• Informacje na temat:

  oleg

Artykuły na temat: oleg
 • Oleg Pawłow nie żyje

  W wieku 48 lat zmarł rosyjski pisarz Oleg Pawłow; przyczyną śmierci był zawał serca. W 2017 roku Pawłow został uhonorowany przyznawaną w Polsce literacką nagrodą Angelusa za książkę "Opowieści z ostatnich dni".

 • Służba więzienna: Oleg Sencow przerwał głodówkę

  Wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Więziennej Witalij Maksimienko poinformował w piątek, że odbywający karę 20 lat więzienia ukraiński reżyser Oleg Sencow przerwał głodówkę, którą prowadził od ponad czterech miesięcy. Rozpoczęto jego rehabilitację - dodał.

 • Lech Wałęsa: Zgłaszam Olega Sencowa do Pokojowej Nagrody Nobla

  ..."Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o uwolnienie Olega Sencowa i zgłaszam Olega Sencowa do Pokojowej Nagrody Nobla" - napisał były prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa(...) Wschodniej wolność od totalitarnego ustroju, staję w obronie ukraińskiego reżysera, Olega Sencowa" - podkreślił.

 • Rosja: Miliarder Oleg Deripaska przyjął cypryjski paszport

  Rosyjski miliarder Oleg Deripaska otrzymał obywatelstwo cypryjskie - potwierdził rosyjskiemu dziennikowi "Wiedomosti" przedstawiciel oligarchy. Teraz oligarcha ma prawo do bezwizowego wjazdu na teren Unii Europejskiej...

 • Rosyjski pisarz Oleg Pawłow laureatem nagrody Angelus

  Rosyjski pisarz Oleg Pawłow otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Doceniony został za „Opowieści z ostatnich dni”, które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa Noir Sur Blanc.

 • Rosyjski oligarcha Oleg Deripaska pozwał USA z powodu sankcji

  Rosyjski oligarcha Oleg Deripaska, dawny szef Paula Manaforta, blisko związany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, pozwał USA za restrykcje nałożone na jego firmy, choć Waszyngton zniósł część sankcji - poinformował w piątek Reuters.

 • Rosyjski oligarcha Oleg Deripaska pozwał USA z powodu sankcji

  Rosyjski oligarcha Oleg Deripaska, dawny szef Paula Manaforta, blisko związany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, pozwał USA za restrykcje nałożone na jego firmy, choć Waszyngton zniósł część sankcji - poinformował w piątek Reuters.

 • W Łodzi pochowano Olega Zakirowa. Jako oficer KGB badał zbrodnię katyńską

  Oleg Zakirow, były major KGB, który prowadził własne śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej, został pochowany na Cmentarzu Starym w Łodzi. W ostatniej drodze, obok najbliższych, zmarłemu towarzyszyła kompania honorowa Wojska Polskiego i przedstawiciele władz państwowych.

 • Dziś pogrzeb Olega Zakirowa. Jako oficer KGB badał zbrodnię katyńską

  Dziś o 14 na łódzkim cmentarzu ewangelicko-augsburskim zostanie pochowany Oleg Zakirow, były major KBG, który na własną rękę prowadził śledztwo dotyczące zbrodni katyńskiej. Zakirow nie ugiął się pod naciskami politycznymi i dotarł do bezpośrednich świadków zbrodni.

 • Hiszpania: Zatonął Oleg Najdienow

  U wybrzeży Wysp Kanaryjskich zatonął rosyjski statek połowowy Oleg Najdienow. Jego załogę przetransportowano przed trzema dniami na ląd, kiedy w maszynowni statku wybuchł pożar. Ekolodzy obawiają się wycieku 1400 ton paliwa, które zalega w zbiornikach statku.

Zdjęcia na temat: oleg
Wideo na temat: oleg