• Informacje na temat:

  olbrycht

Artykuły na temat: olbrycht
 • Jan ​Olbrycht: Koalicja Europejska musi przetrwać

  Zdaniem Jana Olbrychta, europosła PO, Koalicja Europejska musi przetrwać. "Dla środowisk opozycyjnych nie ma innego wyjścia" - podkreśla polityk.

 • Olbrycht: To klasyczne zagranie Kaczyńskiego w czasie kampanii

  ...- To jest klasyczne taktyczne zagranie w czasie kampanii wyborczej, czyli postawienie przeciwnika w sytuacji trudnej - powiedział europoseł PO Jan Olbrycht. W rozmowie z Agnieszką Maj z Interii komentował m.in. deklarację Jarosława Kaczyńskiego ws. niewprowadzenia w Polsce strefy euro.

 • Olbrycht: Jesteśmy gotowi do walki o 100 mld zł więcej

  ..."Jesteśmy gotowi do walki, żeby uzyskać 100 mld zł więcej w budżecie UE" - zapewnił w poniedziałek europoseł PO Jan Olbrycht. Z uzyskanych przez Platformę pieniędzy spora część będzie przeznaczona na ochronę zdrowia - dodał senator PO-KO Tomasz Grodzki.

 • Olbrycht: To, co się dzieje w Polsce, to zagrożenie dla całej Unii

  Olbrycht z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Agnieszką Maj z Interii. Jego zdaniem polityka Polski spowoduje, że nowa perspektywa finansowa do roku 2027 będzie mniej korzystna dla naszego kraju, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę spójności. - To nie jest przypadek, że zaczynamy być traktowani inaczej właśnie teraz - uważa Jan Olbrycht.

 • Jan Olbrycht: To próba podważenia autorytetu i wiarygodności Tuska

  Polski rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej? "Wszystko może się zdarzyć, ale zaryzykowałbym twierdzenie, że to, czy Tusk zostanie na kolejną kadencję, nie będzie zależało od polskiego rządu. Na szczęście" - mówi w rozmowie z Interią Jan Olbrycht, deputowany PO do Parlamentu Europejskiego.

 • Jan Olbrycht: Czujemy, że zmienił się stosunek KE do Polski

  Na brukselskich korytarzach i w prasie europejskiej od czasu do czasu słychać głosy, że brak solidarności Grupy Wyszehradzkiej w zakresie polityki migracyjnej Unii Europejskiej powinien skutkować konsekwencjami finansowymi. "W sensie prawnym te groźby są niewykonalne" - zapewnia Jan Olbrycht, europoseł PO. Polityk dodaje jednak, że Bruksela ma instrumenty, by skutecznie utrudnić Polsce życie.

 • Dzisiaj o godz. 17.00 w Sali Teatralnej przy ul. A. Mickiewicza w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej będziemy gościć Dr Jana Olbrychta.

 • Olbrycht: Polscy europosłowie odnieśli duży sukces

  Przewodniczący polskiej grupy parlamentarnej zasiadającej we frakcji chadeckiej, poseł Jan Olbrycht poinformował dziennikarzy, że Polacy celowo zrezygnowali z ubiegania się stanowisko(...) merytorycznych, co - jak podkreślił - daje znacznie większy wpływ na prace Parlamentu. Poseł Olbrycht twierdzi, że polscy posłowie odnieśli bardzo duży sukces. Po raz pierwszy staną na czele trzech ważnych...

 • Urodzony 21 września 1952 r. w Rybniku. Doktor socjologii. Nauczyciel akademicki, ekspert, polityk i działacz społeczny.

 • Jan Olbrycht (PO) został wiceprzewodniczącym chadeków w PE (Europejskiej Partii Ludowej), a Jacek Protasiewicz (PO) został kandydatem tej frakcji na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Szefem europejskich chadeków pozostanie Joseph Daul.

Zdjęcia na temat: olbrycht
Wideo na temat: olbrycht