• Informacje na temat:

  oleg

Artykuły na temat: oleg
 • Rosyjski pisarz Oleg Pawłow laureatem nagrody Angelus

  Rosyjski pisarz Oleg Pawłow otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Doceniony został za „Opowieści z ostatnich dni”, które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa Noir Sur Blanc.

 • W Łodzi pochowano Olega Zakirowa. Jako oficer KGB badał zbrodnię katyńską

  Oleg Zakirow, były major KGB, który prowadził własne śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej, został pochowany na Cmentarzu Starym w Łodzi. W ostatniej drodze, obok najbliższych, zmarłemu towarzyszyła kompania honorowa Wojska Polskiego i przedstawiciele władz państwowych.

 • Dziś pogrzeb Olega Zakirowa. Jako oficer KGB badał zbrodnię katyńską

  Dziś o 14 na łódzkim cmentarzu ewangelicko-augsburskim zostanie pochowany Oleg Zakirow, były major KBG, który na własną rękę prowadził śledztwo dotyczące zbrodni katyńskiej. Zakirow nie ugiął się pod naciskami politycznymi i dotarł do bezpośrednich świadków zbrodni.

 • Hiszpania: Zatonął Oleg Najdienow

  U wybrzeży Wysp Kanaryjskich zatonął rosyjski statek połowowy Oleg Najdienow. Jego załogę przetransportowano przed trzema dniami na ląd, kiedy w maszynowni statku wybuchł pożar. Ekolodzy obawiają się wycieku 1400 ton paliwa, które zalega w zbiornikach statku.

 • Oleg Sencow i cienka skóra Kremla

  ...najlepiej wyraża poczucie bezsilności i wściekłości na przypadek Olega Sencowa. 39-letni Sencow został aresztowany w maju ubiegłego roku na Krymie, czyli na terenie, który niecałe dwa miesiące(...) groziło siedem lat łagrów, więc zeznawali przeciwko Sencowowi. Trzeci domniemany wspólnik, 26-letni Aleksandr Kolchenko, został skazany na 10 lat więzienia. Oleg Sencow nie przyznał się ani do...

 • Znany śpiewak operowy Oleg Bryjak wśród ofiar katastrofy

  Oleg Bryjak słynny śpiewak operowy jest wśród ofiar katastrofy niemieckiego Airbusa we francuskich Alpach. Wracał z serii koncertów w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie,

 • CK Zamek w Poznaniu zaprasza 23 czerwca o godz. 18. na spotkanie z Olegiem Zakirovem, autorem książki "Obcy element".

 • Oleg Kireyev & Keith Javors Project

  W krakowskim klubie Ptasiek Cafe wystąpią 16 lipca o godz. 20.30 Oleg Kireyev & Keith Javors Project. Będzie można delektować się dźwiękami etno-jazzu i post-bopu.

 • Na dnie oceanu odnaleziono wrak Olega Najdienowa

  Na dnie Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Wysp Kanaryjskich odnaleziono wrak Olega Najdienowa. Rosyjski trawler zatonął 9 dni temu. Z jego zbiorników wycieka paliwo. Ekipy ratunkowe nie wykluczają, że jeszcze w tym tygodniu rozpoczną wypompowywać mazut.

 • Daniel Olbrychski apeluje ws. skazanego na 20 lat łagru Olega Sencowa. Jest odpowiedź Michałkowa

  Rosyjski reżyser Nikita Michałkow odpowiedział na list otwarty Daniela Olbrychskiego, odnosząc się do sprawy Olega Sencowa. Polski aktor apelował o wstawiennictwo w sprawie skazanego na 20 lat łagru ukraińskiego reżysera aresztowanego na Krymie, gdzie mieszka.

Zdjęcia na temat: oleg
Wideo na temat: oleg