• Informacje na temat:

  oleszkiewicz

Artykuły na temat: oleszkiewicz
 • RMF24: Na Podlasiu zaginęła 14-letnia Natalia Oleszkiewicz

  Policjanci z podlaskich Łap prowadzą poszukiwania 14-letniej Natalii Oleszkiewicz. Dziewczyna ostatni raz widziana była w niedzielę ok. godz. 15.

 • Co ty wiesz o Wielkanocy?

  Święta Wielkanocne to okres odradzania się po zimowej martwocie - mówi INTERIA.PL Małgorzata Oleszkiewicz z Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

 • Co ty wiesz o Wielkanocy?

  Święta Wielkanocne to okres odradzania się po zimowej martwocie - mówi INTERIA.PL Małgorzata Oleszkiewicz z Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

 • Jajka - na prezent, bazie - na ból gardła

  Dzisiaj już nikt nikogo nie obdarowuje jajkiem, ani nie uderza palmą, choć zdarza się, że ktoś pamięta o połykaniu bazi, by uchronić się przed bólem gardła. O zanikających tradycjach wielkanocnych rozmawiamy z Małgorzatą Oleszkiewicz, starszym kustoszem Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

 • "Za sześć noc Wielkanoc..."

  Palmy, pisanki, śmigus dyngus - to elementy, z którymi każdy kojarzy Święta Wielkanocne. Ale czy znamy ich symbolikę, czy pamiętamy skąd się wywodzą, jak powstają i co zostało do dziś z dawnej ludowej obrzędowości? Pozwoliła nam to zrozumieć Małgorzata Oleszkiewicz z Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

 • Jutro pierwszy dzień wiosny

  Jutro zaczyna się astronomiczna wiosna. Jednym z polskich zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie symbolizującej zimę Marzanny. Według etnograf Małgorzaty Oleszkiewicz, początki tej tradycji sięgają co najmniej XV wieku.

 • Gwiazdy światowego jazzu już od środy we Wrocławiu

  Wśród artystów zza granicy, którzy zawitają do Wrocławia, są m.in. saksofonista Ravi Coltrane, syn legendy jazzu Johna Coltrane’a. Razem z nim na koncercie poświęconym pamięci jego ojca zagra, na co dzień mieszkający w Los Angeles, Dariusz Oleszkiewicz. Nie zabraknie także polskich gwiazd. W czasie festiwalu przypada Światowy Dzień Jazzu (30 kwietnia). Organizatorzy postanowili, że tego dnia...

 • Kobieta obniża głos, gdy zależy jej na mężczyźnie...

  ...głosu na niższy była ich orężem w staraniach o względy potencjalnego partnera.  Autorki pracy - Katarzyna Pisanski, Anna Oleszkiewicz, Justyna Płachetka i Marzena Gmiterek oraz David Reby z University...

 • Klasyfikacja: KAT. Junior Hobby 1. Bielecki Adam 1:31.114 2. Łomnicki Arkadiusz 1:32.677 3. Suszko Brajan 1:32.693 KAT. Hobby Hardtail 1. Oleszkiewicz Remek 1:25.325 2. Drożdż Grzegorz 1:27.903 3. Styczyński Przemysław 1:30.092 KAT. Hobby Full 1. Nowocień Michał 1:26.725 2. Kasperkowicz Grzegorz 1:28.034 3. Drożdż Przemysław 1:29.326 KAT. Masters Hobby 1. Gembalik Piotr 1:34.450 2. Orłowski...

 • Polskie nauczycielki na Białorusi dostały medale KEN

  Odznaczenia przyznała minister edukacji Anna Zalewska. Wyróżnione nauczycielki są związane z działającym na Białorusi Stowarzyszeniem Polska Macierz Szkolna, które zajmuje się nauczaniem języka polskiego, szkoleniem nauczycieli i pomocą metodyczną. Odznaczone nauczycielki to Ala Makarewicz, Danuta Jarmuszewicz, Halina Oleszkiewicz, Irena Wańkowicz, Halina Gajdamowicz. Wszystkie pracują na...

Dyskusje na temat: oleszkiewicz