy, wzięli udział w czwartek wieczorem w koncercie galowym w centrum Białymstoku, kończącym IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska Oktawa Kultur".

 • Ponad 500 wykonawców muzyki folkowej z różnych stron świata wystąpi podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska Oktawa Kultur". Impreza odbędzie się w dniach 22-28 lipca.

 • Tradycyjnie w oktawę Bożego Ciała ulicami Krakowa wędrował w czwartek Lajkonik. W tę rolę po raz 23. wcielił się Zbigniew Glonek na co dzień pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 • KEP: W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

  Jak zaznaczył rzecznik KEP, oktawa Narodzenia Pańskiego nie zwalnia katolików od konieczności powstrzymania się od jedzenia mięsa. Wyjaśnił, że zgodnie z "Tabelą pierwszeństwa dni liturgicznych", zawartą w "Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza" w "Mszale Rzymskim", w roku liturgicznym obowiązują dwie oktawy. Pierwszą jest oktawa Wielkanocy, w której wszystkie dni mają rangę...

 • Rzecznik KEP: W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

  Jak zaznaczył rzecznik KEP, oktawa Narodzenia Pańskiego nie zwalnia katolików od konieczności powstrzymania się od jedzenia mięsa.   Wyjaśnił, że zgodnie z "Tabelą pierwszeństwa dni liturgicznych", zawartą w "Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza" w "Mszale Rzymskim", w roku liturgicznym obowiązują dwie oktawy. Pierwszą jest oktawa Wielkanocy, w której wszystkie dni mają rangę...

Dyskusje na temat: oktawa