• Informacje na temat:

  olbiński

Artykuły na temat: olbiński
 • Miłości Rafała Olbińskiego

  Rafał Olbiński jest oczywiście znany jako malarz, autor grafik i plakatów, zdobywca ponad 150 nagród, w tym międzynarodowego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku. Tymczasem w poznańskiej(...) zdziwiony, że ktoś to jeszcze chciał przeczytać oprócz najbliższej rodziny... Oczywiście to nie znaczy, że Olbiński pisarz zdominował Olbińskiego malarza. Wręcz przeciwnie, wspomagają się nawzajem...

 • ...50 prac autorstwa znakomitego polskiego plakacisty Rafała Olbińskiego, stanowiących ilustracje do oper, filmów i spektakli teatralnych obejrzeć można na otwartej w środę z udziałem artysty wystawie w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Koszalinie.

 • Mural zaprojektowany przez Rafała Olbińskiego pt. "Błogosławiony spokój nicości" zostanie odsłonięty podczas czwartej edycji Life Festival Oświęcim -poinformowali organizatorzy festiwalu.

 • Olbiński na bis, czyli mural na Life Festival Oświęcim!

  Rafał Olbiński - światowej sławy malarz surrealista, grafik i twórca plakatów - po raz drugi z rzędu zaprojektuje mural, który zostanie odsłonięty podczas otwarcia piątej edycji Life Festival Oświęcim. Impreza odbędzie się w dniach 25-28 czerwca.

 • ...50 plakatów operowych i ponad 20 rysunków znanego polskiego plakacisty Rafała Olbińskiego można oglądać na wystawie otwartej w czwartek w Galerii Gardzienice w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 21 czerwca.

 • Jazzowe grafiki Olbińskiego i koncert Izy Zając

  Wernisaż wystawy grafik o tematyce jazzowej, które znalazły się na okładkach magazynu "Jazz Forum" autorstwa Rafała Olbińskiego oraz koncert wokalistki jazzowej Izy Zając odbędą się w sobotę w warszawskim Parku Dreszera.

 • Mural Rafała Olbińskiego na Life Festival Oświęcim

  To już tradycja, że znany malarz odsłania w Oświęcimiu zaprojektowany przez siebie mural, nawiązujący tematyką do pokojowego przesłania festiwalu. Tym razem dzieło powstało na ścianie bunkra z czasów drugiej wojny światowej. Rafał Olbiński, mieszkający na stałe w Nowym Jorku znany malarz surrealista i twórca plakatów, nazwał swoją pracę "Błogosławiony spokój nicości".

 • Wybitni polscy artyści - Rafał Olbiński i Franciszek Maśluszczak - będą "na żywo" malować obrazy podczas Gali Operowej, która w sobotę zainauguruje 50. jubileuszowy Muzyczny Festiwal w Łańcucie (woj. podkarpackie).

 • Wielkie dramaty, wielkie plakaty

  ..."Wielkie dramaty. Wielkie plakaty" to tytuł nowej wystawy w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie. Wspaniałe plakaty teatralne powstały do wielkich dramatów. Wśród prac są "Rigoletto" Rafała Olbińskiego, "Tango" Andrzeja Pągowskiego czy "Kochanek lekki ból" Franciszka Starowieyskiego. Wernisaż wystawy 3 września.

 • Malarz debiutuje jako pisarz

  Rafał Olbiński, znany polski malarz, którego prace wiszą w galeriach od Nowego Jorku po Osakę, debiutuje w roli pisarza. W księgarniach pojawiło się dziś jego "12 opowiadań".

Zdjęcia na temat: olbiński
Dyskusje na temat: olbiński
 • Re: Marsz Godności przeszedł ulicami Kijowa

  Obrażani, opluwani a stale się tu pchają. Zobaczcie jakie to namolne ruskie dziadostwo. Nie odczepi się, jakby od nas pieniądze dostawali, żeby nadstawiać pyski do oplucia. Tacy oni honorowi że stale mówią o swoim rosyjskim honorze a nie o butności, pysze i bałwochwalstwie.

 • Re: Chamy miód piją!

  Olbiński - facet który od 38 lat mieszka za granicą ! Polaków uważa za chamów...nie może być autorytetem...gdyby Olbiński mieszkał w Polsce i pracował za średnią krajową -takich głupot by nie opowiadał!..ravie> dlaczego mają się wypierać tego,że chcą lepszej POLSKI... a nie kondominium?

 • Re: Chamy miód piją!

  Olbiński powiedział tylko prawdę tyle lat za granicą daje mu lepszy obraz, PISowaska wiara uważa że wolność to zgoda na warcholstwo i chamstwo. A jak ktoś chce zarabiać srednio to zarabia ja nie. Srednie pensje są dla średniaków

 • Re: Chamy miód piją!

  Rafał Olbiński najlepiej opowiedział o Polsce i Polakach. Ziemkiewicza zawsze miałem za ciemnego chama który ma o sobie dobre zdanie i nic tego nie zmieniło. PANIE ZIEMKIEWICZ JESZCZE BĘDZIECIE SIĘ WYPIERAĆ TEGO CO DZIŚ ROBICIE...

 • Re: Igrzyska w Krakowie: Kontrowersyjne logo "Miasta Zgłaszającego się"

  Olbiński projektował plakat dla Krakowa i rownież mu nie zapłacono!

 • Re: Re: Argumentacja lewaków z SLD jak zwykle głupi...

  Jasne, można jeszcze dodać do tego Twojego chytrego jakby lisiego doradzania, że kury w kurniku sa najbezpieczniejsze kiedy nie będzie w nim drzwi, a pies gospodarza będzie uwiązany na krótkim i solidnym łańcuchu. A jakiej to narodowości jest ten Rafał Olbiński? Słynne z nienawiści do Polaków tzw. "polish jokes" wymyślają nowojorscy Żydzi.

 • ta wypowiedz polskiego artysty do jednej

  z gazet wystarczy za komentarz do tej sytuacji"Polska się zmienia, ale to, co wciąż mnie dziwi, to ta kretyńska miłość Polski do Ameryki, jednostronna i nieodwzajemniona. Jeżeli Polak jest w Ameryce synonimem głupka, to za co ja mam kochać Amerykę? - pyta Rafał Olbiński."

 • Re: tusk myśli...

  można to tylko skomentować, takim komentarzem "...Polska się zmienia, ale to, co wciąż mnie dziwi, to ta kretyńska miłość Polski do Ameryki, jednostronna i nieodwzajemniona. Jeżeli Polak jest w Ameryce synonimem głupka, to za co ja mam kochać Amerykę? - pyta Rafał Olbiński." Przeczytaj i głeboko się zastanów, bardzo głeboko

 • Re: Argumentacja lewaków z SLD jak zwykle głupia...

  , to za co ja mam kochać Amerykę? "- pyta Rafał Olbiński. Proponuję jeszcze raz SAMODZIELNIE przemyśleć tę swoją wiekopomną wypowiedz.