• Informacje na temat:

  okulicki

Artykuły na temat: okulicki
 • Album "Generał Leopold Okulicki 1898 - 1946" jest nietypowym pomnikiem zarówno dla ostatniego komendanta Armii Krajowej, jak i dla Janusza Kurtyki, współautora publikacji, który zmarł przed jej wydaniem - uważa drugi autor tej książki Jacek Pawłowicz.

 • Przy ulicach KEN i Okulickiego parkują, jak chcą

  Przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli policja wzięła się za niesfornych kierowców. Ale to za mało. - Niech policja coś zrobi z szoferami, którzy zajmują miejsca dla inwalidów przed pawilonami handlowymi przy ul. KEN - skarży się czytelnik.

 • Dokładnie 70 lat temu w Moskwie rozpoczął się proces przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, których oskarżono o działania przeciwko Związkowi Sowieckiemu oraz współpracę z Niemcami. Trzech spośród skazanych, w tym ostatni dowódca AK gen. Leopold Okulicki, zmarło w sowieckich więzieniach.

 • W humanistycznym egzaminie dla gimnazjalistów znalazł się między innymi fragment Starego Testamentu o wyroku króla Salomona i postać Juranda ze Spychowa z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza oraz rozkaz gen. Leopolda Okulickiego do żołnierzy Armii Krajowej.

 • Grodzisk Mazowiecki: Wypadek z udziałem radiowozu

  Dwie osoby zostały ranne po zderzeniu radiowozu z samochodem osobowym na skrzyżowaniu Okulickiego z Trzeciego Maja w Grodzisku Mazowieckim. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Napad na bank w Stalowej Woli. 2 kasjerki trafiły do szpitala

  Dwóch zamaskowanych sprawców napadło na bank w Stalowej Woli przy ul. Okulickiego (woj. podkarpackie). Złodzieje sterroryzowali pracownice banku i zmusili je do wydania kasetki z pieniędzmi. Kasjerki z lekkimi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Policja poszukuje sprawców.

 • Kraków: Pożar w bloku, 15 osób ewakuowanych

  ...15 osób ewakuowano z bloku przy ulicy Okulickiego w Krakowie z powodu pożaru w garażu podziemnym. Jedna osoba, która podtruła się dymem, jest pod opieką pogotowia ratunkowego. Informację o pożarze dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Fragment Starego Testamentu o wyroku króla Salomona i postać Juranda ze Spychowa z "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza, a także rozkaz gen. Leopolda Okulickiego do żołnierzy Armii Krajowej pojawiły się w teście humanistycznym dla gimnazjalistów.

 • Boiska Orlik 2012 w Strzelinie

  Realizacja budowy boiska w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" przy ul. gen. Okulickiego w Strzelinie jest już bardzo zaawansowana.

 • Nie wiem, co będzie dalej

  Blok socjalny przy ulicy Okulickiego w Sanoku co poniektórzy żartobliwie nazywają Mariott. Budynku nic jednak nie łączy z żartem, ani tym bardziej z pięciogwiazdkowym hotelem, gdzie jednodniowy pobyt kosztuje od 300 zł wzwyż.

Zdjęcia na temat: okulicki
Wideo na temat: okulicki
Dyskusje na temat: okulicki