• Informacje na temat:

  okupacja

Artykuły na temat: okupacja
 • ​Trwa okupacja resortu zdrowia

  Trwa okupacja budynku resortu zdrowia przez związkowców z "Solidarności". Cztery kobiety z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" nie opuściły wczoraj gmachu resortu po obradach Zespołu Trójstronnego przy Ministerstwie Zdrowia. Do późna w nocy trwały rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem oraz minister Elżbietą Witek. Protestujące domagają się pilnego spotkania z premier Beatą Szydło...

 • Parlament ukraiński: Okupacja przez Rosję jest nielegalna

  Dokument określa, że czasowa okupacja przez Rosję terytorium Ukrainy, niezależnie od tego, ile trwa, jest nielegalna i nie przyznaje Rosji żadnych praw terytorialnych.

 • Armenia: Okupacja posterunku policji zakończona

  Uzbrojeni mężczyźni, którzy od dwóch tygodni okupowali posterunek w Erywaniu, poddali się w niedzielę - poinformowała armeńska policję. Według niej poddali się wszyscy "terroryści", zatrzymano 20 osób.

 • Szef MON: To nie była wojna domowa tylko okupacja

  To nie była wojna domowa, lecz sowiecka okupacja - powiedział minister obrony Antoni Macierewicz przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

 • Bielan: Okupacja Sejmu przez opozycję ośmiesza nas w oczach świata

  ...​Okupacja Sejmu przez polityków opozycji ośmiesza nas w oczach świata; protest bardzo szkodzi polskiej demokracji parlamentarnej - ocenił we wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Jak dodał, do rozwiązania konfliktu w Sejmie potrzebna jest dobra wola opozycji.

 • Porównała modlitwy muzułmanów do nazistowskiej okupacji

  ...terytorialną" - powiedziała Le Pen. "To jest okupacja terytorium - dzielnice, w których stosuje się prawo religijne. To prawda, że nie ma tam pojazdów pancernych ani żołnierzy, ale jest to jednak okupacja, która jest bardzo uciążliwa dla mieszkańców" - dodała Le Pen, nagrodzona za te słowa oklaskami swoich sympatyków. Wypowiedź ta skłoniła Ruch przeciwko rasizmowi i na rzecz przyjaźni między...

 • Okupacja NFZ

  Siedziba Narodowego Fundusz Zdrowia w Warszawie została zajęta przez pracowników służby zdrowia, którzy przyjechali ze Śląska do stolicy, by domagać się wypłaty zaległych pieniędzy za leczenie pacjentów spoza regionu.

 • Palestyńczycy winią świat za "najdłuższą okupację w czasach najnowszych"

  Izraela "nic już nie zmusza ani nie zachęca do zakończenia okupacji ziem palestyńskich". Okupacja Palestyny tolerowana przez pozostałe kraje, to "najdłuższa okupacja w czasach najnowszych...

 • Okupacja Krymu. "Nikt nie oczekiwał, że Moskwa zdecyduje się na taki krok"

  27 lutego 2014 r. uzbrojeni ludzie zajęli budynki parlamentu i rządu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu; zdjęli flagi Ukrainy i wciągnęli flagi Federacji Rosyjskiej. W sobotę mija druga rocznica rozpoczęcia rosyjskiej okupacji Krymu.

 • Zakończyli okupację starostwa. "Będą pieniądze na działalność teatru"

  Zadeklarowaliśmy się, że będziemy go (teatr - przyp. red.) wspierać w kwocie wyższej niż przygotowanej przez poprzedni zarząd - 350 tys. złotych - mówi urzędnik w rozmowie z naszym reporterem. Na pytanie, czy okupacja pomogła osiągnąć cel, protestujący odpowiadają: Chyba tak, ponieważ wszyscy zainteresowani usiedliśmy do stołu. Wydaje mi się, że to jest jakaś szansa, że te struktury...

Zdjęcia na temat: okupacja
Wideo na temat: okupacja
 • Część 6

  "Krążyła kiedyś w naszych kręgach taka wieść, że w listopadzie 1981 Jerzy Urban napisał raport dla generała Jaruzelskiego, w którym przedstawił mu dwa scenariusze. Pierwszy - to wewnętrzna Jałta, drugi - wewnętrzna okupacja" - mówi Janusz Onyszkiewicz. Stan wojenny to ta druga opcja.

 • Marcin Herra: Jeszcze dziś zapytam UEFA o polską okupację Lwowa

  Oficjalna strona UEFA sugeruje, że Lwów znajdował się pod polską okupacją. "Chcę zapytać, jakie były źródła tej informacji. Jeszcze dziś będę rozmawiał z UEFA" - zapowiada gość Kontrwywiadu RMF FM, prezes spółki PL.2012 Marcin Herra. "Sprzedano 100 procent biletów, wedle naszych szacunków na Euro 2012 do Polski przyjedzie od 400 do 800 tysięcy kibiców. Dopiero sukces turnieju zweryfikuje, czy dostanę obiecany milion złotych premii".

 • Leonid Swiridow: Miałem ofertę pracy dla służb specjalnych. Ale nie z Rosji

  "Nigdy nie współpracowałem z żadnymi służbami specjalnymi żadnego państwa" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Leonid Swiridow, korespondent rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti, któremu na wniosek ABW odebrano akredytację MON w Polsce. Dziennikarz przyznaje, że miał propozycję pracy dla specsłużb, ale nie chce ujawnić, kto mu taką ofertę złożył. "Nie Rosja" - mówi jedynie i zapewnia, że ofertę odrzucił. Pytany o zestrzelenie malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą ucina krótko: "Nie...

Dyskusje na temat: okupacja