• Informacje na temat:

  oldham

Artykuły na temat: oldham
 • W angielskim Oldham - trwa usuwanie szkód po dwudniowych zamieszkach. Rozbite szyby, witryny sklepowe i barykady na ulicach nie są jednak największym zmartwieniem Brytyjczyków. Najtrudniej będzie przywrócić harmonię i spokój w mieście - uważają lokalni liderzy.

 • Mieszkańcy angielskiego miasta Oldham mogą odetchnąć z ulgą. Dzisiejszej nocy nie doszło tam do poważniejszych zamieszek na tle rasowym, tak jak się to działo wczoraj i przedwczoraj. Nie oznacza to jednak, że na ulicach panował spokój.

 • Ulice miasteczka Oldham patrolowane są teraz przez wzmocnione oddziały policyjne. Przywódcy lokalnych mniejszości etnicznych zaapelowali do służb porządkowych, by wycofały się z dzielnic miasta zamieszkanych przez przybyszów z Pakistanu i Bangladeszu. Zdaniem imigrantów obecność na ulicach oddziałów w pełnym rynsztunku bojowym może tylko zaognić i tak napiętą sytuację. Kolorowi mieszkańcy Oldham...

 • Wczoraj i w sobotę w miejscowości Oldham na przedmieściach Manchesteru setki młodych ludzi pochodzenia azjatyckiego toczyło uliczne walki z policją. W zamieszkach wzięły również udział grupy białych ekstremistów. Zdaniem Nicka Griffina, przewodniczącego skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej, jedynym sposobem na przywrócenie spokoju w Oldham jest segregacja rasowa i utworzenie...

 • Zamieszki na tle rasowym w Wielkiej Brytanii. Tej nocy w miejscowości Oldham koło Manchesteru policjanci prowadzili uliczne bitwy z tłumem około 500 młodych ludzi. Większość uczestników zamieszek to imigranci z Azji.

 • Polka w Wielkiej Brytanii z zarzutami zabicia 7-tygodniowego dziecka. Do zdarzenia miało dojść w Oldham koło Manchesteru.

 • 35 lat temu urodziło się pierwsze "dziecko z probówki"

  Przed 35 laty, 25 lipca 1978 r. o 23:47 w Oldham urodziła się Louise Joy Brown, nazywana pierwszym dzieckiem z probówki. Od tego czasu dzięki sztucznemu zapłodnieniu na całym świecie urodziło się 5 mln dzieci.

 • ...36-letnia Brytyjka została aresztowana pod zarzutem zaniedbywania dzieci, które pozostawione bez opieki uratowano z płonącego domu w Oldham koło Manchesteru - informuje lokalna policja.

 • Wspomnienia byłego menedżera The Rolling Stones

  Andrew Loog Oldham, były menedżer The Rolling Stones, postanowił napisać książkę, w której opowiada o początkach tej legendarnej dziś grupy. Wspomnienia zatytułowane "Stoned" ukazały się już w Wielkiej Brytanii, nakładem wydawnictwa St. Martin's Press.

 • Trzy osoby zatrzymane w Anglii ws. śmierci niemowlęcia. Matka to Polka

  ...​Trzy osoby zatrzymała angielska policja w Oldham w związku ze śmiercią 7-tygodniowego dziecka. Chłopiec był synem Polki - 24-letniej Katarzyny G. Razem z nią zatrzymano jej partnera i współlokatora. Lekarze po przeprowadzeniu sekcji zwłok za główną przyczynę śmierci dziecka uznali liczne obrażenia głowy. O sprawie piszą brytyjskie dzienniki "Daily Mail" i "Mirror".

Zdjęcia na temat: oldham
Dyskusje na temat: oldham