• Informacje na temat:

  olbrycht

Artykuły na temat: olbrycht
 • Olbrycht: To, co się dzieje w Polsce, to zagrożenie dla całej Unii

  Olbrycht z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Agnieszką Maj z Interii. Jego zdaniem polityka Polski spowoduje, że nowa perspektywa finansowa do roku 2027 będzie mniej korzystna dla naszego kraju, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę spójności. - To nie jest przypadek, że zaczynamy być traktowani inaczej właśnie teraz - uważa Jan Olbrycht.

 • Jan Olbrycht: To próba podważenia autorytetu i wiarygodności Tuska

  Polski rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej? "Wszystko może się zdarzyć, ale zaryzykowałbym twierdzenie, że to, czy Tusk zostanie na kolejną kadencję, nie będzie zależało od polskiego rządu. Na szczęście" - mówi w rozmowie z Interią Jan Olbrycht, deputowany PO do Parlamentu Europejskiego.

 • Jan Olbrycht: Czujemy, że zmienił się stosunek KE do Polski

  Na brukselskich korytarzach i w prasie europejskiej od czasu do czasu słychać głosy, że brak solidarności Grupy Wyszehradzkiej w zakresie polityki migracyjnej Unii Europejskiej powinien skutkować konsekwencjami finansowymi. "W sensie prawnym te groźby są niewykonalne" - zapewnia Jan Olbrycht, europoseł PO. Polityk dodaje jednak, że Bruksela ma instrumenty, by skutecznie utrudnić Polsce życie.

 • Dzisiaj o godz. 17.00 w Sali Teatralnej przy ul. A. Mickiewicza w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej będziemy gościć Dr Jana Olbrychta.

 • Olbrycht: Polscy europosłowie odnieśli duży sukces

  Przewodniczący polskiej grupy parlamentarnej zasiadającej we frakcji chadeckiej, poseł Jan Olbrycht poinformował dziennikarzy, że Polacy celowo zrezygnowali z ubiegania się stanowisko(...) merytorycznych, co - jak podkreślił - daje znacznie większy wpływ na prace Parlamentu. Poseł Olbrycht twierdzi, że polscy posłowie odnieśli bardzo duży sukces. Po raz pierwszy staną na czele trzech ważnych...

 • Urodzony 21 września 1952 r. w Rybniku. Doktor socjologii. Nauczyciel akademicki, ekspert, polityk i działacz społeczny.

 • Jan Olbrycht (PO) został wiceprzewodniczącym chadeków w PE (Europejskiej Partii Ludowej), a Jacek Protasiewicz (PO) został kandydatem tej frakcji na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Szefem europejskich chadeków pozostanie Joseph Daul.

 • Gen. Olbrycht ustali termin odejścia dowódcy GROMU-u

  Jutro dojdzie do spotkania pełniącego obowiązki dowódcy wojsk specjalnych gen. Marka Olbrychta z dowódcą jednostki GROM płk. Dariuszem Zawadką - dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Skory. Zawadka złożył wczoraj rezygnację. Wg nieoficjalnych informacji podjął taką decyzję w związku z planowanymi zmianami w Dowództwie Wojsk Specjalnych.

 • Janusz Lewandowski nowym szefem delegacji PO w Parlamencie Europejskim

  Były polski komisarz UE, europoseł Janusz Lewandowski został nowym szefem delegacji PO w europarlamencie - poinformował PAP dotychczasowy przewodniczący delegacji PO w PE Jan Olbrycht. Decyzja ma związek z przebiegiem debaty o Polsce w Strasburgu.

 • Europosłowie PO: Debata w PE niekorzystna dla naszego kraju

  Europosłowie PO: Jan Olbrycht i Tadeusz Zwiefka oceniają, że debata w PE nt. sytuacji w Polsce, która ma się odbyć 19 stycznia w Strasburgu, jest niekorzystna z punktu widzenia naszego kraju. PE ma podczas debaty wysłuchać m.in. stanowiska KE i Rady UE nt. wydarzeń w Polsce.

Zdjęcia na temat: olbrycht
Wideo na temat: olbrycht