• Informacje na temat:

  oleksy józef

Artykuły na temat: oleksy józef
 • Pogrzeb Józefa Oleksego

  W piątek na warszawskich Powązkach Wojskowych zostanie pochowany były premier Józef Oleksy. Polityk zmarł 9 stycznia po długiej chorobie. Pożegnają go m.in. premier Ewa Kopacz i prezydent Bronisław Komorowski.

 • Pogrzeb Józefa Oleksego

  Były premier Józef Oleksy został dziś pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Polityka żegnali między innymi premier Ewa Kopacz, marszałek Radosław Sikorski oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą św.w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

 • Mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpoczęły uroczystości pogrzebowe Józefa Oleksego. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył pośmiertnie byłego premiera Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla transformacji ustrojowej Polski, za osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej".

 • Sejm uczcił pamięć zmarłego Józefa Oleksego

  Jedna z sejmowych sal, w której zwykle obraduje komisja ds. Unii Europejskiej, od piątku nosi imię byłego premiera i marszałka Sejmu Józefa Oleksego.

 • Józef Oleksy nie żyje

  Zmarł były premier i marszałek Sejmu Józef Oleksy. Od 10 lat walczył z chorobą nowotworową. Odszedł dziś nad ranem w wieku 68 lat.

 • Ustanowiono nagrodę im. Józefa Oleksego za wrażliwość społeczną, umiejętność rozwiązywania konfliktów, krzewienie postawy dialogu, szacunku i tolerancji w życiu publicznym. Nagroda - statuetka oraz czek - będzie przyznawana corocznie 19 marca, począwszy od 2016 roku.

 • Józef Oleksy spocznie na wojskowych Powązkach

  Były premier zostanie w piątek pochowany w wojskowej części Powązek. Uroczystości pogrzebowe Józefa Oleksego rozpoczną się mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

 • Pogrzeb Józefa Oleksego. Znamy szczegóły uroczystości

  Były premier Józef Oleksy zostanie pochowany w piątek na Wojskowych Powązkach. Wcześniej w Katedrze Polowej WP odprawiona będzie msza pogrzebowa. Podczas mszy głos mają zabrać premier Ewa Kopacz i marszałek Sejmu Radosław Sikorski; na pogrzebie - były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Były premier Józef Oleksy zmarł w ubiegły piątek po długiej chorobie.

 • "Józef Oleksy do każdego wyciągał rękę"

  Józef Oleksy wyciągał rękę do każdego, zawsze szukał tego, co nas łączy, był bardzo potrzebny w czasach przełomu systemów, w których przyszło nam działać - mówił były minister ochrony środowiska w jego rządzie, poseł PSL Stanisław Żelichowski.

 • Józef Oleksy spoczął na Wojskowych Powązkach

  Józef Oleksy swoim życiorysem wpisał się w pełną wyzwań historię Polski, był pełnowymiarowym politykiem, który zapisując karty politycznej kariery, rozumiał istotę państwa - takimi słowami byłego premiera żegnali premier Ewa Kopacz i marszałek Radosław Sikorski. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Były premier i marszałek Sejmu spoczął na...

Zdjęcia na temat: oleksy józef
Wideo na temat: oleksy józef
 • Józef Oleksy nie żyje

  Zmarł były premier i marszałek Sejmu Józef Oleksy. Od 10 lat walczył z chorobą nowotworową. Odszedł dziś nad ranem w wieku 68 lat.

 • Politycy wspominają Józefa Oleksego

  Politycy, którzy znali Józefa Oleksego, wspominają go jako życzliwego, umiejącego łagodzić spory człowieka. Dariusz Joński z SLD podkreśla, że były premier był w swoich opiniach zawsze wyważony. - Nigdy nie kierował się emocjami - mówi Dariusz Joński. - Potrafił zachowywać się z klasą - zaznacza Mariusz Błaszczak z PiS. - W sposób życzliwy i ciepły próbował łączyć skrajności. To była jego piękna

 • Józef Oleksy: To jest niedopuszczalne

  Zdaniem byłego premiera Józefa Oleksego, działalność amerykańskich dyplomatów, którzy na polecenie sekretarz stanu Hillary Clinton zbierali informacje, w tym odciski palców i numerów kart kredytowych pracowników ONZ, bardziej pasuje do służb wywiadowczych niż dyplomatycznych.

Dyskusje na temat: oleksy józef
 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  A kogo niby zamordował Józef Oleksy??? PUKNIJ SIĘ W CZOŁO CHORY CZŁOWIEKU

 • Re: Uroczystości pogrzebowe Józefa Oleksego...

  Józef Oleksy, wspaniała osobowość pełna ciepła i kultury osobistej...

 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  "Józef Oleksy od wielu lat walczył z nowotworem" Definicja nowotworu wg. PZPR : "koscol i patrioci" Koniec tak czy tak czeka wszystkich! Memento mori!

 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  Decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego Józef Oleksy został pośmiertnie oznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski ------- no prosze prosze a czym to JÓzef Oleksy tak się zasłużył dla Polski, i absolutnie i mówie że był jakimś złym człowiekiem wprost przeciwnie ale CZYM SIĘ ZASŁUŻYŁ?

 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  "Decyzją prezydenta Bronisława Józef Oleksy został pośmiertnie oznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski." Bul jak zwykle chce błysnąć przed wyborami. Dlaczego nie odznaczyłeś Oleksego jak jeszcze żył?

 • Re: Józef Oleksy nie żyje. Miał 68 lat

  Józef Oleksy - Szymon Buchwio (Łemek);

 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  Ostatnia wola nie musi być "zapisana". Wystarczy że swoją ostatnią wolę przekażesz słownie. Józef Oleksy - w pewnym sensie _ przekazał swoją wolę w wywiadzie , w którym powiedział iż nie chce pogrzebu z wielką pompą i przemówień / bo mogą być nieszczere/.

 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  Gdzie masz pewność, że takie nagranie powstało?? Józef Oleksy mówił tylko, że tak zrobi ale nikt nie wie czy taka taśma została nagrana! Skąd znowu jakieś plotki, że Kwaśniewski ma takie taśmy?

 • Re: Pogrzeb Józefa Oleksego

  Były premier Józef Oleksy został dziś pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Polityka żegnali między innymi premier Ewa Kopacz, marszałek Radosław Sikorski oraz były prezydent Aleksander(...) wojskowych Powązkach. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 14. Planowane jest przemówienie byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Józef Oleksy od wielu lat walczył z nowotworem. Zmarł w wieku 68 lat. Czegoś